[تک فارس] – پیشرفت باور نکردنی AI (هوش مصنوعی) در سالی که گذشت!

۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۹

در هتل چهار فصل ، Four Seasons، در کشور کره ی جنوبی، هوش مصنوعی AlphaGO، استاد بزرگ لی سدول (Lee Sodol) را در بازی پیچیده و فوق العاده ذاتی Go شکست داد و او را مات و مبهوت کرد. سیستم هوش مصنوعی گوگل اوایل امسال در چندین بازی قهرمان ۱۸ دوره مسابقات جهانی را شکست داد. با پشتیبانی عالی تکنیک های یادگیری ماشینی این کمپانی، هوش مصنوعی AlphaGO هزاران هزار حرکت GO را از بازی های انسان در مقابل انسان پیشین پردازش کرده بود تا بتواند قابلیت خود برای فکر کردن استراتژیکی را توسعه دهد.

ادامه مقاله را از طریق این لینک مطالعه کنید

به کانال تلگرامی تک فارس پیوسته و از اخرین اخبار تکنولوژی باخبر شوید

با تک فارس، به روز باشید

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • ALADAR گفت:

  تو شطرنج هم رایانه رو با قهرمانان جهان در میندازن ببینن کی برنده میشه.
  چندی پیش یک روبات قاطی کرده ظاهرا به یک ادم حمله کرده.اخرش این ربات ها ما رو میکشن تا بفهمیم فیلم ترمیناتور الکی ساخته نشده. Laugh

  0
  0
  • phoenix گفت:

   اولا این که خیلی وقته در شطرنج یک رایانه قهرمان جهان رو برده. ابر رایانه ی ibm این کار رو کرد و این رشته ی جدید هم که توش ربات گوگل نفر اول جهان رو برد رشته ی بسیار پیچیده ایه خیلی پیچیده تر از شطرنج.
   قسمت دوم جمله هم به نظرم به دلیل اگاهی کم شما نسبت به هوش مصنوعی ، ربات ها و برنامه نویسیه. وگرنه تا اون جایی که شما میگی کم کمش ۷۰ سال فاصله داریم که اونم با پیشرفت های برنامه نویسی حل میشه.

   0
   0
   • ALADAR گفت:

    هر چقدر هم که بشر پیشرفت کنه همیشه چند درصد خطا ، اشتباه یا مشکلات تصادفی وجود داره.هواپیماها هم با گذشت زمان پیشرفته تر میشن ولی سقوط هواپیما باز هم اتفاق میفته.هر چند کمتر از یک درصد این احتمال وجود داره ولی غیر ممکن نیست.
    در مورد اگاهی بنده ؟ بطور کلی اطلاعات عمومی و ضریب هوشی من بالاست.
    میدونی چطور میشه زمان به عقب برگرده؟!!!!چطور میشه اول غروب باشه بعدش ظهر بشه بعد صبح؟!!!!!

    0
    0
    • phoenix گفت:

     بله اگاهی شما بسیار بالاست ولی خوانشتون زیاد جالب نیست چون من گفتم “اگاهی کم شما نسبت به هوش مصنوعی ، ربات ها و برنامه نویسی”.
     بعدشم شما اومدی از حمله ی ربات ها و کنترل زمین به دست ربات ها حرف میزنی که تا اونجایی که من میدونم یه هوش مصنوعی همیشه یه هوش مصنوعیه و محدود هستش به خط کدهایی که براش نوشتن. راجع به قسمت اخر کامنتتون هم باید بگم برگشت زمان به عقب با اول شب و ظهر و صبح شدن فرق داره. چون دومی با یه هواپیما ممکنه ولی اولی بشریت هنوز بهش دست نیافته و تا اونجایی که بنده میدونم بر خلاف قوانین فیزیکه

     0
     0
 • sepehrcharbi گفت:

  ربات های هوشمند اونقدر هم خودمختار نیستن بلکه برنامه ریزی میشن

  0
  0