گیفت کارت
گیفت کارت

پکتر: ساخت بازی برای سوئیچ نسبت به بقیه‌ی کنسول‌های نسل هشتم آسان‌تر است

۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۰

شاید یکی از مواردی که باعث شکست کنسول Wii U شد، عدم پشتیبانی خوب و کافی از آن بود ولی به نظر می‌رسد که ساخت بازی برای نینتندو سوئیچ، آسان است و از این رو، سازندگان بیشتری به توسعه‌ی عناوین خود برروی این کنسول روی می‌آورند.

طبق گزارش وب‌سایت Nintendo Everything، مایکل پکتر بازخوردهایی از سازندگان مختلف دریافت کرده و با توجه به صحبت‌های او، ساخت بازی برای نینتندو سوئیچ نسبت به کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ آسان‌تر بوده است. اگر چنین باشد، حتما شاهد پشتیبانی خوب سازنده‌های بزرگ نیز خواهیم بود؛ گرچه خیلی‌ها مانند اکتیویژن، تل‌تیل و الکترونیک‌آرتز پشتیبانی خود از این کنسول را اعلام کرده‌اند.

یکی از مشکلاتی که توسعه‌دهندگان با Wii U داشتند، عدم ایجاد کنترل مناسب با گیم‌پد آن بود. همچنین فروش این کنسول کم بوده و خیلی از سازندگان ترد پارتی، دیگر بازی‌های خود را برای این کنسول عرضه نمی‌کنند که می‌توان از بین‌شان الکترونیک‌آرتز اسپورتز و توکی اسپورتز را نام برد.

با این حال، به نظر می‌رسد که اوضاع سوئیچ نسبت به Wii U بهتر باشد و لیستی که در همان روز اول رونمایی آن منتشر شد، خبر از پشتیبانی شرکت‌های معروفی نظیر اسکوئر اینکس، بتسدا، باندای نامکو، سگا، کپ‌کام و کونامی می‌داد. در حال حاضر نیز برخی سازندگان برروی سوئیچ کار می‌کنند و قرار است که Skyrim نیز به این کنسول راه یابد، البته با توجه به تریلر معرفی کنسول. همچنین گزارش‌ها حاکی از انتشار Dark Souls 3 برای سوئیچ هستند.

اخیرا به‌صورت دقیق اعلام شد که در ۱۲ ژانویه‌ی ۲۰۱۷ (۲۳ دی ۱۳۹۵)، مراسمی جهت ارائه‌ی اطلاعات اصلی سوئیچ برگزار می‌گردد و باید منتظر ماند و دید که جواب نگرانی‌های طرفداران نسبت به سخت‌افزار کنسول چه می‌شود.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید