گیگابایت با همکاری Nvidia و HTC غرفه واقعیت مجازی راه اندازی کرد!

۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۳

GIGABYTE با همکاری Nvidia توسط شرکت آواژنگ، غرفه واقعیت مجازی را با استفاده از دستگاه واقعیت مجازی HTC Vive راه اندازی کرد. این غرفه در مرکز خرید تیراژه ۲ به مدت زمان یک ماه دایر بود و از عموم علاقه مندان به بازی های مدرن میزبانی کرد.

در غرفه واقعیت مجازی از یک کامپیوتر قدرتمند که با استفاده از یک کارت گرافیک GTX1080 Xtreme Gaming تجهیز شده بود انواع بازی های واقعیت مجازی اجرا و مورد استفاده عموم قرار گرفت تا کاربران به صورت رایگان لذت استفاده از واقعیت مجازی را به طور مستقیم تجربه کنند.

دستگاه واقعیت مجازی HTC ملقب به HTC Vive در سال ۲۰۱۶ میلادی به نمایش گذاشته شد و بعد از مدتی به یکی از بهترین دستگاه های VR (واقعیت مجازی) تبدیل شد. این دستگاه دارای دو عدد سنسور تشخیص حرکت و دو دسته متحرک جهت اجرای بازی ها می باشد و به فضایی با ابعاد حداقل دو متر مربع احتیاج دارد تا حداکثر کارایی خود را ارائه کند. HTC Vive علاوه بر قیمت بالایی که دارد به یک سیستم قدرتمند نیز جهت اجرای این بازی ها نیازمند است.

گرچه این بازی ها در یک نگاه گذرا کیفیت بالایی ندارند اما برای پردازش واقعیت مجازی نیازمند کارت گرافیک و پردازنده ای قوی هستند تا تمامی بازی ها را به نحو احسن به اجرا در آورند.

حداقل سیستم مورد نیازی که توسط کمپانی HTC برای این دستگاه اعلام شده GTX970 4GB / R9 280X می باشد که این کارت های گرافیک نیازمند یک پردازنده حداقل چهار هسته ای برای ارائه نهایت کارایی خود می باشند. حداقل میزان حافظه مورد نیاز این گجت ۸GB می باشد و حجم بازی های ارائه شده برای این گجت بین ۲ تا ۳۰ گیگابایت است.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید