کرایتک خبر از بسته شدن ۵ استودیوی خود داد!

۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۰

کمپانی کرایتک خالق موتور «کرای انجین» به صورت رسمی اعلام کرد که ۵ استودیوی خود را در راستای بحران مالی به وجود آمده در این کمپانی تعطیل خواهد کرد.

خالق سری بازی های Crysis و Ryse: Son of Rome به صورت رسمی اعلام کرد به منظور تامین هزینه های مالی کمپانی، استودیوی های استانبول، بوداپست، سوفیا، سئول و شانگهای تعطیل خواهند شد.

همچنین استودیوهای فرانکفورت و کیف به کار خود مانند قبل ادامه خواهند داد.

این آسان نیست، ما می خواهیم از همه کسانی که با ما بودند – در گذشته و حال حاضر – به خاطر تمامی تلاش های صادقانه شان تشکر به عمل بیاوریم.

این ها بخشی از صحبت های مدیر این کمپانی، اونی یرلی پس از اعلام رسمی این خبر بودند. او ادامه می دهد:

این تغییرات بخشی از برنامه های ما برای ادامه حیات کمپانی است. این تغییرات ما را رو به جلو خواهند برد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • HannaH گفت:

  تعطیلى یک استودیو و بى کار شدن عده زیادى کارمند، درست شب کریسمس بسیار خبر تلخ ناراحت کننده اى هست. مشکلاتى که خانواده ها مخصوصا توى استودیوهاى استانبول، بوداپست و سوفیا باهاش برخورد خواهند کرد (که سیستم تامین اجتماعى ضعیفى دارن) بسیار ناهنجار خواهد بود.
  ولى دستکم حالا همه شرکت ها این درس رو یاد گرفتن که بازى ساختن، گرافیک نیست. گرافیک بسیار بالا صرفا عده انگشت شمارى رو خوش حال مى کنه که یا به شدت عاشق پیشرفت تکنولوژى هستن یا هزینه زیادى روى PC هاشون کردن. در هر دوحالت هیچکدام برنه اصلى بازار سرگرمى و بازى نیستن، و متاسفانه کرایتک این نکته رو از راه بدى یاد گرفت. امیدوارم بازى هاى بعدى این استودیو از نظر داستان هم پیشرفت کنن. مضاف بر این امیدوارم اگر مایکروسافت مى خواهد بازهم بازى انحصارى از این شرکت بخره، حداقل با خرید بخشى از شرکت، هم براى خودش یک شرکت فرست پارتى باسابقه داشته باشه و هم هر دو طرف مسئولیت بیشترى توى سهمشون از تولید قبول کنن.

  0
  0
 • Nader13 گفت:

  با اینکه بهترین بازیه این استدیو در بهترین حالت ی بازیه معمولی بود ن شاهکار ولی دوس ندارم ورشکست بشه هیچ استدیویی نباید ورشکست بشه

  0
  0
 • microsoft.xboxone گفت:

  خوب شد که داره برشکست میشه . بعد از بازی رایز و عملکرد ضعیف کرایتک دور از این انتظار نمیرفت. Wink

  0
  0
 • چرا باید شرکتای خوب تعطیل بشن ولی یسری شرکت مضخرف هر سال بازی می سازن

  0
  0
 • oldgamer-1990 گفت:

  علت شکستش عنوان های ضعیف crysis هست احتمالا چون که جز گرافیک الکی هیچی نداره . خوب شد منحل شد .

  0
  0