گیفت کارت
گیفت کارت

نقد و بررسی بازی کلاغ دریده | کلاغ دریده یک بازی ایرانی با کیفیت مثال زدنی

۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۹

تا به حال شده در حال قدم زدن باشید و غرق در افکارتان که مورد اصابت دقیق فضله یک پرنده قرار بگیرید. این اتفاق یک سال پیش برای بچه های استودیو بازی سازی فانرا افتاد و درست مثل همان سیبی که بر سر نیوتن خدا بیامرز فرود آمد موجب شکل گیری ایده بازی کلاغ دریده گردید!


در بازی کلاغ دریده شما در نقش کلاغ ها قرار می گیرید تا یک بار هم دنیا را از دید آنها مشاهده کنید و دشواری هدف گیری فضله و البته لذت اصابت را با تمام وجود بچشید. بازی کلاغ دریده یک بازی ایرانی Action/Side-scroller خنده دار است که طی مدت یک سال توسط استودیو فانرا طراحی و منتشر شده است. در این بازی شما کنترل انواع متنوعی از کلاغ ها را در دست می گیرید که باید پرواز کرده و به طرق مختلف از جمله کثیف کردن روی انسان ها امتیاز جمع کنند. هر کلاغ ظاهر گرافیکی، شخصیت، لهجه و قدرت ویژه و ماموریت های خودش را دارد و تجربه جدیدی را به کاربر میدهد.

گرافیک:
گرافیک بازی بی شک یکی از مهم ترین نکات قوت این بازی است که مخصوصا در رابط کاربری تفاوت محسوسی با سایر بازی های ایرانی دارد. تمام تصاویر با جزئیات بالا و هماهنگ با یکدیگر طراحی شده اند. کیفیت تصاویر با توجه به حجم ۴۵ مگابایتی بازی کاملا رضایتبخش و تحسین برانگیز است. زیباترین قسمت کار طراحی کاراکترها (کلاغ ها) بازی است که به زیبایی بر مبنای فرهنگ و ارزش های ایرانی طراحی شده اند. از جمله دیگر نکات ارزشمند گرافیک بازی تغییر محیط بازی در صبح، ظهر، غروب و شب است که جلوه فوق العاده ای به بازی می دهد و مانع از خسته شدن بازیکن می گردد.

گیم پلی:
در این بازی شما هدایت کلاغ هایی را بر عهده دارید که ضمن پرواز و رد کردن موانع باید روی سر آدم ها کثیف کاری کنند. دیالوگ های بامزه آدم ها و کلاغ بازی یادآور بازی های طنز ایرانی از جمله موتوری و هی تاکسی است ضمن اینکه بازی طوری طراحی شده که بدون این دیالوگ ها نیز گیم پلی نرم و لذت بخشی داشته باشد. در واقع سیستم کنترل پیوسته و دو انگشتی بازی در کنار الگوهای موانع پیش روی کلاغ تجربه لذت بخش و دوست داشتنی به کاربر می دهد طوری که کنار گذاشتن بازی را مشکل می نماید. همچنین قدرت های ویژه کلاغ ها چاشنی اکشن بازی را افزایش می دهد تا کاربر ترکیب بی نظیری از هیجان و خنده را تجربه نماید.

صدا و موزیک بازی
موزیک بازی به زیبایی طراحی و ساخته شده است طوری که در منوی اصلی خوانندگی زیبای جاز کلاغی را شاهدیم که نشان می دهد آهنگسازی بازی کاملا متناسب با موضوعیت بازی صورت پذیرفته. همچنین موسیقی پس زمینه بازی ضمن زیبایی محو پذیر است و موجب تمرکز بهتر کاربر بر وقایع بازی و افکت های صوتی می گردد. دیالوگ ها هم به زیبایی و کاملا خنده دار طراحی شده اند هرچند در برخی موارد مثل دیالوگ های کلاغ اصلی بازی (قرقی) کمی نامفهوم می باشند.

جمع بندی
کلاغ دریده یک بازی ایرانی با کیفیت مثال زدنی است که ضمن دنباله روی از بازی های موفق طنز ایرانی سعی کرده کیفیت هنری و اجرایی در حد استانداردهای بین المللی داشته باشد. همچنین به گفته سازندگان این بازی قرار است به زودی کلاغ ها، محیط های بازی و تجهیزات متنوعی به بازی اضافه شود و امکانات بازی آنلاین از جمله لیگ، تورنومنت، رقابت دونفره آنلاین و اتحاد نیز فراهم گردد که در این صورت می تواند یکی از بهترین تولیدات بازی موبایل ایران محسوب شود. در ساخت بازی کلاغ دریده تلاش شده به جذابیت ایده و خنده دار بودن دیالوگ ها اکتفا نگردد و این در گیم پلی اعتیاد آور، کنترل لذت بخش بازی و گرافیک بالای آن به وضوح دیده می شود. در این بازی همچنین توجه خاصی به موسیقی شده و موسیقی جاز خاص بازی با صدای کلاغ طراحی و ساخته شده است. کلاغ دریده تمام تلاش خود را کرده تا سطح بازی های اکشن خنده دار را در کشور بالا برده و تجربه لذت بخشی را همزمان برای کاربران حرفه ای و مبتدی به ارمغان بیاورد.

 دانلود بازی

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید