گزارش – نینتندو سوییچ یک ترافلاپس قدرت پردازش گرافیکی خواهد داشت

۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۰

نینتندو سوییچ قرار است در ماه ژانویه به‌صورت رسمی معرفی شود اما گزارش جدیدی خبر از قدرت سخت افزاری این کنسول می‌دهد.

دو منبع مختلف خبر از استفاده سوییچ از چیپ گرافیکی Maxwell انویدیا را داده‌اند. بسیاری پیش‌تر تکنولوژی جدید Pascal را پردازنده گرافیکی جدید سوییچ می‌دانستند اما گویا اینطور نیست. در هنگام معرفی کنسول به این نکته اشاره شده بود که پردازند گرافیکی آن نوع دیگری از چیپ‌های انویدیا خواهد بود. طبق گزارش سوییچ از چیپ Maxwell Tegra شخصی سازی شده استفاده می‌کند و قدرت گرافیکی آن بیش از یک ترافلاپس خواهد بود. این قدرت بسیار کمتر از پروژه اسکورپیو (۶ ترافلاپس) و پلی استیشن ۴ پرو (۴.۲ ترافلاپس) و همچنین دو کنسول پلی استیشن ۴ (۱.۸ ترافلاپس) و ایکس‌باکس وان استاندارد (۱.۳ ترافلاپس) است. گزارش درباره پردازنده گرافیکی انویدیا چنین نوشت:

پردازنده شخصی سازی شده Maxwell Tegra از یک پردازنده ۲۰nm استفاده می‌کند و از پردازنده ۱۶nm پاسکال بهره نخواهد برد. این دستگاه قادر خواهد بود همچنان بازی‌های هنری نینتندو را که بیشتر برروی گیم‌پلی و هنر تمرکز دارد تا قدرت خام گرافیکی به‌خوبی اجرا نماید. اما انتظار نداشته باشید که گرافیکی بازی‌های پلی استیشن ۴ را برروی آن مشاهده کنید.

طبق گفته گزارش، نینتندو در ساخت سوییچ بسیار عجله کرده و برای همین نتوانسته منتظر آماده شدن پاسکال جهت استفاده باشد. نینتندو و انویدیا نیز پاسخی به این شایعات و گزارشات نداده‌اند. طبق گفته تحلیلگران اهمیتی ندارد که سوییچ قدرت کمتری نسبت به رقبای خود دارد.

من استراتژی نینتندو را یک ریسک نمی‌بینم. بسیاری از تحلیلگران و طرفداران اشتباهی بزرگی کرده که نینتندو را با سونی و مایکروسافت مقایسه می‌کنند. نینتندو دستگاه‌هایش بخاطر قیمت مناسب و محصولی در دسترس بودن همواره محبوب است و عملکرد گرافیکی هیچ‌گاه برای آن‌ها اهمیتی زیادی نداشته است. برای آن‌ها گیم‌پلی و درگیر بودن بازی‌باز اهمیت دارد. آن‌ها هیچ‌گاه پیش‌قدم در عرضه تکنولوژی جدید نبوده‌اند.

بازی‌هایی مثل Skyrim و NBA 2K در تبلیغات سوییچ برروی این کنسول اجرا شده‌اند اما هنوز توسط نینتندو یا شرکت سازنده عرضه آن تایید نشده‌اند اگرچه تاد هاوارد کارگردان Skyrim به عرضه این عنوان برروی نینتندو اشاره کرده بود. نینتندو برنامه دارد تا در ژانویه تمامی اطلاعات مهم در رابطه با سوییچ را اعلام نماید و تا زمان معرفی رسمی باید منتظر بمانیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید