عنوان NieR: Automata از پلی‌استیشن ۴ پرو پشتیبانی می‌کند

۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۱

طی یک استریم زنده که امروز توسط مجله ژاپنی Dengeki PlayStation برگزار شد، تهیه کننده‌های اسکوئر اینکس و پلاتینیوم گیمز بازی، به ترتیب، آقایان یوسوکه سایتو (Yosuke Saito) و ایجیرو نیشیمورا (Eijiro Nishimura) از پشتیبانی عنوان NieR: Automata از کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو پرده برداشتندو نشان دادند که این بازی دقیقا به چه گونه از کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو پشتیبانی خواهد کرد.

بازی NieR: Automata برروی هر دو کنسول پلی‌استیشن ۴ معمولی و پلی‌استیشن ۴ پرو با نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه اجرا خواهد شد اما رزولوشن‌ها برروی دو کنسول متفاوت است. بازی برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ معمولی با رزولوشن ۱۶۰۰x900 اجرا می‌شود اما رزولوشن بازی برروی پلی‌استیشن ۴ پرو ۱۰۸۰p نیتیو یا همان ۱۹۲۰x1080 است. خیلی جای تعجب دارد که بازی برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو از رزولوشن ۴K پشتیبانی نمی‌کند.

پلاتینیوم گیمز اعلام کرده است که NieR: Automata برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو از جلوه‌های بصری بهتری بهره می‌برد و همان طور که در اسکرین شات‌های زیر مشاهده می‌کنید، بازی به لطف افکت motion blur بسیار نرم تر و بهتر به نظر می‌رسدو نورپردازی‌ها بسیار پیشرفته تر از نسخه معمولی هستند. اما این موارد، همه چیز نیستند؛ سایه‌ها در نسخه پرو رزولوشن بیشتر و با کیفیت تری دارند و سایه‌های شاخ و برگ‌ها نیز به خوبی مشخص می‌شود.

علاوه بر این‌ها، اگر در تصویر دوم به دیوار نگاه کنید، متوجه خواهید شد که لبه‌های بازی چقد تفاوت دارند و در واقع aliasing بازی کمتر و بیشتر می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که در طی استریم زنده امروز، بازی تنها برروی پلی‌استیشن ۴ معمولی اجرا شد و نسخه پرو اجرای زنده نداشت. شما می‌توانید در زیر، تصاویر مقایسه گرافیکی بازی NieR: Automata بین کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو را در زیر مشاهده کنید:

طی استریم زنده بازی از درجه‌های سختی بازی نیز رونمایی شده. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، بازی چهار درجه سختی متفاوت دارد که بین آسان، معمولی، سخت و خیلی سخت تقسیم می‌شوند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید