کارمندان شرکت کرایتک حدود شش ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند

۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۰
کارمندان شرکت کرایتک حدود شش ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند

به نظر می‌رسد شرکت کرایتک، سازنده موتور بازیسازی قدرتمند CryEngine و توسعه دهنده عناوین واقعیت مجازی مانند Robinson: The Journey و The Climb که اخیرا منتشر شده است، در حال حاضر با مشکلاتی بسیار اساسی و جدی مواجه شده و وضعیت خوبی از لحاظ مالی ندارد.

به‌تازگی شایعاتی مبنی بر وجود مشکلات اساسی مالی در شرکت محبوب کرایتک شنیده می‌شود، بر اساس این شایعات بعضی از کارمندان این شرکت بیشتر از ۶ ماه است که هیچ حقوق و دستمزدی دریافت نکرده‌اند. یکی از کاربران سایت Reddit با گذاشتن پستی مدعی شده است که از کارمندان بخش مرکزی شرکت کرایتک می‌باشد و از وضعیت مالی شرکت بسیار ناراضی است. به گفته او:

من نمی‌دانم که در این شرایط چه چیزی وضعیت شرکت را بهبود می‌بخشد. در گذشته نیز اتفاقاتی از این قبیل برای شرکت و کارمندان رخ داده بود اما هیچوقت این وضعیت تا این اندازه ادامه دار و طولانی مدت نشده بودند. مدیران بخش‌ها نیز هیچ جواب قانع کننده‌ای نداده‌اند و من حتی مطمعن نیستم که آنها نیز حقوقی دریافت کرده‌اند یا خیر. آخرین باری که این وضعیت تکرار شد به ما گفته بودند که این وضعیت دیگر برای شما پیش نخواهد آمد اما با این حال ما بازهم در این شرایط بحرانی گرفتار شده‌ایم. بسیاری از همکاران من از کشورهای دیگر مشغول کار در شرکت کرایتک هستند، آن‌ها در حال حاضر به دلیلی عدم دریافت حق و حقوق خود و وضعیت بد مالی شرکت قادر نخواهند بود تا به محل زندگی خود برگردند. مدیران بالارتبه شرکت بارها به کارکنان وعده پرداخت حقوق آنها را داده‌اند اما با این حال کسی از ترس اخراج شدن و بیکاری نمی‌تواند به شرایط بد موجود اعتراض کند. مدیران اصلی هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند و مدیران ما نیز جواب مشخصی برای ما ندارند حتی در این مدت ما یک عذرخواهی نیز از سوی مدیران نشنیده‌ایم!

مشکل مالی شرکت کرایتک فقط محدود به شعبه اصلی واقع در شهر فرانکفورت نمی‌شود، من می‌توانم به شما بگویم که این مشکل در تمام شعبه‌های این شرکت وجود دارد.

گزارشاتی مبنی بر وضعیت بد استودیوی تحت حمایت شرکت کرایتک، استودیوی Black Sea نیز به گوش می‌رسد. کارکنان این شرکت حدود سه ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند و به همینخاطر این استودیو برای فروش قرار داده شده است.

وضعیت حاکم شباهت بسیاری به شرایط بد مالی شعبه آمریکای شرکت کرایتک دارد، شعبه این شرکت به دنبال مشکلات حقوقی و مالی در سال ۲۰۱۴ تعطیل شد.

 

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید