در بازی Resident Evil 7 انبوهی از مهمات و اسلحه‌ها در اختیار بازیباز قرار خواهد گرفت اما نه به آسانی!

۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۹
شخصیت Chris Redfield به بازی Resident Evil 7 می‌آید!

به‌تازگی تهیه کننده بازی Resident Evil 7 توضیحاتی در رابطه با بخش مبارزات و چگونگی دستیابی به اسلحه‌های مختلف موجود در بازی داده است.

بسیاری از طرفداران پس از معرفی بازی Resident Evil 7 و مشاهده تریلرهای مختلف نگران این موضوع شده بودند که شاید در نسخه جدید سری بازی‌های Resident Evil، مبارزات نقش کمرنگی ایفا کنند. نمای دید بازی به حالت اول شخص تغییر یافته است و در تریلرهای منتشر شده به نظر می‌رسید بازی تمرکز زیادی بر روی جست و جو در محیط‌های مختلف داشته باشد اما شرکت کپکام اخبرا وجود مبارزات در بازی Resident Evil 7 را به عنوان یکی از ستون‌های اصلی بازی ذکر کرده است تا بدین ترتیب نگرانی طرفداران سری تا حد زیادی کاهش یابد.

مبارزات در واقع یکی از مشخصه‌های اصلی سری بازی‌های Resident Evil بوده است و نمایش ضعیف این بخش در نسخه جدید مسلما موجب نارضایتی اکثر طرفداران سری خواهد شد.

تهیه کننده بازی Resident Evil 7، ماساچیکا کاواتا ( Masachika Kawata ) در جدیدترین مصاحبه خود در این رابطه عنوان کرده است که در بازی یک انبار مهمات و اسلحه‌ها برای شما در نظر گرفته شده است اما قرار نیست شما به راحتی این مهمات را در اختیار داشته باشید. به گفته او:

شما در طول بازی در شرایط‌هایی قرار می‌گیرید که راهی جز جنگیدن و مبارزه برای نجات جان خود ندارید. برای شما انبوهی از مهمات و اسلحه‌های مختلف طراحی شده است و در اختیار شما قرار می‌گیرد. تا اینجای کار شما چیز جدیدی را مشاهده نخواهید کرد و روال سابق موجود در سری Resident Evil برقرار است اما نکته بسیار مهمی که من می‌خواهم به آن اشاره کنم این موضوع است که شما این اسلحه‌ها را به راحتی نمی‌توانید پیدا کنید و بدست بیاورید به همین منظور تا مجهزسازی این اسلحه‌ها شما نیاز دارید که در محیط بازی به جست و جو بپردازید و از خطرهای موجود جان سالم بدر ببرید.

شما با مشاهده تصویر زیر می‌توانید درک بهتری از صحبت‌های آقای کاواتا داشته باشید. در تصویر زیر بصورت واضح مشخص شده است که مهمات و اسلحه‌های مورد نیاز شما در قفس‌هایی قفل شده‌اند و شما باید به دنبال راهی برای دستیابی به آنها باشید. این تصویر فقط یکی از موارد این چنینی می‌باشد و کسی چه می‌دانید چه معماهای پیچیده و سخت تری برای دستیابی به مهمات قدرتمندتر در بازی طراحی شده است! وجود این المان‌ها حس و حال سبک survival را در بازی Resident Evil 7 بیشتر از همیشه نمایان می‌کند و دستیابی سخت به مهمات موجود در بازی می‌تواند به بهتر نشان دادن این سبک کمک بسیاری کند. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های نسخه جدید بازی Resident Evil نسبت به سری‍های قبلی، عدم دسترسی بازیکنان به اسلحه‌های مختلف در همان ابتدای بازی می‌باشد، با این حال مهم ترین بخش، قسمت مبارزات بازی است که باید بسیار خوب و روان طراحی شود. به نظر می‌رسد شرکت کپکام بعد از مدت‌ها راه درستی را در پیش گرفته است.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید