فروش نسخه‌های فیزیکی COD: IW در مقایسه با BO3 پنجاه درصد افت داشته است

۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹

با توجه به اطلاعات جدید، فروش نسخه‌های فیزیکی Call of Duty: Infinite Warfare در ماه نوامبر در مقایسه با فروش نسخه‌های فیزیکی BO3 طی همین ماه در سال گذشته، ۵۰ درصد افت داشته است.

گزارش ماهانه گروه NPD روز گذشته با سرمایه گذاران به اشتراک گذاشته شد (بخشی از آن را هفته آینده خواهیم داد) اما تحلیل‌گر Cowen یعنی Doug Creutz در نکات خود به سرمایه گذاران میزان فروش بازی را اعلام کرد:

واحدهای فروخته شده Infinite Warfare هفده درصد از انتظارات ما کمتر بود و نزدیک به ۵۰ درصد افت داشت (سال به سال).

سایت CNBC با یکی دیگر از منابع خود تایید کرد اطلاعات NPD نشان‌دهنده ۵۱ درصد افت فروش نسخه‌های فیزیکی Call of Duty: Infinite Warfare در نوامبر ۲۰۱۶ در مقایسه با فروش Black Ops III طی همین ماه در سال گذشته بوده‌اند. فروش نسخه‌های فیزیکی این بازی در ایالات متحده هم حداقل در زمان عرضه افت داشته است.

دو نکته بسیار مهم باید در اینجا ذکر شود. این میزان افت فقط مربوط به نسخه‌های فیزیکی هستند. پیش‌بینی شده فروش نسخه‌های دیجیتالی بالا باشد که کمک می‌کند این میزان افت تا حدودی جبران شود. علاوه بر این، اکتیویژن مسلما بهترین نسخه‌های ویژه سری Call of Duty را منتشر کرده است. شما با خرید یکی از نسخه‌های ویژه Call of Duty: Infinite Warfare، نسخه بازسازی شده Call of Duty: Modern Warfare را به‌دست می‌آورید البته این بازی به‌طور جداگانه به فروش نمی‌رسد. ارزان‌ترین نسخه‌ ویژه Call of Duty: Infinite Warfare هشتاد دلار قیمت دارد و این قیمت بالاتر به اکتیویژن برای جبران این کاهش فروش‌ها کمک می‌کند.

با توجه به اینکه Call of Duty: Infinite Warfare یک سری فرعی جدید به حساب می‌آید، انتظار فروش کمتر آن نسبت به Black Ops III هم می‌رفت. Black Ops نام محبوب‌تری است که بازی‌بازان ترجیح می‌دهند آن را تهیه کنند. اکتیویژن بلیزارد چنین چیزی را پیش از عرضه بازی اذعان کرده بود اما بعید به‌نظر می‌رسد که تا این حد هم انتظار افت فروش داشته باشند؛ قطعا تحلیل‌گران و سرمایه گذاران فکرش را نمی‌کردند. طی ماه گذشته، قیمت سهام اکتیویژن حدود ۹ درصد کاهش یافت و در حال حاضر برروی ۳۶٫۶۰ دلار ایستاده که تقریبا ۹ دلار نسبت به اواسط ماه اکتبر کمتر است.

در اوایل هفته جاری، یکی از تحلیل‌گران گفت فروش Infinite Warfare “ملایم” بوده و قابلیت پرداخت درون برنامه‌ای (microtransaction) می‌تواند به درآمد سازندگان بیفزاید. همچنین هیچ یک از چهار محتوای دانلودی بازی منتشر نشده‌اند.

اینفینیتی‌وارد برنامه‌ای برای یک رویداد تعطیلات در Infinite Warfare در نظر گرفته است. همچنین شش نقشه رایگان به‌زودی به بخش چندنفره نسخه بازسازی شده Modern Warfare اضافه می‌شود.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید