گیفت کارت
گیفت کارت

NPD: پلی‌استیشن ۴ در نوامبر ۲۰۱۶ به جایگاه نخست خود بازگشت

۱۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵

ایکس‌باکس وان طی چند ماه گذشته پرفروش‌ترین کنسول آمریکای شمالی بود. حال، جدول برعکس شده و کنسول پلی‌استیشن ۴ به صدر بازگشته است.

VentureBeat گزارش کرد با توجه به اطلاعات جمع‌آوری شده توسط گروه NPD، پلی‌استیشن ۴ پرفروش‌ترین کنسول آمریکای شمالی بوده است.

همچنین افزوده شد از ماه ژوئن این اولین بار است که کنسول سونی به صدر جدول باز می‌گردد. به لطف انتشار پلی‌استیشن ۴ پرو در ۱۰ نوامبر (پنج‌شنبه ۲۰ آبان)، در این ماه شاهد تغییراتی بودیم. همچنین در جمعه سیاه و Cyber Monday خرده‌ فروشی‌ها تخفیفات خوب بسیاری را اعمال کردند که این دو رویداد برای سونی هم موفقیت خوبی به حساب می‌آیند.

باید ببینیم در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ چه کنسولی به صدر جدول باز می‌گردد. هردو شرکت سونی و مایکروسافت بازی‌های بزرگی در دست دارند. The Last Guardian برای دارندگان پلی‌استیشن ۴ و Dead Rising 4 برای بازی‌بازان کنسول ایکس‌باکس وان!

با اینکه مایکروسافت در ماه نوامبر در رتبه دوم جدول قرار داشت، مایک نیکولز به عنوان مدیر بازاریابی، بیانیه‌ای در VentureBeat راجع به این واکنش مثبت برای برند ایکس‌باکس منتشر کرد. او گفت تعداد بازی‌بازان ایکس‌باکس لایو در طول آخر هفته جمعه سیاه در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته، ۴۰ درصد بیشتر بود. وی همچنین افزود از زمان معرفی و انتشار ایکس‌باکس وان اِس در بازار، واکنش‌های مثبتی دریافت نموده‌اند که ارزان‌ترین کنسول ۴k بلوری در بازار است. حتی پلی‌استیشن ۴ پرو هم قادر به اجرای دیسک‌های بلوری ۴k نیست.

بعید به‌نظر می‌رسد سونی و مایکروسافت تا مارس ۲۰۱۷ رقیب خاصی داشته باشند. در مارس ۲۰۱۷ ما شاهد عرضه نینتندو سوئیچ خواهیم بود. بر خلاف Wii U، بازاریابی برای سوئیچ بسیار بهتر شده است. اولین تریلر این کنسول در یوتیوب به بیش از ۲۱ میلیون بازدید دست یافت.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید