امکان دسترسی رایگان دارندگان Bulletstorm به نسخه Full Clip Edition میسر نیست

۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۴
امکان دسترسی رایگان دارندگان Bulletstorm به نسخه Full Clip Edition میسر نیست

نسخه اصلی بازی Bulletstorm توسط دو شرکت Epic game و People Can Fly طراحی و ساخته شد و شرکت الکترونیک آرتز نیز انتشار این عنوان را در سال ۲۰۱۱ بر عهده گرفت. Bulletstorm باوجود اینکه یک عنوان شوتر خاص و جذاب به نظر می‌رسید اما نتوانست با موفقیت بزرگی روبرو شود، در حالی که بعد از گذشت سال‌ها کم کم Bulletstorm در حال فراموشی بود، شرکت گیرباکس با معرفی نسخه Full Clip Edition بازی در مراسم The Game Awards بار دیگر این عنوان را در یادها زنده کرد. نسخه جدید بازی یک دنباله نخواهد بود و فقط سازندگان قصد دارند به بازسازی نسخه اصلی بازی بپردازند.

سوال مهمی که برای بسیاری از دارندگان نسخه اصلی بازی به وجود آمده این است که آیا نسخه Full Clip Edition بازی بصورت رایگان برای آن‌ها در دسترسی قرار می‌گیرد یا باید بصورت مجزا این نسخه را خریداری کنند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر!

مدیر شرکت گیرباکس، رندی پیچفورد به‌تازگی در واکنش به خبر عدم عرضه بازی Bulletstorm: Full Clip Edition بصورت رایگان برای دارندگان نسخه اصلی بازی، در حساب توییتر خود نوشت:

نسخه بازسازی شده بازی توسط یک ناشر جدید، برای پلتفرم‌های جدید عرضه می‌شود ( نسخه اصلی فقط برای رایانه‌های شخصی منتشر شده بود ).

پیچفورد همچنین در رابطه با مقایسه‌هایی که بین این بازی و عنوان Darksiders Warmastered Edition که بصورت رایگان در اختیار دارندگان نسخه اصلی قرار گرفت، از سوی مردم صورت می‌گیرد، عنوان کرد:

این شرایط کاملا متفاوت است. دارندگان جدید سری Darksiders تمامی حق و حقوق بازی را در اختیار دارند و ما فقط در رابطه با نسخه Warmastered Edition به عنوان یک ناشر عمل کردیم.

این تصمیم شرکت گیرباکس قطعا با بازخوردهای منفی زیادی روبرو می‌شود به خصوص که پیش از این عناوینی مانند Darksiders Warmastered و BioShock: The Collection بصورت کاملا رایگان در اختیار دارندگان نسخه اصلی بازی‌ها قرار گرفته است. قیمت بازی Bulletstorm: Full Clip Edition 50 دلار اعلام شده است، قیمتی که با توجه به قدیمی بودن نسخه اصلی بازی کمی غیرمعقول به نظر می‎رسد البته از آن طرف باید این موضوع را نیز در نظر بگیریم که سازندگان نمی‌توانند برای یک نسخه بازسازی شده هیچ سودی دریافت نکنند و آن را بصورت رایگان تقدیم بازیبازان کنند. نکنته مهم دیگر دانستن پیشینه سازنده بازی‌هاست، چیزی که شرکت People Can Fly شاید آن ویژه‌گی را در سطح بالایی نداشته باشد.

این امکان وجود دارد که تصمیمات شرکت گیرباکس تا زمان انتشار بازی که دچار تغییراتی شود تا انتشار بازی Bulletstorm: Full Clip Edition بیش‌تر از ۴ ماه فاصله داریم.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید