مایکروسافت: سال ۲۰۱۶ به عنوان نقطه اوج ایکس‌باکس وان یاد می‌شود

۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴

در حالی که کنسول پلی‌استیشن ۴ از نظر واحدهای فروخته شده همچنان برتر است، ایکس‌باکس وان هم تا چند ماه متوالی فروش بسیار خوبی را در سال ۲۰۱۶ تجربه کرد.

این کنسول از ماه جولای (تیر ماه) در ایالات متحده و از سپتامبر (شهریور ماه) پرفروش‌ترین کنسول نسل هشت بوده است. با توجه به یک گزارش، ایکس‌باکس وان حتی در جمعه سیاه هم توانست پلی‌استیشن ۴ را شکست دهد. حال، هاروی ایگل به عنوان مدیر بازاریابی ایکس‌باکس در بریتانیا، می‌گوید سال ۲۰۱۶ در حوزه گیمینگ به عنوان “نقطه اوج” تاریخ ایکس‌باکس وان یاد می‌شود.

او در مصاحبه خود با GI.biz گفت:

حرکت و پیشرفت‌ در این کار بسیار مهم است چون به خرده‌فروشی‌ها، ناشرها و مشتری‌ها اعتماد به نفس می‌دهد. ما به آن‌ها اطمینان می‌دهیم که انتخاب درستی کرده‌اند. من فکر می‌کنم ما از سال ۲۰۱۶ به عنوان نقطه اوج ایکس‌باکس وان یاد خواهیم نمود.

باید منتظر انتشار آمار جدید باشیم تا ببینیم که آیا مایکروسافت موفق شده تعداد ماه‌های پرفروش خود را به ۵ گسترش دهد یا خیر. گروه NPD آمار فروش سخت‌افزارها را در ۸ دسامبر (پنج‌شنبه ۱۸ آذر) منتشر خواهد کرد.

ایگل گفت مایکروسافت برای سال ۲۰۱۷ هم در موقعیت خوبی قرار دارد تا حرکت و پیشرفت حاصل شده در سال ۲۰۱۶ را “حفظ و گسترش” دهد. او Halo Wars 2 و Sea of Thieves را عناوین برتر فرست پارتی سال ۲۰۱۷ خواند و همچنین گفت کنسول اسکورپیو هم باعث رشد و پیشرفت می‌شود. این کنسول که از ایکس‌باکس وان قدرت‌مندتر است اما جایزگین آن نیست، در تعطیلات سال ۲۰۱۷ به بازار خواهد آمد.

یکی دیگر از مواردی که مایکروسافت در این تعطیلات و در آینده برروی آن تمرکز دارد، این است که دارندگان بیشتری از ایکس‌باکس ۳۶۰ را برای کوچ کردن به ایکس‌باکس وان متقاعد سازد. ایگل گفت قابلیت “پشتیبانی از نسل قبل” باید به سهولت در تغییر پلتفرم‌ها کمک کند:

اطلاعات ما نشان می‌دهند همچنان خانواده‌هایی هستند که به‌طور فعال از ایکس‌باکس ۳۶۰ استفاده می‌کنند و هنوز به سوی ایکس‌باکس وان نیامده‌اند. لیست برنامه “پشتیبانی از نسل قبل” همیشه در حال رشد است و من فکر می‌کنم قطعا برای دارندگان ایکس‌باکس ۳۶۰ یک مزیت بوده که بدانند با خرید کنسول ایکس‌باکس وان قرار نیست پولی که برای بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ هزینه کرده بودند از بین برود.

در حال حاضر بیش از ۲۸۰ بازی در لیست برنامه “پشتیبانی از نسل قبل” قرار دارد. مردم از زمان راه انداری این ویژگی در نوامبر سال ۲۰۱۵، بیش از ۲۱۰ میلیون ساعت را مشغول تجربه بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ برروی ایکس‌باکس وان بوده‌اند بنابراین می‌توان گفت این قابلیت، ویژگی‌ای است که بازی‌بازان به آن علاقه‌‌مند هستند.

در اکتبر سال ۲۰۱۵، فیل اسپنسر گفته بود فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ آنقدر زیاد است که شک دارد ایکس‌باکس وان هرگز بتواند به آن دست یابد. اسپنسر افزود وضعیت ایکس‌باکس وان در زمان عرضه که به خاطر سیاست و نظرات بحث بر انگیز مدیران قبلی مایکروسافت که در حال حاضر این کمپانی را ترک کرده‌اند، تاثیر منفی‌ای برروی توانایی ایکس‌باکس وان برای شروع قدرت‌مند داشته است.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید