کوجیما: تریلر جدید Death Stranding سرنخ‌ها و نکاتی را در خود پنهان کرده است

۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۵

صبح روز جاری در مراسم The Game Awards 2016، جدیدترین تریلر عنوان تازه هیدئو کوجیما یعنی Death Stranding نمایش داده شد که بسیاری را شگفت‌زده کرد. ما در آن تریلر توانستیم کارگردان فیلم “هزارتوی پن” یعنی گیرمو دل تورو را که در حال حمل یک بچه بود، مشاهده کنیم. او از یک نیروی نظامی که ظاهرا توسط مدس میکلسن، ستاره فیلم “هانیبال”، اداره می‌شد، خود را پنهان می‌کرد. کل تریلر یک چیز عجیب بود.

کوجیما روز جاری در توئیتر نوشت این تریلر شامل مقدار زیادی “نکته” یا موارد “گمراه کننده” می‌شود و طرفداران را تشویق کرد تا تریلر را بارها و بارها به‌منظور یافتن سرنخ‌های بیشتر بررسی کنند.

تا چه حد از تریلر جدید DEATH STRANDING خوش‌تان آمد؟ نکات (موارد گمراه کننده) گوناگونی در آن وجود دارد بنابراین به تماشای تریلر بپردازید تا هر اندازه که بخواهید راجع به آن فکر کنید.

pic.twitter.com/6B8NzEDDxi

— HIDEO_KOJIMA (@HIDEO_KOJIMA_EN) December 2, 2016

در یک لحظه از تریلر جدید Death Stranding، دوربین به سمت بچه‌ متفاوتی نسبت به بچه‌ای که شخصیت گیرمو با خود به‌همراه داشت، می‌رفت که با جریان آب جرکت می‌کرد. آب با رنگ قرمز درخشید و سپس دوربین یک نور قرمز دیگر را هدف گرفت. سربازان با مایع روغن مانند سیاهی که برروی چشم‌مانشان قرار داشت (چنین چیزی را در تریلر معرفی بازی هم مشاهده کرده بودیم)، در صفحه پدیدار شدند.

شخصیت میکلسن رهبر یک گروه نظامی خواهد بود. او احتمالا شخصیت منفی داستان است که قدرت‌های منحصر به‌فردی دارد. همچنین از طریق میکلسن شاخک‌های حساسی به سربازانش متصل شده بود و زمانی که سربازان خود را برای شکار آزاد می‌کرد، این شاخک‌ها از آن‌ها جدا می‌شدند. واقعا باید یک بار دیگر برای درک این توضیحات تریلر را تماشا کنید.

در توئیتی دیگر، کوجیما تایید کرده بود شما در Death Stranding، کنترل نورمن ریداس را بر عهده خواهید داشت که بیشتر به خاطر ایفای نقشش در سریال The Walking Dead مشهور است.

Death Stranding در طول کنفرانس سونی در E3 2016 معرفی شده بود. بازی از آن زمان تاکنون بسیار مرموز باقی مانده و ما سوالات زیادی راجع به آن داریم. با این حال، کوجیما می‌گوید بازی هنوز مراحل اولیه توسعه خود را سپری می‌کند بنابراین انتظار نداشته باشید به این زودی‌ها عرضه شود.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Ehsan1995 گفت:

  مسلما با یک بازى سورئال طرفیم
  یکى از نکات جالبش وجود سلاح هاى امروزى کنار سلاح هاى جنگ جهانى بود فکر مى کنم. هر چى هم که هست مسلما به نجات دادن بچه ها ربط داره.
  شهر هم منو یاد حلب فعلى انداخت.

  0
  0
 • Arso گفت:

  تریلر عالللللی بود.دوستان به نکات جالبی اشاره کردن.به نظر من اون اقا که کت شلوار پوشیده بود ادم مهمی بود از لباساش و پینی که زده رو کتش نشون میده ادم مهمیه چون هیچکی تو جنگ اونطور منظم لباس نمیپوشه.بنظرم ایشون عضوی از مراکز ازمایشی هستن جایی که رو بچه های تازه بدنیا اومده ازمایش میکنن و ژنتیکارو دستکاری میکردن.بنظرم اقاهه خودش عضو مهمی از اونجا بوده و بطور مخفی یکی از اون بچه هارو برمیداره فرار میکنه.چیزییم که بچه توشه یه نوشته ای هست که نشون میده اخطار هایی هست که تو کمپانی رو کالا ها مینویسن.بعدش یه چیزییم که دیدم عروسکه قبل اینکه بره تو تونل انگار یه چیزی از زیر مایع سیاه میاد از پا عروسکه میگیره میکشه(وقتی میگیره عروسکرو تکون میده میکشه تو تونل).وقتی عروسک میره تو میبینه بچه نیستو عروسکه.نشون میده دنبال نوزادان.اوایل تریلرم صدای زن میاد که با گریه داره درباره بچه میگه…. .شرمنده اینقد زیاد نوشتم.

  0
  0
 • Samuel Drake گفت:

  نکته ای که برداشت کردم این بود که بچه که دست del toro هست نورمن ریداسه!

  0
  0
 • Samuel Drake گفت:

  شاید نورمن ریداس خاصیت هایی داشته
  که دل تو رو داره ازش مراقبت میکنه

  0
  0
 • Nader13 گفت:

  بیشتره تزها و گفتینارو دوستان گفتن ب نظره من با دنیایی طرفیم ک از بچگی سرباز پرورش میدنو اون بچه ها همه برای سرباز شدن درست شدن و اون مرده تو تریلر یکیشونو دزدید ک مطمعنا شخصیته اصلی نورمنو دزدیده از تریلر و اون شخصیتی ک نشون دادن مشخصه میدونه داره چ کار میکنه الکی ی بچه ی رندم ندزدیده اون بچه هه ی چیزایی تو خودش داره ک میتونه دنیارو نجات بده واسه همین توسطه یکی از کارکنانه خودشون دزدیده شده ک احتمالا ب اجبار واسشون کار میکرده

  0
  0
 • Armin215 گفت:

  من فکر میکنم که داره دنیای واقعی رو نشون میده و اثرات جنگ روی انسان ها . اسکلت ها میتونن نماد شهید ها باشن . هرچند خارجی ها شهید ندارن . میتونه نماد مرده هایی باشه که برای دفاع جنگیدن . و یا مرده هایی که بزور وادار به جنگ شدن . مثل قضیه ی میکلسن که بند هایی به اسکلت ها بسته بود . با حرکات دستش داشت به اون ها فرمان میداد انگار . یه نکته ی دیگه که نظرم رو جلب کرد این بود که تونل میتونه راهی برای آزادی باشه . نوز قرمز یعنی در این راه خطراتی وجود داره .
  وقتی میکلسن از تاریکی میاد صورتش میشه گفت کثیفه (این کثیفی میتونه نماد زشتی های جنگ باشه) و زمانی که عروسک به پای میکلسن برخورد میکنه یه نور قرمز زیر عروسک پدیدار میشه . این میتونه نشان دهنده ی این باشه که شخصیت تو خطر افتاده . و سپس اون کثیفی های صورت مد میکلسن از بین میره .
  البته اگه جور دیگه ای نگاه کنیم بنظرم میشه گفت اون عروسک یک نوع تهدیده .
  ــــــــــــــــــــــــــــ
  اوف
  مخم ترکید

  0
  0
 • Ali TNT گفت:

  یک چیز خفن دیگه هم کشف کردم وقتی عروسکه به وسط تونل میرسه به دیوارا نگاه کنید رد دستای سیاه همینطور یه ذره جلوتر سمت چپ باز هم رد همین دست ها هستش کوجیما دیوانست

  0
  0
 • تریلرهاش چقدر نکته توش هست دیگه وای به حال خود بازی Grin
  بدجور منتظرشم In Love

  0
  0
 • Ni10God گفت:

  این کوجیما واقعا مخه In Love
  حال کردم با تریلر Big Smile

  0
  0
 • MS GAMER گفت:

  در این تریلر نکات جالب و عجیب زیاده من به مواردی که خودم تونستم ببینم اشاره میکنم ۱٫خرچنگ قرمز اول تریلر که بسیار شبیه به دسته مصنوعیه معروف بیگ باس هست و جالبتر اینه که فقط همون خرچنگ قرمز هست و بقیشون میشه گفت بیرنگ هستن.۲٫هواپیماهایه قدیمی که یه چیزهایی مثل روبان یا سیم بهشون متصل هست که بسیار شبیه همون سیم هایی هست که به اون اسکلت ها وصل هست.۳٫رنگین کمان عجیب که ترتیب رنگ هاش برعکس هست۴٫زخم هایه عجیب رویه سر شخصیت عینکی که انگار عمل مغذ روش صورت گرفته۵٫اون لگوی عجیب روی کت مرد عینکی۶٫شخصیت عینکی به دلایل نا معلومی میخواست بچه رو به آب بسپاره ولی این کارو نکرد۷٫تانکی که روش پر هست از جسد موجودات عجیب و چند استخوان و یک استخوان که بسیار به دست انسان شبیه هست۸٫سربازهایه پشت تانک مثل اینکه با همون سیم عجیب که در تریلر زیاد میبینیمش به تانک متصل هستن۹٫اون آب یا خون سیاه عجیب که از تانک و جسدهایه اون موجودهایه بیریخت روی دیوار جاری میشه.۱۰٫دستبندی که به دست شخصیت عینکی هست که نشون میده ایشون از جایی فرار کردن۱۱٫اون لوله که به دستگاهی که بچه درونش قرار داره وصل میشه و انگار بچه با این لوله زنده میشه و حرکت میکنه۱۲٫عروسکی که بروی آب شناور هست و زخم روی شکمش بشدت شبیه زخم روی شکم شخصیت اصلی داستان هست ۱۳٫موجودات کرم مانندی که عروسک رو بطرف فاضل آب میبرن۱۴٫بچه فقط یک چشم راستش رو باز میکنه۱۵٫نور قرمز عجیبی که زیر عروسک روشن و خاموش میشه۱۶٫جایه دست هایه سیاه که رویه در و دیوار فاضلاب هست ۱۷٫اون سربازهایه اسکلتی و شخصیت منفیه داستان از دل یک نور قرمز بیرون میان۱۸٫اسلحه هایه سربازهایه اسکلتی مربوط به زمان گذشته است بر خلاف شخصیت منفیه داستان که اسلحه ای مدرن در دست داره و دوربین دید در شب بروی چشم۱۹٫بازهم همون سیم مرموز که در تریلر چندین بار دیدیمش وسربازهاییی که انگار از گذشته اومدن یا جسدهایی که از مرگ برگشتن با اون به شخصیت بد داستان متصل شدن۲۰٫اون مایع سیاه رنگ که بروی کل صورت و لباسهایه شخصیت منفی وجود داره۲۱٫جدا شدن اون سیم ها از اون سربازها بعد از دستور حمله۲۲٫چیزهایه عجیبی که زیر آب وجود دارن و شبیه همین سیم هایه اتصال هستن شاید هم یجور موجود زنده هستن۲۳٫اون کرمها که عروسک رو حرکت دادن اونرو دقیقا آووردن زیر پایه شخصیت منفی۲۴٫اون عروسک فقط چشم راستش رو باز میکنه دقیقا مثل همون نوزاد در اول تریلر۲۵٫خنده مرموزه شخصیت منفی.این موارد جالب و عجیبی بود که من از این تریلر فهمیدم البته همشون نیاز به تجزیه و تحلیل دارن که از توان این جانب خارجه

  0
  0
 • HeadshotBoy گفت:

  اگه متوجه شده باشین
  مرده داره از یه چیزی فرارمیکنه که قطعا آدم نیست
  غیر از اینکه رنگین کمان برعکسه هواپیما ها هم برعکسن
  اون موجودی که از تانک افتاد به خون تبدیل شد و به پایین رفت( فک کنم یه جور موجود جهش یافتس)
  وقتی عروسک به پای مرد خورد
  انگار یه چیزی به پاش پیچید و اونو برد
  فک کنم داستان درمورد زنده کردن جنگجویان جنگ جهانی و آغاز جنگ جهانی ۳ است که سر نفت است
  و موجوداتم به خاطر بمب اتمی چیزی مردن
  اون موجوداتم با بمب به وجود اومدن
  فک کنم مدز آهنربا نیست
  اون موجود عروسکو سمت اون کشید(چند سطر بالا)
  و چندتا مورد دیگه که بچز گفتن

  0
  0
 • navid-313714 گفت:

  منم یه نکته برداشت کردم بگم؟ Big Smile
  بگزار نگمNeutral
  خوب میگم Grin
  فکر کنم این نی نیه، بچه گیهای اسنیکه Laugh
  Thinking Thinking Thinking Eek! Eek! IDK Struggle Shame Beat Up Beat Up Beat Up
  نه نمیشه، بیخیالش اصلا Sleepy Yawn

  0
  0
 • HIDEO گفت:

  همه بچه ها مطالب جالبی گفتند ولی چیزی که جالب تر بود این بود که مدز عروسک رو توسط یه طناب به سمت خودش میکشه . در ضمن به هیچ وجه عروسک رو دست کم نگیرین چون:
  وقتی عروسک به مدز نزدیک میشه از چشم چپ مدز مایع سیاه میاد در حالی که بعد از برخورد عروسک با پاش دیگه صورتش کاملا پاک میشه و مدز به خواستش میرسه یه جورایی چون لبخند میزنه

  0
  0
 • اینهمه نکات رو هرنفر از تو تریلر استخراج کردید اگر همینقدر نکته از کتاب خدا که فرستاده یا کتبی که بزرگان نوشتن استخراج میکردیم الان اوضاعمون این نبود!! Neutral

  0
  0
 • Mohammad k22 گفت:

  تنها چیزی که توجه مو جلب کرد جای دستهای خونینی بود که روی دیوارهای تونل یا پل بود بعد جالبیش اینجاست که روی بدن شخصیت تریلر اول جای همین دست ها بود روی بدنش ولی خونی نبود

  0
  0
 • Mind_Climax گفت:

  خب اولین نکته ای که توی این دو تا تریلر خودشو خیلی نشون میده نبودن جنث مونث هست. توی تریلر اول دیدیم که بند ناف شخصیت اصلی به بچه ای که کنارش در حال گریه کردنه وصله و در تریلر دوم هم دیدیم که به جای رحم مادر یک کپسول، جای رشد جنین بود. نکته بعدی که نظرم رو جلب کرد رنگین کان برعکس بود. خب این میتونه استعاره از وارونگی دید شخصیت ها به دنیا باشه. جالبترین نکته هایی که این دوتا تریلر رو به هم مرتبت کرده نشانه هایی از زمان های متفاوت هست. کاملا مشخصه که بازی در زمان های مختلف و یا به صورت موازی در کنار هم اتفاق میفته. در تریلر اول روی گردنبند شخصیت نورمن ریدس دیدیم که معادله شرودینگر نوشته شده که معادله ای هست که چگونگی تغییر حالت کوانتومی یک سامانه فیزیکی با زمان رو توصیف میکنه و در تریلر دوم سربازها، تانک ها و هواپیماهای جنگ جهانی اول رو دیدیم (که البته تمامی سرباز ها اسکلت بودن که میتونه نشون دهنده این باشه که لایه های زمان با همدیگه تداخل پیدا کردن و سربازها با اینکه مردن و پوسیدن ولی الان تو زمان خودشون یک ارتش تشکیل دادن).به احتمال زیاد این دو تریلر میخوان که احتمال انتقال یا سفر در زمان و یا بعد خاصی مثل زمان رو برای ما تداعی کنن. در تریلرها شاهد نماد های زیادی هستیم که شاید مثل متال گیر نشان دهنده ی درگیری سازمان های با جناه مختلف باشه. پلی که شخصیت تریلر دوم به اون نزدیک میشه میتونه نماد پورتال باشه،چون دیدیم که وقتی که مرد عروسک بچه رو فعال کرد (جلوتر بهش میپردازیم) شخصیت مدس میکلسن سر از اونجا درآورد. موجودات دریایی و زالو مانند در این تریلر هم بودن و فقط به ساحل تریلر اول ختم نشدن و هرجا که حضور دارن ماده ی جوهر مانند هم اونجا رو پر میکنه. خیلی دوست دارم بدونم که چرا کوجیما از این ماده استفاده کرده و قراره چیرو به ما با این ماده نشون بده، مطمئنا این ماده نقش مهمی در داستان داره چون در تریلر اول شاهد این قضیه بودیم که نوزادی که در دستان نورمن ریدس بود به این ماده تبدیل شد و جای دست هاش با این ماده روی زمین می موند.البته میتونه نماد دست ها و روح های آلوده به خون هم باشه که هرجا میرن اونجا رو هم آلوده میکنن. (با توجه به بو کشیدن مرد و قیافه آزرده اش که نشون میده با بوی بد این ماده متوجه خطر میشه) (هممون میدنیم که کوجیما روحیه ای ضدجنگ داره و بیس اصلی داستان بازیهاش همینه) ولی خیلی مطمئن نیستم. دستبندی که شبیه به دستبند پلیس ها هست و در یکی از دست های جفت شخصیت های این دو تریلر شاهدش بودیم میتونه نشون دهنده این باشه که شخصیت های اصلی جزو دسته ی ضعیف و یا انقلابی این دنیا هستن که از دست حاکمای کنونی فرار کردن و با نطفه های نوزادانی از جنس خودشون قصد احیای نوع خودشون رو دارن. شاید جالترین قسمت تریلر دوم جایی باشد که مرد چیزی از جیب خودش در میاره و کپسول بچه رو فعال میکنه که میبینیم جنین با یک چشم (یک چشم بودنش بدون شک خیلی مهمه) از خواب خودش بیدار میشه، اینجا ما عروسکیو میبینیم که روی شکمش جای زخم هایی هست که روی شکم نورمن ریدس در تریلر اول بود!!! و از چشم ها آبی هر دو که بگذریم، بندی که دور پاهای این عروسک گره میشه و اون رو به سمت داخل تونل و جایی که مدس میکلسن اونجا ظاهر میشه، میکشه چیه؟ آیا نور قرمزی که از عروسک ساطع میشه مثل نور چراغ دریایی ایه که ناخدا رو به سمت هدفش راهنمایی میکنه؟ یعنی این عروسک آینده ی نوزدایست که درون کپسول است؟ و به عنوان یک طعمه برای فراخوانی مدس میکلسن زمان آینده استفاده شده؟ و یا اشتباه مرد بود و مدس میکلسن را به اشتباه به آنجا کشاند؟ این ها همه پشت لبخند این بازیگر محو شده و جوابی برای آن ها نمی توان یافت! با نشان دادن جوخه ی مدس میکلسن، متوجه شباهت طریقه ی ایستادن و قرار گرفتنشون به تیم های تاکتیکی پلیسی کنونی (مثل سوات) شدم که این نکته و صد در صد لباس و اسلحه ی مدس میکلسن این رو نشون میده که اون از زمان حال (و یا آینده) هست که به این زمان اومده. موقعی که سرباز ها از اون جدا میشن میبینیم که قطب نمای روی سینه ی مدس روع میکنه به چرخیدن که به معنی خاصیت مغناطیسی اون هست و مایعاتی که از سرش به پایین سرازیره میتونه مربوط به همین موضوع باشه و یا نشان از این باشه که مدس میکلسن یکی از منابع این ماده و یکی از همون پنج نفری هست که تو تریلر اول دیدیم.
  به شخصه واقعا هیدئو کوجیما رو نه بخاطر تبحر در ساختن بازی هایی که موهای آدم رو به تنش سیخ میکنه بلکه به دیدی که نسبت به هنر هشتم داره و اون دید کاملا در کارهاش مشهوده، اگر نه بهترین، از بهترین های این هنر (و نه صنعت) میدونم. امیدوارم زودتر به روزی برسیم که همه ی کسایی که تو این بازار هستن بفهمن که دیگه این هنر فقط به سرگرم کردن افراد محدود نمیشه…
  پ.ن : خیلی ببخشید که طولانی شد.

  0
  0