۵ میلیون نسخه از Final Fantasy 15 به فروشگاه‌ها ارسال شده است

۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۴

Final Fantasy XV شروع خوبی داشته است. اسکوئر اینکس اعلام کرد پس از انتشار بازی در ۲۹ نوامبر (سه‌شنبه ۹ آذر) برروی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان، ۵ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروشگاه‌ها ارسال شد.

همچینن گفته شد این ۵ میلیون شامل فروش دیجیتالی هم می‌شود و Final Fantasy XV از نظر فروش در واقع سریع‌ترین نسخه از این سری تا به این لحظه بوده است.توجه داشته باشید که ۵ میلیون نسخه به فروشگاه‌ها ارسال شده و هنوز مشخص نیست چه تعداد از آن‌ها توسط مشتری‌ها خریداری شده‌اند.

این اولین نسخه از بازی بود که به‌صورت همزمان در جهان منتشر شده است. با توجه به مجله فامیتسو، بازی همچنین رکورد جدیدی برای فروش دیجیتالی‌ در ژاپن ثبت کرد.

هاجیما تاباتا، کارگردان Final Fantasy XV، در اوایل سال جاری گفت بازی باید ۱۰ میلیون نسخه برای موفقیت به فروش برساند. او سپس توضیحاتی راجع به این حرف ارائه داد و افزود ۱۰ میلیون نسخه هدف شخصی استودیوی آن‌ها بوده و لزوما به تعداد واحدی که برای سود رسانی لازم است مربوط نمی‌شود.

Final Fantasy XV مدت زمان زیادی در دست ساخت قرار داشت و یک دهه پیش یعنی در E3 2006، بازی به عنوان Final Fantasy Versus XIII معرفی شد. در E3 2013 نام بازی به Final Fantasy XV تغییر کرد و پیش از انتشارش در ۲۹ نوامبر (سه‌شنبه ۹ آذر) چندین بار از سوی سازندگان آن تاخیر خورد.

نمرات بازی را می‌توانید در این بخش مشاهده کنید.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید