اولين تصاوير تبلت موتورولا

۱۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۵:۴۲

در حالي که همه نگاه‌ها به نکسوس‌اس گوگل و آندرويد 3/2 جلب شده، موتورولا اين توجه را با ‌عرضه تبلت خود که قرار است نگارش سوم آندرويد روي آن اجرا شود، شکست.

آندرويد ? نخستين نگارش آندرويد خواهد بود که براي تبلت‌ها مناسب است و کساني که آن را به دست مي‌گيرند، احساس نخواهند کرد يک موبايل غول‌پيکر در دستانشان است.


کيبورد و ماوس براي اکس‌باکس

گيمر‌هاي کامپيو‌تر به شما مي‌گويند که هيچ راهي براي بازي کردن گيم‌هاي اول شخص وجود ندارد، مگر اين كه از کيبورد و ماوس استفاده کنيد. بنابراين اگر XBOX 360 داريد و اوضاع‌تان در بازي‌هايي مثل کال‌آو‌دوتي يا هيلو (به دليل کنترلر‌هاي کنسول) خوب نيست، XIM3 وسيله‌اي است که به دردتان مي‌خورد. XIM3 به زبان ساده‌تر يک آداپتر به همراه يک نمايشگر LCD است که ماوس و کيبوردتان را به آن وصل مي‌کنيد و کنترلر کنسول اکس‌باکس‌??? را برايتان شبيه‌سازي مي‌کند. دقت برنامه‌نويسي اين وسيله به حدي است که براي هر بازي به شکل جدا و مناسب‌ همان بازي کنترل کاربر روي دکمه‌ها تعريف مي‌شود. براي مثال دقت کنترل يک بازي اول شخص همچون مادرن وارفر ? قابل قياس با بازي ساده‌تري مثل گياهان بر عليه زامبي‌ها نيست.

هنوز قيمت دقيقي براي XIM3 تعريف نشده، اما Slashgear پيش‌بيني کرده که قيمت آن از دستگاه اوريژينالXIM2 که در زمان به بازار آمدنش ??? دلار قيمت داشت بيشتر خواهد بود. شايد قيمت بالايي به نظر بيايد يا حتي برخي آن را نوعي کلاهبرداري بدانند، اما به هر حال چنين دستگاهي نوعي ارتقاي کيفيت براي گيمر‌ها به شمار مي‌رود.

نت‌بوک‌هايي که بلندگو‌هايش ضعيف نيست

وقتي به نت‌بوک‌ها فکر مي‌کنيم، اولين چيزي که به ذهنمان مي‌آيد دستگاه‌هايي کوچک، ضعيف و ارزانقيمت است. مسلما انتظار همه ما از نت‌بوک دستگاهي است كه بلندگو‌هايش صداي بازي‌هاي آتاري دهه ?? را مي‌دهد. ما هميشه انتظار داريم نت‌بوک‌ها صدايي با کيفيت پايين‌تر از لپ‌تاپ‌هاي بزرگ داشته باشند. اين دقيقا وضعيتي است که شرکت توشيبا مي‌خواهد آن را تغيير دهد.

ممکن است در اولين نظر نت‌بوک توشيبايNB520 مثل هر مدل قديمي‌تر نت‌بوک‌هايي که مي‌شناسيم به چشم بيايد، اما با يک نگاه دقيق‌تر متوجه بلندگو‌هايي قوي مي‌شويم که روي جاي دستي دستگاه تعبيه شده و مهم‌تر اين که اين بلندگو‌ها عادي نيستند. آنها بلندگو‌هاي طراحي شده هارمن کاردن هستند که خروجي صداي ? واتي دارند و صداي پيشرفته دالبي را پشتيباني مي‌کنند. به طوري که هنگام گوش کردن موسيقي مورد علاقه‌تان مي‌توانيد لرزش بلندگو‌ها را زير دستتان حس کنيد.

علاقه‌مندان موسيقي بسرعت خواهند فهميد که اين تنها يک معنا مي‌تواند داشته باشد: «از موسيقي دلخواه‌تان با کيفيت تمام لذت ببريد.»

عکاسي بهتر با آيفون

اگر گوشي‌هاي آيفون ? يا ? داريد و کمي حسوديتان مي‌شود که آيفون ? از فلش‌هاي LED بهره مي‌برد از آي ـ فلاش استفاده کنيد.

آي ـ فلاش يک فلاش الحاقي است که به پورت ?? پين آيفون شما وصل مي‌شود و دکمه روشن و خاموش دارد که به شما اين امکان را مي‌دهد از آن به عنوان نور معمولي فلاش يا به عنوان فلاش دوربين که هنگام عکس گرفتن فعال مي‌شود استفاده کنيد.

آي ـ فلاش به شما اين امکان را مي‌دهد که در هواي آفتابي از سوژه‌هايي که در سايه قرار دارند جزييات بيشتري در عکس خود ثبت کنيد. قيمت فعلي آي ـ فلاش ?? دلار اعلام شده است.

شارژ بي‌سيم همه‌ چيز

بيشتر دستگاه‌هاي کوچک را نمي‌توان از طريق بي‌سيم شارژ کرد، اما الکتروهاب ايده‌اي است که با کمک 2 باتري قلمي مي‌توان هر دستگاهي را از گوشي موبايل گرفته تا پخش‌کننده ام‌پي‌تري شارژ کرد. هنوز جزئياتي از نحوه توليد يا قيمت اين دستگاه منتشر نشده است.

شارژر بادي

مي‌شود گوشي‌هاي آيفون ? را به کمک نيروي باد شارژ کرد. اين کار به وسيله شارژري به اسم «آي ـ فن» انجام مي‌شود. آي ـ فن يک فن کامپيو‌تر است که به شکل قاب پلاستيکي يک آي ـ فون ? درآمده است. طراح آي ـ فن اعلام کرده است که شارژ کامل گوشي‌اش به کمک اين فناوري ? ساعت به طول انجاميده است.

فناوري فعلي‌ سه‌بعدي يا يک شوخي قديمي؟

تصاوير سه‌‌بعدي استريوسکوپي چيزي جز عمقي مصنوعي نمي‌دهند. برخلاف آنها، نقشه‌هاي هولوگرافيک نمايانگر تصاوير سه‌‌بعدي جدي‌تر است. اين نقشه‌ها از تصويرهاي راه راه به وجود آمده‌اند و نيازي به عينک يا وسيله کمکي ديگري ندارند. شما مي‌توانيد از بالا، پايين يا اطراف به تصاوير اين نقشه‌ها نگاه کنيد و هر بار تصوير متفاوت و دقيقي با جزئيات بالا ببينيد. حتي مي‌شود شبکه‌هاي مختلفي از اطلاعات را در هر کدام از هولوگرام‌ها جاسازي کرد تا بتوان داخل ساختمان‌هاي درون نقشه را هم ديد.

پيانو در همه‌جا

دستکش‌هــــــاي الکترونيکي جديدي طراحي شده که اگر آنها را دستتان كنيد و با انگشتتان روي هر سطحي بزنيد، صداي موسيقي واقعي توليد مي‌شود. هر انگشت صداي يک نت خاص را مي‌دهد و صداي ? ساز مختلف را مي‌توان با اين دستکش‌ها توليد کرد. ?? ريتم پيش‌ساخته و ? آهنگ ضبط شده هم روي نرم‌افزار اين دستکش‌ها وجود دارد. اين دستکش‌ها در سايز‌هاي مختلف وجود دارند و فعلا مي‌توان آنها را به قيمت ?? دلار خريداري کرد.

منبع : کلیک

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید