الکترونیک آرتز: درنهایت بازی‌بازان به‌سوی خرید دیجیتالی خواهند رفت

۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵

فروش بازی‌ها به‌صورت فیزیکی همچنان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای فروش این روزها است اما به عقیده الترونیک آرتز در نهایت بازی‌بازان به‌سوی خرید دیجیتالی خواهند رفت.

بلیک جارگنسن مدیرعامل بخش مالی الکترونیک آرتز از افزایش پرسرعت خرید دیجیتالی می‌گوید. او به این نکته اشاره داشت که شرکت الکترونیک آرتز بیش از نصفی از درآمد خود را از طریق خرید‌های دیجیتالی بدست می‌آورد. این مقدار درآمد بین خرید بازی، خرید محتوای الحاقی بازی، خرید اشتراک‌ها و پرداخت‌های درون برنامه‌ای موبایل و بازی‌ها است. نصفه دیگر متعلق به فروش فیزیکی بازی‌ها است که همچنان بخش اعظمی از فروش را دربر می‌گیرد اما طبق عقیده جاگنسن این مقدار سال به سال کمتر می‌شود. طبق گفته بلیک جارگنسن ۲۵ درصد از بازی‌های کامل شرکت الکترونیک آرتز از طریق شبکه‌های دیجیتالی دانلود شده است. این شبکه‌ها شامل اریجین، ایکس‌باکس لایو و پلی استیشن نتوورک بوده و امسال نیز این درصد به ۳۰ نزدیک‌تر شده است. بعضی از بازی‌ها فروش دیجیتالی بسیار بالایی داشتند و بعضی کمتر اما نامی از آن‌ها برده نشد.

باوجود اینکه نیاز به اینترنت پرسرعت و کارت اعتباری برای اینطور خریدها مورد نیاز است ما به عقیده جارگنسن به‌دلیل راحتی که خرید دیجیتالی دارد، آینده از آن خواهد بود.

مثل کتاب‌ها، فیلم‌ها، موزیک‌ها و شبکه‌های آنلاین تلویزیونی، صنعت بازی نیز به‌سوی دیجیتالی شدن می‌رود.

طبق پیش‌بینی الکترونیک آرتز در پنج سال آینده فروش دیجیتالی بازی‌ها به بیش از ۵۰ درصد می‌رسد. فروش دیجیتالی از آنجایی که در خرده‌فروشی‌ها فروخته نمی‌شود، سود بیشتری برای شرکت‌ها دارد. اگرچه خرده‌فروشی‌های فیزیکی نیز اهمیت بالایی برای الکترونیک آرتز دارند.

ما همچنان با همکاران خرده‌فروش‌مان کار خواهیم کرد. آن‌ها جایگاه بسیار مهمی دارند اما در نهایت انتخاب با مصرف کننده است و ما سعی میکنیم به انتخاب آن‌ها توجه کنیم.

گیم‌استاپ که یکی از بزرگ‌ترین خرده‌فروشان بازی‌های ویدیویی است خبر از درآمد دیجیتالی ۵۰ درصدی این شرکت تاپایان سال ۲۰۱۹ داده است. بقیه خرده‌فروشان هم خود را آماده ورود به دنیای دیجیتالی می‌کنند.

همانند بقیه چیزها، مشتری در آخر به گزینه‌ای روی می‌آورد که راحت‌تر است. اگر مثلا انتخاب بازی‌باز این باشد که در هوای بد یا در زمانی که کار دارد باید سوار ماشین خود شود و به خرده‌فروش برای تهیه بازی‌اش مراجعه کند درحالی که می‌تواند به راحتی آن را دانلود نماید، مطمئنا گزینه دیجیتالی را انتخاب می‌کند.

در پایان جارگنسن به این نکته اشاره کرد که کنسول‌های بازی نیز با هارد بیشتری این روزها در دسترس قرار می‌گیرند و دیگر میزان فضای یک ترابایتی تبدیل به یک استاندارد شده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید