ایکس‌باکس وان پرفروش‌ترین کنسول هفته جمعه سیاه در فروشگاه‌های آنلاین شد

۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۶

طبق گزارشی جدید کنسول ایکس‌باکس وان فروش بسیار بهتری از کنسول پلی استیشن ۴ در ایالات متحده هنگام تخفیفات جمعه سیاه داشته است. این گزارش براساس فروش آنلاین کنسول‌ها بررسی شده است.

طبق گزارش جدیدی که توسط شرکت معتبر ادوبی منتشر شده است، پرفروش‌ترین محصولات الکترونیک در هفته جمعه سیاه به‌ترتیب آیپدهای شرکت اپل، تلویزیون‌های ۴K شرکت سامسونگ، مک بوک ایر شرکت اپل، تلویزیون‌های شرکت ال‌جی و ایکس‌باکس وان شرکت مایکروسافت بوده‌اند. اشاره‌ای به جایگاه کنسول پلی استیشن ۴ نشد اما نکته مهم این است که در پنج دستگاه پرفروش‌ حضور نداشته است. کنسول ایکس‌باکس وان اس و پلی استیشن ۴ اسلیم در کمترین قیمت‌های خودشان از زمان عرضه فروش می‌رفتند. این دو کنسول به قیمت ۲۵۰ دلار در دسترس بودند. بعضی از محصولات نیز به‌سرعت به پایان رسیدند و موجودی خرده‌فروشی‌های آنلاین به پایان رسیده بود، این محصولات شامل نینتندو کلاسیک و پلی استیشن وی‌آر بوده است. ادوبی در گزارش خود به این نکته نیز اشاره کرد که مجموع هزینه‌هایی که در این هفته شده است ۵.۲۷ میلیارد دلار است که در مقایسه با سال گذشته افزایش ۱۷ درصدی داشته. ۱.۹۳ میلیارد دلار آن در هنگام روز عید شکرگذاری و ۳.۳۴ میلیارد دلار هم در هنگام جمعه سیاه خرج شده است.

در ادامه اشاره به این نکته نیز مهم است که اگر وضعیت فروش بازی‌های ویدیویی و کنسول‌ها از یکم تا ۲۴ نوامبر را بررسی کنیم، شاهد خواهیم بود که سری کنسول‌های پلی استیشن ۴ فروش بیشتری نسبت‌ به ایکس‌باکس وان داشته‌اند. سپس شاهد حضور Pokemon Sun and Moon در جایگاه سوم و در جایگاه چهارمم هم شاهد حضور Infinite Warfare هستیم.

کنسول ایکس‌باکس وان از ماه جولای پرفروش‌ترین کنسول ایالات متحده بوده است. حال باید دید که با عرضه پلی استیشن ۴ پرو در نوامبر، در این ماه شاهد پیروزی کدام کنسول هستیم. اگرچه پیش گزارش‌های انتشار شده خبر از پیروزی کنسول پلی استیشن ۴ را می‌دهند و باتوجه به عرضه کنسول جدید، پیروزی سونی شگفت آور نیست. آمار گروه NPD به‌زودی منتشر می‌شود.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید