با نمرات FINAL FANTASY XV همراه باشید (به‌روزرسانی)

۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰

به‌تازگی اولین امتیازات عنوان FINAL FANTASY XV منتشر شده‌اند و متاسفانه آن‌طور که بسیاری از افراد انتظار داشتند نیست.

تاکنون ۲۹ نقد از بازی منتشر شده که با توجه به حرف‌های منتقدین این سایت‌ها، بازی مانند تبلیغات و وعده‌های سازندگان نبوده و کمی ناامید کننده است. در صورت انتشار نمرات بیشتر، این پست به‌روزرسانی می‌شود.

Twinfinite: 90/100

Atomix: 90/100

GamesRadar+: 90/100

GearNuke: 90/100

Final Fantasy XV یک تنوع تازه برای این سری است که پس از انتشار Final Fantasy XIII، در حال از دست دادن مقام و اهمیت خود بود. Final Fantasy XV یکی از بهترین عناوین جهان باز کنسول‌های فعلی و بازگشت به شکل اصلی این سری است.

Destructoid: 90/100

Xbox Achievements: 90/100

Polygon: 90/100

نفس تازه و جاه طلبی Final Fantasy 15 به آسانی معایب آن را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

Game Informer: 85/100

بیشتر تلاش سازندگان برروی جهان باز Final Fantasy XV بوده اما در داستان سرایی، مبارزات و همچنین توان‌مندسازی بازی‌بازان هم موفق ظاهر شده و حتی ماهی‌گیری هم خوب و سرگرم کننده است.

IGN: 82/100

وقتی در هنگام غروب در سراسر ساحل با سه دوست دیگر خود در حال سواری با Chocobo و شکار هیولاهای نمادین Final Fantasy در جهانی بزرگ و زیبا هستم،  FINAL FANTASY XV تقریبا حس تمام چیزی که من از یک  FINAL FANTASY امروزی می‌خواهم را می‌دهد اما وقتی وارد سناریوهای خطی، یکنواخت و خسته کننده بازی می‌شوم، خونم به جوش می‌آید. موارد خوب و روابط زیادی در بازی وجود دارد؛ خصوصا ارتباط میان Noctis و برادران قسم خورده‌اش! فقط یک‌سری تغییرات و سازش‌هایی هستند که گاها عادت به آن‌ها برای طرفداران قدیمی Final Fantasy دشوار است.

GameSpot: 80/100

VideoGamer: 80/100

USgamer: 80/100

Gadgets 360: 80/100

آیا Final Fantasy XV تمام چیزی است که باید باشد؟ برای طرفداران، بله. بدون هیچ شکی این همان عنوانی است که طرفداران منتظرش بوده‌اند. چنین چیزی با توجه به چرخه طولانی پر سر و صدای بازی، باعث شگفتی ما می‌شود. برای کسانی که اولین‌ بار می‌خواهند به تجربه این سری بپردازند، بستگی به این دارد که تا چه حد می‌توانند روایت ضعیف آن را تحمل کنند. از این‌ها بگذریم، لحظه به لحظه گیم‌پلی فوق‌العاده و سیستم پیچیده بازی باعث می‌شود به ادامه بازی بپردازید.

ThisGenGaming: 70/100

Final Fantasy XV بازی بدی نیست اما پس از آن همه هایپ و تبلیغات، من که اولین تجربه‌ام در این سری بود، ناامید شدم. ویژگی‌های زیادی مانند مبارزات و دیالوگ‌هایی در بازی وجود دارند که می‌توانم آن‌ها را تحسین کنم اما یک سری نکات منفی هستند که اولین تجربه ناامید کننده‌ای را رقم می‌زنند. احساس می‌کنم نظرات راجع به این بازی متفاوت خواهند بود و مطمئن هستم تعداد زیادی به تجربه بازی پرداخته‌اند که می‌گویند این یک عنوان بزرگ است اما FINAL FANTASY XV شخصا برای من یک بازی خوب اما ناامید کننده بود.

نمرات جدیدتر:

LaPS4: 95/100

Hobby Consolas: 92/100

در بازی ایراداتی مانند دوربین بد، بافت‌های تاریخ گذشته و یک سری مکانیک‌های گیم‌پلی که به‌طور کامل از آن‌ها استفاده نشده است وجود دارند؛ مانند رانندگی کردن. با این حال، خواص خوبی هم مثل شخصیت‌های جالب، آزادی گیم‌پلی، یک نمایش گرافیکی بسیار زیبا و بهترین سیستم مبارزه‌ای سال‌های اخیر در این سبک هم در بازی موجود هستند.

LevelUp: 90/100

این همه صبر ارزشش را داشت.  Final Fantasy XV یکی از بهترین بازی‌های این سری از دوران پلی‌استیشن ۲ است. کیفیت گرافیکی بازی بی‌عیب و نقص بوده و همچنین طراحی شخصیت‌ها فوق‌العاده است. سیستم مبارزات با وجود برخی از مشکلات دوربین، سرگرم کننده و لذت بخش است. به لطف Yoko Shimomura، موسیقی‌های بازی هم احساس عالی، دراماتیک و جالبی را می‌دهند. بازی در بخش انیمیشن‌ها محتوای زیاد و استانداردهای بالایی دارد. شاید بتوان مقداری گلیچ در Final Fantasy XV پیدا کرد اما این مشکلات برروی تجربه کلی شما تاثیری نمی‌گذارند. Final Fantasy XV از یک سری قدیمی بوده اما طرفداران جدید هم از شروع تا پایان از آن لذت خواهند برد.

Time: 90/100

Eurogamer Italy: 90/100

Final Fantasy XV یک JRPG شگفت‌انگیز است. داستانی عالی، مکانیک‌های حیرت‌انگیز گیم‌پلی، گرافیک قدرت‌مند و بیش از ۱۰۰ ساعت سرگرمی خالص! چند باگ مزاحم تجربه طولانی ما را خراب کردند اما نتیجه نهایی همچنان خیره‌ کننده است.

Multiplayer.it: 90/100

SpazioGames: 90/100

بهترین بازی جهان‌باز سال! نقشه بازی بزرگ و سیستم مبارزات هم پویا و جذاب است. کارگردانی هنری بازی هم با وجود برخی از مشکلات جزئی، رضایت بخش بوده و این نسخه از Final Fantasy مسیر تازه‌ای برای آینده این سری به وجود آورده است.

GamesBeat: 90/100

Final Fantasy XV مشکلات خود را دارد اما پر از لحظات ویژه است که می‌توانید مشکلات را فراموش کنید. مبارزات بازی روان، درگیر کننده و سینماتیک هستند. در حالی که جهان بازی هم چیزهای زیادی برای انجام دادن به شما ارائه می‌دهد. اگر شما از Final Fantasy XIII به خاطر خطی بودن و عدم وجود کارهای خارج از داستان اصلی متنفر بودید، از Final Fantasy XV به خاطر میزان زیاد محتویاتش لذت خواهید برد.

IGN Spain: 85/100

گفتن این حرف سخت است اما Final Fantasy XV آن شاهکاری که ما به مدت یک دهه منتظرش بودیم نیست. این عنوانی است که موارد مثبت خود را دارا بوده اما از آن کیفیتی که همه ما آرزویش را داشتیم فاصله زیادی دارد.

JeuxActu: 75/100

Metro GameCentral: 60/100

این بازی قرار بود جدا کننده بازی‌های مدرن Final Fantasy باشد اما داستان و شخصیت‌های آن بیش از مبارزات و کاوش‌ها نا امید کننده هستند.

Final Fantasy 15 در ۲۹ نوامبر (سه‌شنبه ۹ آذر) برروی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید