فیل اسپنسر: تنها عدد ترافلاپس اسکورپیو را قدرتمند نمی‌کند

۴ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۴

کنسول موردانتظار مایکروسافت با نام اسکوپیو دارای ۶ ترافلاپس قدرت پردازش گرافیکی است. حال فیل اسپنسر به این نکته اشاره می‌کند که تنها تعداد ترافلاپس کنسول اسکورپیو را قدرتمند نکرده و ویژگی‌های دیگری نیز دارد.

در E3 سال ۲۰۱۶ بود که مایکروسافت کنسول اسکورپیو را معرفی کرد. مایکروسافت ادعا می‌کند که اسکورپیو قوی‌ترین کنسول تاریخ خواهد بود. این کنسول دارای ۸ هسته CPU، شش ترافلاپس قدرت پردازش گرافیکی و بیش از ۳۲۰ گیگابایت برثانیه پهنای باند حافظه است. طبق ادعای مایکروسافت اسکورپیو می‌تواند در رزولوشن ۴K و فریم‌ریت ۶۰ بازی‌ها را بدون کاهش گرافیکی اجرا نماید.

در مصاحبه اخیری که اسپنسر داشته او به این نکته اشاره می‌کند که تنها عدد ترافلاپس اسکورپیو را قدرتمند نمی‌کند. طبق کفته اسپنسر قدرت تنها یکی از ویژگی‌های این کنسول است.

من سعی می‌کنم تنها به قدرت کنسول اسکورپیو اشاره نکنم. کنسول مثل یک ماشین می‌ماند. شما در هنگام معرفی آن تنها نمی‌گویید که چقدر سریع می‌رود بلکه سرعت آن تنها یکی از ویژگی‌های آن است. من فکر می‌کنم مقدار ترافلاپس کنسول هم مثل تعداد اسب بخار ماشین‌ها است. شما احتمالا در ذهن‌تان این را می‌دانید که مثلا ۱۰۰ یا ۲۰۰ اسب بخار چه کاری انجام می‌دهند؛ اما معرفی یک محصول تنها به یک ویژگی آن محدود نمی‌شود. ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارد که نشان می‌دهد یک ماشین چقدر سریع می‌رود. سرعت انتقال داخلی آن، وزن آن و دیگر ویژگی‌ها که یک ماشین را تعریف می‌کند. اسکورپیو هم همین است. تنها تعداد ترافلاپس همه ویژگی آن را معرفی نمی‌کند.

در ادامه اسپنسر به این نکته اشاره کرد که اسکورپیو سال‌ها بوده که برنامه ریزی شده. این کنسول همانند اتفاقی که با ۳۶۰ افتاد و به HD وارد شدیم نیست اما ایده همان است.

ما ایده آنکه بازی‌ها برروی رزولوشن واقعی ۴K اجرا شوند را سال‌ها پیش برنامه‌ریزی کرده‌ بودیم. ما گمان می‌کردیم که تغییر به رزولوشن ۴K همانند HD ایکس‌باکس ۳۶۰ است اما مشخصا متفاوت‌تر بود. اما ایده همان است یعنی ایجاد تغییری بزرگ.

ایکس‌باکس اسکورپیو در تعطیلات ۲۰۱۷ انتشار می‌یابد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید