گزارش اختصاصی گیمفا | گردهمایی گیمینگ MSI در تهران برگزار شد

۴ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۱

بعد از ظهر امروز گردهمایی گیمینگ شرکت نام آشنای MSI در خیابان ولیعصر تهران و در مرکز کامپیوتر ایران برگزار شد و گیمفا گزارشی اختصاصی از این مراسم تهیه کرده است. با ما همراه باشید.

حدود یک ماه گذشته بود که شرکت MSI یک همایش در هتل اسپیناس تهران برگزار کرد که در آن برروی کارت‌های گرافیک این شرکت و توانایی اجرای بازی‌های واقعیت مجازی برروی روی سیستم‌های این شرکت به نمایش گذاشته شد. حال، شرکت MSI در یک گردهمایی عمومی از بازی‌بازان و متخصصان دعوت کرده بود تا فناوری‌ها و دستاوردهای جدید خود را معرفی کند و لپ تاپ‌های گیمینگ خود را در دسترس بازی‌بازان قرار دهد.

متاسفانه بر خلاف همایش ماه قبل، کیفیت برگزاری و اجرای مراسم به هیچ وجه رضایت بخش و در حد انتظار نبود. با این که عمومی شدن بیشتر گردهمایی باعث شده بود مردم بیشتری از فناوری‌ها و لپ تاپ‌های گیمینگ MSI دیدن کنند اما همین موضوع از طرفی باعث پایین آمدن سطح مراسم شده بود. پس از مراسم اولیه که شامل اجرای موسیقی زنده و آزمایش هدست‌های واقعیت مجازی و لپ تاپ‌های گیمینگ بود، بخش اصلی مراسم با حضور سخنگوی MSI آغاز شد. در بخش دوم در مورد فناوری‌های جدید و در حال کار شرکت MSI توضیح داده شد و اطلاعات مفیدی در اختیار بازدید کنندگان و حضار قرار گرفت. صحبت‌های سخنگو در بخش فناوری سخت افزاری MSI از این جا آغاز شد:

MSI در تکنولوژی کولر بوست تایتان که برروی همین دستگاه‌های موجود قرار دارند، از سه فن (خنک کننده) موازی برای خنک کردن CPU و GPU استفاده می‌کنند. همچنین از بحث پایپ کردن (مدار بندی کردن) به خوبی استفاده شده است تا بتوان قطعات را به طور کلی خنک کرد و عملکرد بهتری در اجرای بازی‌ها به دست آورد.

در مورد بحث محبوب همه کاربران رایانه‌های شخصی، یعمی اورکلاک کردن نیز صحبت‌هایی انجام شد:

MSI به صورت نرم افزاری و سخت افزاری و به صورت موازی امکان اورکلاک کردن دستگاه را کاملا پایدار به شما می‌دهد و شما می‌توانید GPU، CPU و Storage دستگاه را به شکل خودکار اورکلاک کنید تا بیشترین سرعت و کارایی سخت افزارهای خود را به دست آورید.

فناوری جالبی گه از آن صحبت شد، فناوری Shift بود. این فناوری به دنده اتوموبیل شباهت داده شد و در واقع برای کارایی‌های مختلف سیستم است. به عنوان مثال برای هر کار و فعالیتی (از جمله کار، گیمینگ، فیلم و…) یک فضا و عملکرد متناسبی در نظر گرفته می‌شود. اگر بخواهیم Shift را به طور خلاصه تعریف کنیم، عملکرد مخصوص کار در حال انجام در سیستم در نظر گرفته می‌شود. سیستم و فناوری اکو، یکی دیگر از دستاوردهای جالب MSI است که برای مصرف کم و کارایی پایین کاربرد دارد. به عنوان مثال وقتی کار دفتری و سبکی انجام می‌دهید، سیستم مصرف انرژی خود را به طور هوشمند پایین می‌آود تا برای کاربر به صرفه تر باشد.

سخنگوی مراسم به این نکته اشاره کرد که MSI در تهیه فناوری‌های خود ارزش‌های افزوده‌ را روی قیمت اصلی محصول نمی‌آورد و این نکته در برابر شرکت‌های رقیب بسیار به چشم می‌آید. همچنین اشاره شد که در بحث خنک کردن قطعات درون لپ تاپ، بسیاری از شرکت‌ها برای خنک کردن سعی می‌کنند فرکانس خروجی سخت افزار را در مواقعی کاهش دهند اما MSI به هیچ وجه این کار را انجام نمی‌دهد و با استفاده از لوله کشی‌های مخصوص و آلیاژ‌های با کیفیت، این مشکل برطرف می‌شود.

در خصوص فناوری واقعیت مجازی که این روزها در همه جا سخن از آن است، صحبت‌هایی شد و اطلاعات مفیدی به حضار داده شد. با این که MSI در آزمایش سیستم اجرا کننده بازی‌های واقعیت مجازی خود در همایش قبل عملکرد آن چنین قوی و قدرتمندی را ارایه نداد اما به نظر می‌آمد در گردهمایی امروز، تغییری در نگرش اجرا کنندگان به وجود آمده بود و به جای بازی‌های بسیار ابتدایی و معمولی شاهد بازی‌های بهتری بودیم (هر چند که برای امتحان بازی‌های واقعیت مجازی باید صف می‌ایستادید و چالش‌هایی را پشت سر می‌گذاشتید).

سخنگو اشاره کرد که برای تجربه بازی‌های واقعیت مجازی در بهترین حالت، باید این عناوین را با نرخ فریم ۹۰ بر ثانیه بازی کنید و توضیح داده شد که همگی‌ سیستم‌های نسل جدید MSI با مقوله واقعیت مجازی سازگاری کامل دارند و به نوعی برای آن بهینه شده‌اند.

کاملا مشخص است که شرکت‌های مختلف، همگی در حال سرمایه گذاری و تولید محصول بر اساس فناوری واقعیت مجازی هستند و این فناوری با سرعتی فوق‌العاده در حال پیشرفت کردن است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید