لری هاب از سختی‌های فرآیند پشتیبانی بازی‌های نسل قبل برروی ایکس‌باکس وان می‌گوید

۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۲
دو بازی دیگر برای قابلیت Backwards-Compatible کنسول xbox 1 معرفی شده‌است

برنامه پشتیبانی عناوین نسل قبل ایکس‌باکس وان از زمان معرفی در سال ۲۰۱۵ پیشرفت‌های بسیار قابل توجهی داشته است. حال لری هاب از مایکروسافت به سختی‌های فرایند عرضه بازی‌ها برای ایکس‌باکس وان می‌گوید.

از زمان معرفی قابلیت پشتیبانی از عناوین نسل قبل برروی ایکس‌باکس وان شاهد ارائه بازخوردهای فوق العاده بودیم. بسیاری از شرکت‌ها قدرت نرم افزاری مایکروسافت برای رسیدن به چنین دستاوردی را تحسین کرده‌اند. با این وجود ما از پشت‌پرده‌ و سختی‌های این فرایند بی‌خبر بودیم. حال لری هاب در پادکستی از سختی‌های اضافه کردن بازی به این لیست می‌گوید.

یکی چالش‌های پیش‌روی مایکروسافت برای پشتیبانی از یک بازی نسل قبل برروی ایکس‌باکس وان این است که آن‌ها باید بررسی کنند که تمامی موارد بازی به‌خوبی کار می‌کند. شبیه‌ساز ایکس‌باکس ۳۶۰ برروی ایکس‌باکس وان گاهی نمی‌تواند بازی را به‌خوبی برگرداندن و برای همین یک عنوان باید چندین بار از اول تا آخر تست شود. یکی از عناوینی که برای آن‌ها چالش داشته پشتیبانی از Forza Horizon بوده است. در بیشتر مواقع بازی به‌خوبی کار می‌کرده اما سنسور برخورد بازی از کار افتاده بود و حال ماشین شما از بین کوه‌ها و دیگر اتومبیل‌ها رد می‌شد! پس زمان زیادی صرف حل شدن این مشکل انجام گرفت. چالش دیگر که‌ پیشتر هم به آن‌ اشاره شده بود، گرفتن مجوز است. این اجازه باید از کسی که صاحب امتیاز بازی است گرفته شود تا حتی موزیک‌های استفاده شده در داخل بازی، همه چیز باید دوباره بررسی شود و با مالک آن تماس گرفته تا اجازه دریافت شود. در ادامه نیز باید نسخه‌های مختلف بازی بررسی گردد. یعنی چه نسخه GOTY و چه نسخه استاندارد آن، همه باید چندین بار از ابتدا تا انتها بررسی گردد.

در پایان لری هاب به این نکته اشاره کرد که بیش از ۱۸۰۰ بازی برروی ایکس‌باکس ۳۶۰ انتشار یافته و حال ۲۸۰ عدد از آن‌ها توسط ایکس‌باکس وان پشتیبانی می‌شود. هدف مایکروسافت رسیدن به ۳۰۰ عنوان در سال ۲۰۱۶ است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید