مدیرعامل تیک-تو: امتیاز متاکریتیک برای ما بسیار اهمیت دارد

۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۱

استراس زلنیک، مدیرعامل شرکت تیک-تو پیش‌تر به این نکته اشاره کرده بود که بعضی از نقدهای منتشر شده برای عنوان Mafia 3 غیرمعمولی بوده و گویا هدف منتقد نقد صحیح بازی نبود است. حال او توضیحات بیشتری در رابطه با صحبت‌های پیشین خود می‌دهد.

عنوان Mafia 3 نتوانست آنطور که انتظار می‌رفت ظاهر شود. نقدهای انتشار یافته برای آن، خبر از عنوانی با مشکلات فراوان را می‌دهند. پیش‌تر مدیرعامل تیک-تو به این نکته اشاره کرده بود که بعضی از نقدهای انتشار یافته برای Mafia 3 در متاکریتیک عجیب هستند و نشان دهنده کیفیت اصلی بازی نیستند. حال او توضیحاتی در رابطه با صحبت‌های خود اعلام کرده و این نکته اشاره می‌کند که امتیاز متاکریتیک همچنان برای تیک-تو اهمیت بالایی دارد اما نه مثل همیشه:

اتفاقی که برای Mafia 3 افتاد این بود که بازخوردهای بسیار عالی از منتقدین دریافت کردیم و در کنار آن شاهد نقدهای منفی نیز بودیم.

من پیش‌تر در رابطه با بی‌ترتیب و بی‌قائده بودن نمرات Mafia 3 در متاکریتیک صحبت کردم و باید بگویم که من انتقادی به نمره متاکریتیک Mafia 3 ندارم. منظور من از بی‌قائده بودن این است که ما نمرات خوبی از سایت‌های معتبری چون IGN و Forbes دریافت می‌کنیم و سپس شاهد انتشار نمرات پایینی هستیم که از میانگین نمرات می‌کاهد.

از طرفی بازخوردهایی که از مصرف کنندگان داشته‌ایم، در کنار آنکه انتقادهایی به گیم‌پلی بازی داشته‌اند، نگاه بسیار مثبتی به فضای بازی، شخصیت‌ اصلی آن که بسیار غیرمتعارف بود و همچین دنیای بازی که در دهه ۶۰ قرار داشت و حس و حال آن موقع را به‌خوبی به تصویر کشیده بود، داشتند. این‌ها همه ویژگی‌های هستند که سری Mafia با آن تعریف شده و به‌نظرم باید در هنگام بررسی به این نکات نیز توجه کرد.

آیا ما از تبلیغات بسیاری که برای Mafia 3 کرده‌ایم راضی هستیم؟ بله. آیا این تبلیغات گسترده تلویزیونی باعث شد که افراد اهمیت کمتری به نمره داده و خود داور بازی شوند؟ بله صددرصد.

Mafia 3 وضعیت خوبی دارد. حتی بهتر از آنچه که فکر می‌کردیم. Mafia II بیش از ۸ میلیون نسخه به فروش رساند و سومین نسخه سری نیز قرار است وضعیت بهتری پیدا کند.

هدف ما بدست آوردن بالاترین امتیاز متاکریتیک است. اما ارائه تجربه سرگرم کننده و دوست داشتنی برای مخاطبانمان نیز اهمیت بالایی دارد و من فکر می‌کنم توانسته‌ایم اینکار را با Mafia 3 انجام دهیم.

در ادامه زلنیک به این نکته اشاره داشت متاکریتیک همچنان اهمیت بالایی دارد:

متاکریتیک اهمیت بالایی برای ما دارد اما نه مثل همیشه و دلیل آنکه اهمیت‌اش از گذشته کمتر شده همین نقدهای غیرمتعارف است. این نقدها به صنعت کمکی نمی‌کند. البته کم اهمیت‌تر شدن متاکریتیک به‌نظرم خوب نیز هست چراکه حال ما سعی می‌کنیم داستانی که خودمان دوست داشته‌ایم را بگوییم نه آنچه که منتقدین انتظار دارند و ارزش بیشتری برروی بازاریابی بگذاریم.

پس امتیاز متاکریتیک نشان دهنده رضایت بالا یا کم مصرف کنندگان ما نیست.

در پایان زلنیک به این نکته اشاره کرد که امتیاز نقدها در صنعت فیلم‌سازی اهمیت بسیار بالایی دارد. این درحالی‌ست که در صنعت موسیقی امتیاز هیچگونه اهمیتی نداشته. در صنعت بازی نیز همانند فیلم، امتیاز بسیار و بسیار برای مصرف کننده اهمیت دارد. از نظر او این توجه به نقد می‌تواند در مواردی برای صنعت مفید باشد چراکه سازنده می‌داند که بازی او بررسی دقیقی می‌شود پس سعی می‌کند همه چیز را درست و سرجای خود قرار دهد اما این نقدها نمی‌تواند بازخوردهای واقعی مصرف کنندگان به بازی را نشان دهد و گاهی برروی قضاوت آن‌ها نیز تاثیر منفی می‌گذارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید