به‌نظر می‌آید فروش Titanfall 2 نا‌امیدکننده است

۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷
تاریخ انتشار اولین محتوای دانلودی و رایگان بازی Titanfall 2 مشخص شد

از کسی پوشیده نیست که فروش Titanfall 2 ناامیدکننده بوده است. حتی پیش از عرضه گزارش شرکت تحقیقاتی Cowen & Company هم این نتایج قابل پیش‌بینی بود.

پیش از عرضه Titanfall 2 تحلیلگران خبر از ناامیدکننده بودن فروش این بازی می‌دادند.

ما فکر می‌کنیم که فروش عنوان Titanfall 2 بین Battlefield 1 و Call of Duty Infinite Warfare له خواهد شد. به‌نظر می‌آید EA عقیده دارد که با انتشار دو بازی شوتر نزدیک به عرضه Call of Duty، می‌توانست یک ضربه مهلک به بزرگ‌ترین رقیبش وارد کند؛ اما درواقع به نظر می‌رسد EA به پای خود شلیک نموده است.

این دقیقا چیزی بود که همه پیش از عرضه از آن وحشت داشتند. به نظر میآید که EA ابتدا قصد داشت Mass Effect Andromeda را همراه با Battlefield 1 در سال ۲۰۱۶ عرضه کرده و Titanfall 2 را در مارس ۲۰۱۷ انتشار دهد، که در آن صورت دقیقا ۳ سال از انتشار نسخه اول Titanfall می‌گذشت. در همچین وضعیتی ممکن بود به استدیو رسپاون اجازه گریز از آسیب دو غول مهلک به نام Battlefield 1 و Call of Duty Infinite Warfare را بدهد و همچنین زمان بیشتری برای ساخت بازی بهتر به آن‌ها دهد.

Mass Effect Andromeda تاخیر خورد، بنابراین Titanfall 2 باید جای آن را می‌گرفت و هم‌اکنون به‌نظر می‌رسد وضعیت فروش Titanfall 2 از آن‌چه انتظار می‌رود وخیم‌تر نیز شود.
Titanfall 2 در زمان عرضه جایگاه نهم فروش را در ایالت متحده و جایگاه ششم را در انگلستان به خود اختصاص داد یعنی کمتر از عناوینی چون WWE و نسخه بازسازی شده Skyrim. پیش‌بینی می‌شود که فروش این عنوان بزودی کمتر و کمتر شود.
موارد نگران‌کننده‌ دیگری هم نیز هستند، برای مثال Titanfall 2 هم‌اکنون در جایگاه بیست و سوم پرطرفدارترین بازی ایکس باکس قرار دارد که برای عنوانی که نسخه اول آن انحصاری ایکس باکس بوده جالب به‌نظر نمی‌رسد.
به همین دلایل قیمت بازی پس از گذشت مدت کوتاهی از عرضه تخفیف خورد. TitanFall 2 هم اکنون با نصف قیمت اصلی قابل خریداری است، این درحالی است که احتمالا در جمعه سیاه قیمت آن از این نیز کمتر شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید