گیفت کارت
گیفت کارت

تماشاخانه شماره #۷۹ | سازندگانی که با ارواح ارتباط دارند!

۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۰

درود بر شما همراهان همیشگی گیمفا! امیدواریم هفته خوبی را پشت سر گذاشته باشید و در هر لحظه از آن، شاد و پر انرژی بوده باشید. مانند هر یکشنبه، در این هفته نیز با قسمتی دیگر از سری تماشاخانه در خدمت شما عزیزان هستیم تا دقایقی سرگرم کننده و پر نشاط را با شما سپری کنیم. با ما و با قسمت ۷۹ تماشاخانه همراه باشید.

داستان‌‌ها و وقایع بازی‌های مختلف همیشه تخیلی و فانتزی نیستند و بسیاری از بازی‌ها به تاریخ، سیاست و دنیای واقعی پیرامون ما مرتبط‌ هستند. عناوین بسیاری مانند سری Tom Clansy ،Call of Duty و Homefront در واقع سعی می‌کنند از روند و سیر تاریخ تا زمان حال الگو بگیرند و داستانی شبیه به آن و در آینده یا گذشته (مانند سری Metal Gear) روایت کنند. حال، شاید تعجب کنید که بسیاری از سازندگان این بازی‌ها، توانسته‌اند وقایع یا واقعه‌ای را در آینده درست پیش بینی کنند. به عنوان مثال، در بازی Tom Clancy’s Ghost Recon، نبرد جورجیا در سال ۲۰۰۸ کاملا درست پیش بینی شده است یا در نسخه اول Deus Ex (که وقایع بازی در زمان آینده جریان دارد)، حوادث و حمله‌های تروریستی روز ۱۱ سپتامبر معروف پیش بینی شده است و در دور نمای شهر، برج‌های دوقلو را مشاهده نمی‌کنیم؛ این در حالی است که با جست و جو در فایل‌های یک رایانه‌ در بازی به حمله تروریستی نیویورک کاملا اشاره شده است. در این مواقع واقعا به فکر فرو می‌روید که سازندگان و نویسندگان بازی چگونه توانسته‌اند واقعه‌ای که هنوز رخ نداده را به تصویر بکشند و آیا آن‌ها با ارواح در ارتباط هستند؟ در قسمت جدید Outsidexbox، بروبچه‌های این نمایش جذاب به سراغ این موضوع می‌روند و چند عنوانی را که توانسته‌اند آینده را پیش بینی کنند به ما نشان می‌دهند. این قسمت از Outsidexbox را از دست ندهید:

دانلود با رزولوشن ۷۲۰p

دانلود با رزولوشن ۴۸۰p

بیایید با هم خدا را شکر کنیم که بتسدا تصمیم به بازسازی اسکایریم گرفت. اگر این اتفاق رخ نمی‌داد نه تنها زمان قسمت‌های Highlight Reel بسیار کمتر می‌شد، بلکه لبخند نیز از لب طرفداران این عنوان به کل پاک می‌گشت. طبق گزارش‌های غیر رسمی، حدود یک چهارم بازی‌بازان اسکایریم این عنوان را به خاطر باگ‌ها منحصر به فرد و فوق‌العاده آن بازی می‌کنند؛ مثلا باگ‌های اسب، یا باگ‌های اثدهایی. صحبت از اژدها شد بد نیست اشاره کنیم که یکی از این بازی‌بازان بیچاره هنوز از خانه‌اش در نیامده توسط یک اژدهای مخوف بلعیده می‌شود و با چهره‌ای مظلوم چک پوینت را از ابتدا بارگذاری می‌کند.

کمپرها یکی از منفور ترین اشخاص در دنیای بازی‌بازان هستند. با آمدن Battlefield 1 و نقشه‌های وسیع این عنوان نیز به راحتی می‌توان کمپ کرد و حساب دشمنان را رسید اما ببینید یکی از بازی‌بازان Battlefield 1 چقدر از این راه کیل گرفته که یک اسب مانع کمپ کردن او می‌شود. این صحنه‌ها و بسیاری صحنه جالب دیگر را در Highlight Reel شماره ۲۵۴ تماشا کنید و لذت ببرید:

دانلود با رزولوشن ۷۲۰p

دانلود با رزولوشن ۴۸۰p

یکی از بزرگ ترین لذت‌ها در بازی‌های چند نفره، کیل استریک (Kill Streak) است؛ به این معنی که چندین نفر از بازی‌بازان دشمن را پشت سر هم و بدون کشته شدن از بین ببرید. روحیه و انرژی فوق‌العاده‌ای که در این زمان‌ها در بازی‌های چند نفره می‌گیرید غیر قابل وصف است.

امان از پینگ بالا و لگ در بازی‌های چند نفره؛ این لگ نه تنها به تجربه تجربه بازی‌باز خدشه وارد می‌کند، بلکه باعث می‌شود در لحظات بازی، بازی‌باز به یکی از بی ادب ترین اشخاص در دنیای خاکی بدل شود. اما از طرفی برخی لگ‌ها نیز وجود دارد که صرفا به بازی‌باز ارتباطی پیدا نمی‌کنند و تنها موجبات خنده و شادی او را فراهم می‌آورند؛ به عنوان مثال در Battlefield 1 یک هواپیما مرتب به عقب و جلو می‌رود و صحنه‌ای خنده دار را پدید می‌آورد. این صحنه و صحنه‌های جالب دیگر را در Highlight Reel شماره ۲۵۵ تماشا کنید و لدت ببرید:

دانلود با رزولوشن ۷۲۰p

دانلود با رزولوشن ۴۸۰p

مانند همیشه، در آخر به سراغ بخش پر طرفدار و انرژیک موسیقی درمانی با اسلحه می‌رویم. Gun Sync این هفته به مناسبت فرا رسیدن هوای سرد، در نقشه یخبندان Adwanced Warfare اجرا می‌شود. Gun Sync این هفته را به هیچ عنوان از دست ندهید:

دانلود با رزولوشن ۷۲۰p

دانلود با رزولوشن ۴۸۰p

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید