گیفت کارت
گیفت کارت

Sid Meier’s Civilization VI – مقایسه عملکرد دایرکت‌ایکس ۱۱ و ۱۲

۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۶

فیراکسیس گیمز (Firaxis Games) بهینه ساز جدیدی عرضه کرده است که پشتیبانی از دایرکت‌­ایکس ۱۲ را به Sid Meier’s Civilization VI اضافه می­‌کند. بنابراین وقت آن است که این دو حالت را مقایسه کنیم و ببینیم هیچ بهبود عملکردی وجود دارد یا خیر. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با گیمفا همراه باشید.

خوشبختانه، فیراکسیس گیمز دو ابزار ارزیابی درون بازی قرار داده است. اولین ابزار ارزیابی روی کارت گرافیکی تاکید دارد، در حالی که دومین ابزار ارزیابی، اندازه گیری عملکرد هوش مصنوعی و پردازش‌­های هر نوبت را بر عهده دارد.

همانطور که می­‌توانیم ببینیم، Sid Meier’s Civilization VI روی سیستم ما در حالت دایرکت­‌ایکس ۱۱ و دایرکت‌­ایکس ۱۲ به طور مشابهی اجرا شد. (Intel i7 4930K توربو بوست شده در ۴٫۲ گیگاهرتز، ۸ گیگابایت رم، کارت گرافیکی NVIDIA GTX980Ti و GTX690، ویندوز ۱۰ ۶۴ بیتی و آخرین نسخه WHQL درایورهای GeForce).

دایرکت‌ایکس ۱۱

دایرکت‌ایکس ۱۲

 

 

 

 

 

 

چیزی که جالب است، میزان استفاده کارت گرافیکی است. همانطور که می‌­بینیم، در دایرکت‌­ایکس ۱۲ کارت گرافیکی تا آخرین توانش استفاده شده بود. با این حال، سرعت در دایرکت‌­ایکس ۱۱ به اندازه دایرکت‌­ایکس ۱۲ سریع بود، با این که کارت گرافیکی در دایرکت­‌ایکس ۱۱ کمتر از حداکثر توانش استفاده شده بود.

این­‌ها ممکن است کار فوق­‌العاده NVIDIA را در خصوص بهینه سازی درایورهایش در رابط دایرکت‌­ایکس ۱۱ نشان دهد. همچنین نشان می­‌دهد که دایرکت‌­ایکس ۱۲ یک حقه شعبده بازی نیست که به طور خودکار عملکرد را ارتقا بخشد، به خصوص وقتی که NVIDIA کار فوق­‌العاده­ای در خصوص بهینه‌­سازی درایورهایش انجام داده است.

بنا به گزارش‌­ها، دارندگان کارت­‌های گرافیکی AMD، می­‌توانند انتظار عملکرد بهتری در دایرکت­‌ایکس ۱۲ داشته باشند. هرچند این هم ممکن است به دلیل این واقعیت باشد که درایورهای AMD به اندازه درایورهای NVIDIA برای بازی­‌های دایرکت‌­ایکس ۱۱ بهینه سازی شده نیستند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید