تفاوت بین نسخه ماه و خورشید Pokemon Sun and Moon چیست؟

۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۷

دو عدد بازی جدید از Pokemon منتشر شده است، و اکنون زمان آن است که تصمیم بگیرید کدام یک را باید تهیه کنید. Pokemon Sun and Moon یک‌سری تفاوت اندک با یکدیگر دارند، اما تهیه هر‌کدام ممکن است بازیکن را از تهیه دیگری بی‌نیاز کند.

طرح روی جلد

اولین تغییری که به وضوح قابل مشاهده است تفاوت طرح روی جلد دو نسخه ماه و خورشید می‌باشد. نسخه خورشید شخصیت Solgaleo را بر روی خود جای داده است که تنها در این نسخه بازی می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد و در مقابل در نسخه ماه شخصیت Lunala را خواهیم داشت که آن هم در انحصار نسخه ماه می‌باشد.

اگر شما طرفدار رنگ نارنجی و زرد و یک پوکمون از خانواده گربه‌سانان هستید، نسخه خورشید را تهیه کنید، در غیر این صورت به سراغ نسخه ماه رفته که یک روبات خفاشی همراه با رنگ های آبی و بنفش برای شما به ارمغان می‌آورد.

پوکمون های اختصاصی

هرکدام از نسخه ها نزدیک به ۱۰ پوکمون اختصاصی دارد که در نسخه دیگر یافت نمی‌شود:
نسخه خورشید شامل پوکمون های UB-02 Expansion ،Passimian، نسخه میانی Lycanroc و همچنین پوکمون های  Turtonator ،Alolan Vulpix که به صورت Alolan Ninetales تکامل می‌یابد. از پوکمون های قدیمی‌تر هم می‌توان از Gible، Bagon، Cranidos Tirtouga، Rufflet و Cottonee نام برد.

نسخه ماه هم شامل پوکیمون های UB-02 Beauty, Oranguru، نسخه نیمه‌شب Lycanrock به علاوه‌ی Drampa، Alolan Sandshrew و نسخه تکاملی Sandshrew و پوکیمون های شناخته شده تر همانند Rotom، Goomy، Shieldon، Archen، Vullaby و Petilil می‌شود.

تفاوت زمانی

نسخه خورشید یک زمان واقعی را دنبال می‌کند زمانی که در روشنایی منطقه Alola قرار دارد. اگر شما بعد از ظهر درحال بازی کردن آن باشید محیط بازی آفتابی و درخشان خواهد بود و در صورت بازی در مکانی تاریک یا در نیمه‌شب (ساعت ۱۲ به بعد) بازی آن را تشخیص داده و محیط بازی را تاریک می‌کند.(ممکن است بازی تشخیص ندهد که شما زیر پتو رفته‌اید یا واقعا هوا تاریک شده است!)

در مقابل نسخه ماه زمان منطقه Alola را ۱۲ ساعت به عقب می‌برد. پس اگر می‌خواهید طلوع خورشید Alola را ببینید باید در زمان عصر به بازی آن بپردازید.

مراحل و چالش‌ها

خورشید و ماه هردو داستان های غنی را دربر می‌گیرند، پس انتظار تغییر بزرگی در داستان بازی در دو نسخه نداشته باشید. با این‌ حال برخی از مراحل و چالش‌های جزیره تفاوت‌هایی در خود دارند. برای مثال یکی از باس‌فایت های بازی می‌تواند در دو نسخه تفوات داشته باشد.

انتخاب با شماست!

این دو نسخه تفاوت فاحشی با یکدیگر ندارند، و ریشه هردو دنیای پوکمون می‌باشد و تقریبا هردو یک ساختار را به عنوان یک بازی پوکمون ارائه می‌کنند. داستان و مکانیزم فوق‌العاده نبردها و نزدیک به ۸۰۰ پوکمون در هر دو نسخه یافت می‌شود.

هرکدام را انتخاب کنید زمان‌های خوشی را تجربه خواهید کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید