تیک-تو: رقبای ما سری‌های خود را می‌سوزانند

۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳

مدیر عامل تیک-تو یعنی استراس زلنیک، طی کنفرانس MKM Partners Entertainment درباره‌ی عناوین ساخته شده این شرکت و سری‌های رقبا صحبت کرد.

زلنیک صحبت‌های بسیاری در کنفرانس امروز کرده است. حال در میانه صحبت‌های خود به این نکته نیز اشاره کرد که رقبای تیک-تو آنقدر از سری‌های خودشان بازی‌های مختلف می‌سازند، که سری را از بین می‌برند.

اگر ما همه آنچه که یک سری دارد را وارد تقویمی کنیم که به‌صورت سالانه بازی را باید عرضه کند، از لحاظ ریاضی کار خوبی کرده‌ایم چراکه عنوان محبوب‌مان سالانه عرضه می‌شود اما از لحاظ کیفی چه اتفاقی برای بازی می‌افتد؟ در واقع کیفیت بازی به گوشه رانده می‌شود و آن عدد است که ارزش پیدا می‌کند. اینکار باعث می‌شود تا تیم توسعه دهنده بازی را دوبرابر کنیم، کیفیت کاهش پیدا کند و مصرف کنندگان از سری خسته شوند.

زلنیک در ادامه توضیح داد که با عرضه نکردن عناوین یک سری به‌صورت سالانه درواقع آن فزانچایز محبوب و خواستنی باقی می‌ماند و این استراتژی تیک-تو است؛ درحالی که رقبای آن‌ها درحال سوزاندن فرانچایزهای خود هستند.

یکی از نکات مثبت تیک-تو این است که سری‌های ما دائمی است. آن‌ها درکنار دائمی بودن، موردعلاقه بسیاری نیز هستند. منظور از دائمی بودن این است که رقبای ما با عرضه تعداد زیادی بازی از یک سری آن را می‌سوزانند و سپس باید به دنبال ساخت فرانچایز جدیدی روند که بسیار سخت است اما ما با عرضه به‌موقع و پشتیبانی طولانی مدت، فرانچایزهای خود را به‌صورت دائمی زنده نگه می‌داریم.

ما نیز سری‌های جدید عرضه می‌کنیم و فکر میکنم هرساله یک سری موفق را عرضه کرده‌ایم. برنامه عرضه ما درکنار آنکه عناوین قوی را انتشار می‌دهد، از سوزاندن فرانچایزها نیز جلوگیری می‌کند و این همواره هدف ما بوده است.

زلنیک در ادامه به یک رقیب بزرگ اشاره کرده که بیش از ۲۰ میلیون دلار را صرف خرید و تصاحب امتیاز سری‌های مختلف کرده و سپس در ادامه با اشاره به نام مدیرعامل الکترونیک آرتز یعنی اندرو ویلسون اعلام داشت که او توانسته به خوبی مدیریت کند و از سوزانده شدن فرانچایزهای خود جلوگیری نماید. زلنیک ادامه داد که بیشتر ناشران اشتباهات مختلفی در عرضه عناوین خود می‌کنند و با رویای ساختن امپراطوری بزرگ با شکست روبه‌رو می‌شوند.

زلنیک همچنین اعلام کرد که تیک-تو عناوین خلاقانه‌ای را نیز در برنامه انتشار خود خواهد داشت. او در پایان به این نکته اشاره کرد که تیک-تو منابع مالی خود را در راه درست استفاده کرده و آن‌ها از دست نمی‌دهد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید