با مقایسه گرافیکی Watch Dogs 2 بین کنسول‌های سونی همراه باشید

۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۰

عنوان Watch Dogs 2 امروز برای کسنول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر‌ می‌شود و از‌ آن جایی که این بازی از کنسول جدید سونی، یعنی پلی‌استیشن ۴ پرو پشتیبانی می‌کند، بسیاری از بازی‌بازان علاقه دارند تا تفاوت‌های بصری بازی‌ برروی این کنسول و کنسول پلی‌استیشن ۴ معمولی را مشاهده و بررسی کنند. با ما همراه باشید تا این کار را با هم انجام دهیم.

در مقایسه گرافیکی‌ عنوان Watch Dogs 2 برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو، تصاویر به صورت ۱۰۸۰p گرفته شده اند و دقت زیادی انجام شده تا علاوه بر قرار گیری در موقعیت‌های کاملا مشابه، زمان شبانه روز نیز درست و مشابه باشد.

شما می‌توانید در زیر مقایسه گرافیکی Watch Dogs 2 برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو را در تصاویر PNG مشاهده کنید. دقت کنید که تصاویر زیر، حجم و کیفیت بالایی دارند.

مقایسه اول:

مقایسه دوم:

 

مقایسه سوم:

مقایسه چهارم:

مقایسه پنجم:

مقایسه ششم:

مقایسه هفتم:

در نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو شاهد افزایش نرخ فریم نخواهیم بود و بازی با همان نرخ فریم ۳۰ بر ثانیه و به مانند نسخه پلی‌استیشن ۴ معمولی اجرا خواهد شد. اما تفاوت بزرگ بین دو نسخه در Anti Aliasing یا کیفیت لبه‌ها است. در صورت اجرای Watch Dogs 2 برروی پلی‌استیشن ۴ پرو و صفحه نمایش ۱۰۸۰p، بزرگ ترین تغییر برای شما، کیفیت‌ لبه‌های بسیار بهتر و جلوه‌های بصری با کیفیت تر خواهد بود.

همان طور که در تصاویر بالا و البته تصاویر بزرگ نمایی شده زیر مشاهده می‌کنید، Watch Dogs 2 برروی پلی‌استیشن ۴ پرو و در بحث Anti Aliasing بسیار خوب عمل کرده است. این موضوع، تنها شامل کیفیت لبه‌ها نمی‌شود بلکه اشیا بهتر و با کیفیت تر در بازی مشاهده می‌شوند. عناصر دیگری در نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو بهتر به نمایش درآمده‌اند؛ عناصری مانند بازتاب‌ها، سایه‌ها و …

در تصاویر بزرگ نمایی شده زیر می‌توانید تفاوت‌ را به وضوح مشاهده کنید:

علاوه بر همه این‌ها، نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو از ambient occlusion قوی تری بهره می‌برد که به طور مشخص در تصویر فروشگاه بازی‌ و در قفسه‌های فروشگاه مشاهده می‌شود. با توجه بررسی انجام شده، بازی‌بازانی که تلویزیون ۴K در اختیار ندارند نیز می‌توانند به خوبی از نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو لذت ببرند.

منتظر نقد و بررسی عنوان Watch Dogs 2 از گیمفا باشید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید