با مقایسه گرافیکی Final Fantasy XV بین کنسول‌های نسل هشتم همراه باشید

۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۲

اسکوئر اینکس به تازگی یک نسخه دموی جدید از عنوان مورد انتظار Final Fantasy XV با نام Judgement Disk منتشر کرده است که علاوه بر امکان تجربه بخش ابتدایی بازی، به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا نگاهی دقیق به جلوه‌های بصری بازی برروی کنسول‌های سونی‌ و مایکروسافت بیندازند. با مقایسه گرافیکی Final Fantasy XV بین کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ پرو، پلی‌استیشن ۴ معمولی و ایکس‌باکس‌وان همراه ما باشید.

مقایسه گرافیکی ما به این صورت است که از هر صحنه در بازی، ۴ نسخه مقایسه می‌شود؛ دو نسخه کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو (که شامل حالت‌های «جلوه‌های بصری بهتر و فریم ریت معمولی» و «افزایش مختصر گرافیک و فریم ریت بالا» می‌شوند)، یک نسخه کنسول پلی‌استیشن ۴ معمولی و یک نسخه از کنسول ایکس‌باکس وان. شما می‌توانید در زیر، تصاویر مقایسه گرافیکی را در حالت‌ها و کنسول های نام برده شده مشاهده کنید. فقط دقت داشته باشید که تصاویر زیر کیفیت و حجم بالایی دارند.

مقایسه اول:

مقایسه دوم:

مقایسه سوم:

مقایسه چهارم:

مقایسه پنجم:

مقایسه ششم:

ffxv-judgement-disk-screenshot-07-pro_high ffxv-judgement-disk-screenshot-07-pro_lightweight ffxv-judgement-disk-screenshot-07-ps4 ffxv-judgement-disk-screenshot-07-xboxone

بزرگ ترین و واضح ترین تفاوت در مقایسه‌های بالا، رزولوشن بازی است که با پلی‌استیشن ۴ پرو به دست آمده است. جلوه‌های بصری در حالت اول فوق‌العاده هستند و در تصاویر بعدی پایین تر می‌آیند. قطعا شخصی که نرخ فریم برایش مهم باشد، به راحتی می‌تواند از حالت اول پلی‌استیشن ۴ پرو بگذرد و حالت دوم را انتخاب کند زیرا تفاوت بصری محسوس نیست.

جدا از بحث رزولوشن، افکت‌های گرافیکی بازی مانند سایه‌ها، مو و Anti Aliasing (کیفیت لبه‌ها) در هر نسخه تغییر می‌کنند و مشاهده می‌کنیم که حالت اول پلی‌استیشن ۴ پرو بهترین جلوه‌های بصری را ارایه می‌دهد.

مورد دیگری که باعث می‌شود بازی برروی کنسول جدید سونی بهتر به نظر برسد، tessellation LOD نام دارد. این فناوری باعث شده تا همه چیز واضح تر و نرم تر به تصویر کشیده شود. اگر در تصویر آخر به کوه‌های پس زمینه و دور نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که در نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو واضح تر و با لبه‌هایی نرم تر هستند.

به طور کلی می‌توان جلوه‌های بصری پلی‌استیشن ۴ معمولی و حالت دوم پلی‌استیشن ۴ پرو را یکی دانست و تفاوت بین بصری بین آن‌ها بسیار اندک است اما نرخ فریم در کنسول جدید سونی از ۵۰ تا ۷۰ درصد بیشتر می‌شود.

در نسخه ایکس‌باکس وان مشاهده می‌کنیم که بازی به علت افت رزولوشن کمی نسبت به بقیه تصاویر تار به نظر می‌رسد اما تفاوت چندانی بین این نسخه و نسخه پلی‌استیشن ۴ معمولی به چشم نمی‌خورد. البته توجه داشته باشید که عنوان Final Fantasy XV یک نسخه نیز برای کنسول جدید مایکروسافت، یعنی ایکس‌باکس وان اس خواهد داشت که پیشرفت‌های بصری مانند پشتیبانی از HDR و جلوه‌های بصری بهتر نسبت به ایکس‌باکس وان قدیمی را به همراه خواهد داشت.

زمان زیادی تا انتشار عنوان Final Fantasy XV باقی نمانده است و بازی‌بازان ژاپنی فرصت خوبی دارند تا نسخه دموی Judgement Disk را تجربه نمایند. طرفداران سری فاینال فانتزی سرانجام می‌توانند قسمت پانزدهم این سری‌ را تا هفته‌های دیگر به طور کامل تجربه نمایند.

شما می‌توانید نسخه دمو را هم‌اکنون دانلود نمایید. همچنین می‌توانید از اینجا، نگاهی به میان پرده افتتاحیه شگفت انگیز بازی بازی داشته باشید. اگر می‌خواهید تصاویر بیشتری از دموی Final Fantasy XV مشاهده کنید می‌توانید به اینجا بروید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید