جزئیات فنی Uncharted 4 و The Last of Us Remastered در پلی‌استیشن ۴ پرو

۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۲

ناتی‌داگ با عرضه‌ی Uncharted 4 و The Last of Us Remastered برای پلی‌استیشن ۴ به موفقیت بزرگی دست یافته است و حال که شاهد پشتیبانی این دو بازی از کنسول میان‌نسلی پلی‌اسیتشن ۴ پرو هستیم، می‌توانیم از این فرصت استفاده کرده و با کیفیت بالاتری، باری دیگر خاطرات‌مان را زنده کنیم. سونی به‌تازگی در پلی‌استیشن بلاگ جزئیات فنی این دو عنوان عالی ناتی‌داگ برروی پلی‌استیشن ۴ پرو را ارائه داده است که با مطلاعه‌ی آن‌ها، از اطلاعات مفیدی آگاهی خواهیم یافت.

طبق گفته‌ی سونی، این بهبودات جدید در کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو، شامل بافت‌هایی با جزئیات بالاتر، افزایش رزولوشن و برجستگی‌های بهتر جهت ارائه‌ی دید بهتری از شخصیت‌ها، افکت‌ها و محیط بازی‌ها می‌شوند. البته سونی به این‌ها کفایت نکرده و کمی جزئی‌تر به این موضوع پرداخته و گفته است که Uncharted 4 برروی این کنسول میان‌نسلی با رزولوشن ۱۴۴۰p در تلویزیون‌های ۴K اجرا می‌شود و بخش چندنفره‌ی آن که قبلا با رزولوشن ۹۰۰p آن را تجربه می‌کردیم، در پرو شامل رزولوشن ۱۰۸۰p می‌شود.

پلی‌استیشن ۴ پرو این اجازه را به شما خواهد داد که The Last of Us Remastered را با نرخ فریم ۳۰ و رزولوشن ۲۱۶۰p یعنی ۴K اجرا کنید. البته اگر نرخ فریم از رزولوشن برایتان از اهمیت بیشتری برخوردار است، می‌توانید با نرخ فریم ۶۰ به تجربه‌ی این عنوان بپردازید ولی در عوضش رزولوشن بازی، ۱۸۰۰p خواهد بود. ناتی‌داگ همچنین به این موضوع اشاره داشته است که حتی با رزولوشن ۱۰۸۰p، در هر دو بازی از بالاترین رزولوشن ممکن و جلوه‌های بصری زیبا و واضح‌تر بهره می‌برید.

با این حال، طبق گفته‌ی ناتی‌داگ، کسانی که دارای تلویزیون ۴K هستند و از HDR بهره می‌برند، شاهد بهبودهایی در زمینه‌ی رنگ و روشنایی در هر دو عنوان با پشتیبانی از HDR خواهند بود و HDR وسعت رنگ‌ها و روشنایی‌ها را افزایش می‌دهد. ناتی‌داگ همچنین گفته است که در هر دو بازی، از ویژگی HDR به خوبی استفاده شده و برای مکان‌های عجیب و غریب‌تر Uncharted 4، ترکیب رنگ‌های روشن‌تر و زیباتری به کار گرفته شده است. از طرفی دیگر، The Last of Us Remastered با کمک HDR، جانی دوباره خواهد گرفت و بسته به فضایش، شامل رنگ‌های بهتری خواهد شد. علاوه بر این، باید بگوییم که هر دو کنسولِ پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو از HDR بهره خواهند برد.

در آخر، ناتی‌داگ خبر از کیفیت بالاتر در ضبط تصویر و ویدئو از این دو بازی برروی پلی‌استیشن ۴ پرو داده است. آن‌طور که این استودیو گفته است، شما قادر به تهیه و به اشتراک گذاشتن اسکرین‌شات‌های ۴K از بازی هستید و با فشردن دکمه‌ی Share، می‌توانید بازی خود را با نرخ فریم ۶۰ و رزولوشن ۱۰۸۰p استریم کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید