معرفی جامع بازی League Of Legends | قسمت چهارم: معرفی Ashe

۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰

مطمئنآ در مورد بازی League Of Legends شنیده‌اید، عنوانی که در مدت زمانی نه چندان طولانی پس از انتشار توانست در میان علاقه مندان به بازی‌های آنلاین از محبوبیت بالایی برخوردار شود. وجود گیم پلی اعتیاد آور، شخصیت سازی بسیار خوب قهرمانان بازی، سرورهای قدرتمند و … همگی دست به دست هم داده اند تا عنوان League Of Legends را به محبوب ترین بازی آنلاین در سطح جهانی تبدیل کنند. به یاد داشته باشید که این بازی بصورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد. تصمیم گرفته‌ایم تا در قسمت‌های مختلف شما را با این بازی بیشتر آشنا کنیم. در هر قسمت یک قهرمان بازی بصورت کامل برای شما عزیزان معرفی می‌شود. این معرفی شامل زندگینامه قهرمان مورد نظر، اسکین‌ها، کمبوهای مختلف، آیتم‌های مخصوص هر قهرمان، نقش قهرمان در بازی و … می‌شود.

پیشنهاد می‌کنم اگر طرفدار بازی‌های آنلاین تیمی هستید و تا به حال عنوان League Of Legends را تجربه نکرده‌اید، زمان را از دست ندید !

اگر قسمت‌های قبلی این مقاله را هنوز مطالعه نکرده‌اید، با کلیک کردن بر روی لینک‌های زیر می‌توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

این مقاله و راهنمای کامل قهرمانان بازی League Of Legends، بصورت اختصاصی برای اولین در سطح کشور از سایت بزرگ گیمفا برای شما بازیبازان ایرانی بصورت هفتگی منتشر می‌شود.

***

( Ashe ( the Frost Archer

* مشخصات کلی این قهرمان: 

قیمت این قهرمان: ۴۵۰ IP  / ۲۵۰ RP

نقش اولیه: Marksman                      نقش ثانویه: Controller

جنسیت: زن

دارای نوار سلامتی و نوار مانا

محل تولد: Freljord

تاریخ ساخت این قهرمان: ۲۱_۲_۲۰۰۹

لاین تخصصی این قهرمان: Bottom ( لاین پایین نقشه )

لقب این قهرمان: the Frost Archer

* آمار کلی این قهرمان: 

! نکته: آمارهایی که در قسمت زیر مشاهده می‌کنید مربوط به سطح ۱ تا سطح ۱۸ هر قهرمان در طی یک بازی می‌باشد.

Health ( میزان سلامتی ) : ۵۲۸ – ۱۸۷۱

Health Regen ( سرعت بازیابی سلامتی در زمان بازی ) : ۵٫۴۲ – ۱۴٫۸

Mana ( مانا ) : ۲۸۰ – ۸۲۴

Mana Regen ( سرعت بازیابی مانا در بازی ) : ۶٫۹۷ – ۱۳٫۸

Attack Damage ( میزان آسیب وارد کننده در هر ضربه ) : ۵۶٫۵ – ۹۴٫۹

Attack Speed ( فاصله زمانی بین هر ضربه که به دشمن وارد می‌شود ) : ۰٫۶۵۸  (+ ۰ – ۵۶٫۶%)

Armor ( میزان دفع ضربات از راه نزدیک دشمن ) : ۲۱٫۲ – ۷۹

Magic Resist ( میزان دفع قدرت‌های جادویی دشمن ) : ۳۰

Movement Speed ( سرعت جابجایی در بازی ) : ۳۲۵

***

* زندگینامه Ashe:

هر تیری که از کمان باستانی و یخ زده او رها می‌شود، به همگان بار دیگر ثابت می‌شود که Ashe یک تیرانداز بی‌نظیر است. او هدف خود را با دقت زیرنظر می‌گیرد، منتظر لحظه مناسب می‌ماند و در بهترین موقعیت تیر خود را با قدرت و دقت به سمت دشمن روانه می‌کند. همانطور که Ashe در تیراندازی هدف دار و استوار است، در هدف اصلی خود که متحد کردن قبایل سرزمین Freljord و تبدیل کردن آن‌ها به یک ملت قدرتمند است نیز بسیار باانگیزه و با امیدواری فراوان عمل می‌کند.

Ashe از زمان کودکی دختری رویاپرداز بود. تماشای قلعه‌های بزرگ و با شکوه که به دست اجداد سرزمین او ساخته شده بودند همیشه Ashe را به وجد می‌آورد و همیشه شب‌ها در کنار آتش مشغول گوش دادن به داستان‌های حماسی قهرمانان بزرگ سرزمین Freljord بود. افسانه Avarosa برای او از جذابیت بیشتری برخوردار بود، Avarosa به عنوان ملکه باشکوه سرزمین Freljord در زمان‌های قدیم شناخته می‌شد. Ashe سوگند یاد کرده بود که روزی تمام قبایل منطقه را متحد کند، مادر او همیشه او را برای این رویاپردازی‌هایش مورد سرزش قرار می‌داد اما Ashe در تصمیم خود بسیار مصمم بود او می‌دانست که قدرت واقعی این قبایل زمانی پدیدار می‌شود که همه با هم یک ملت متحد شوند.

زمانی که Ashe فقط پانزده سال داشت مادر او در رهبری یک حمله عجولانه کشته شد پس از آن Ashe به عنوان رهبر قبیله شناخته می‌شد. او تصمیم بسیار سختی گرفت… ترجیح داد بجای خونخواهی و انتقام مرگ مادر خود از دشمنان به سمت رویای همیشگی خود که اتحاد قبایل بود برود. مردم قبیله او خواهان جنگ و خونخواهی بودند، Ashe در کمال خونسردی با آنها صحبت کرد و برای آنها این موضوع را مطرح کرد که دیگر زمان قتل و خونریزی نیست و بهتر است این جنگ‌ها را کنار بگذاریم و یک صلح پایدار در سرزمین خود برقرار کنیم پس از اینکه Ashe موضع خود را مشخص کرد بسیاری از جنگجویان قبیله مدعی شدند که او صلاحیت رهبری ما را ندارد و در صدد خیانت و قتل رهبر جوان خود برآمدند.

قاتلین در روزی که Ashe برای شکار به بیرون از قبیله رفته بود برای او کمین کرده بودند اما نقشه آنها توسط یک شاهین بزرگ به Ashe اطلاع داده شد. او به پشت سر خود نگاه کرد، از دور مردانی را می‌دید که با شمشیرهای بران به سمت او می‌آمدند.. Ashe تا جایی که نا داشت برای فرار از چنگ آن‌ها دوید.. ناگهان خود را در سرزمینی عجیب و ناشناخته یافت، او سلاح خود را گم گرده بود در همین حال ناگهان صدای فریاد همان شاهین را دوباره شنید او چاره‌ای به جز اعتماد به این موجود نداشت بدین ترتیب به دنبال شاهین به حرکت درآمد پس از پیمودن مسیری نه چندان طولانی شاهین بر روی یک سنگ قبر باستانی سرزمین Freljord آرام گرفت سپس نگاهی به Ashe کرد و به نقطه نامعلومی پرواز کرد. Ashe آرام آرام به سنگ قبر نزدیک شد ناگهان احساس کرد که نفس او در حال یخ زدن است و سوز سرمای عجیبی تا استخوان او را می‌لرزاند.. او با دقت بیشتری به سنگ قبر نگاه کرد، در قسمت بالای سنگ نشانه‌ای وجود داشت.. Avarosa!

قاتلان هر لحظه به او نزدیک تر می‌شدند.. Ashe به ناچار سنگی که روی آن نشانه گذاری شده بود را برای دفاع از خود برداشت که متوجه شد چیزی در زیر آن پنهان شده است.. یک کمان بی‌نظیر که از یخ خالص تراشیده شده بود! او بلافاصله کمان را برداشت ناگهان درد بسیار شدیدی را از سرمایی که به انگشتان او منتقل شده بود حس کرد.. سرمای عجیب کمان به درون بدن Ashe انتقال پیدا کرد و قدرت ذاتی Ashe را در درون او بیدار کرد.

Ashe با سلاح قدرتمند خود به سمت دشمنان برگشت، او زه کمان را کشید و با حس درونی خود ارداه کرد که از سرمای هوا برای او تیری از یخ خالص درست شود و در زه کمان قرار بگیرد سپش با تمام قدرت تیر را به سمت دشمنان رها کرد تا در یک چشم به هم زدن اثری از آن مردان جنگجو باقی نماند. پس از دفع خطر او سنگ قبر را بادقت در جای اصلی خود گذاشت و از ملکه Avarosa برای هدیه ارزشمندش تشکر و قدردانی کرد و به سوی خانه بازگشت. سران قبیله Ashe بلافاصله آن سلاح افسانه‌ای را شناختند و از آن به عنوان یک رحمت از سوی ملکه Avarosa به رهبر آنها یعنی Ashe یاد کردند.

Ashe رهبری طلح طلب بود و با استفاده از کمان باستانی خود کم کم توانست آوازه قبیله خود را در سرزمین Freljord بر سر زبان‌ها بیاندازد حال Ashe فقط یک هدف دارد و آن هم چیزی جز اتحاد کل قبایل این سرزمین نیست.

” یک قبیله، یک مردم، یک سرزمین Ashe Ashe _” Freljord

***

* قدرت‌های Ashe در بازی:

Passive ( قدرت پنهان ) : Frost Shot

هر ضربه Ashe به حریف باعث می‌شود هدف او در جابجایی با کندی مواجه شود و دشمنانی که در این شرایط قرار دارند آسیب بیشتری از Ashe دریافت می‌کنند.

Q  ( قدرت مخصوص اول ): Ranger’s Focus

Ashe با هر تیری که رها می‌کند یک حالت Focus برای او فعال می‌شود زمانی که این حالت به بالاترین حد خود رسید، Ashe با فعالسازی قدرت خود دارای سرعت در زمان ضربه به حریف (  Attack Speed ) می‌شود و کمان او وارد حالتی می‌شود که بصورت رگباری از آن تیر به سمت دشمن رها می‌شود.

W ( قدرت مخصوص دوم ): Volley

Ashe از کمان خود ۹ تیر رها می‌کند که آسیب بیشتری به دشمنان وارد شود و موجب کندی حرکت آنها نیز می‌شود.

E ( قدرت مخصوص سوم ): Hawkshot

Ashe روح شاهین خود را به هر طرفی که بخواهد میفرستد و شاهین با رسیدن به آن نقاط آن منطقه را برای Ashe روشن می‌کند و به او آگاهی از شرایط زمین نبرد می‌دهد.

R ( قدرت نهایی ): Enchanted Crystal Arrow

Ashe در یک مسیر مستقیم تیر بزرگ یخی را از کمان خود رها می‌کند. اگر تیر او به دشمن برخورد کند به حریف آسیب وارد می‌شود و بنابر اساس مقدار مسیر پیموده تیر هدف او در جای خود میخکوب می‌شود ( Stun ) علاوه بر این اگر دشمنانی در نزدیکی هدف باشند به آنها نیز مقداری آسیب وارد شده و موجب کند شدن حرکت آنها می‌شود.

***

* ساختار Ashe در بازی ( Ashe Build ):

۱ . آیتم‌های پیشنهادی ( این آیتم‌ها به وسیله نویسنده مقاله برای این قهرمان به شما پیشنهاد شده است ):

آیتم‌های شروع بازی Ashe:

 

آیتم‌های کلی Full AD ) Ashe ):

۱۱-۱۴-۲۰۱۶-۱۱-۵۳-۴۱-pm

۲ . ترتیب ارتقا قدرت‌های اصلی و نهایی Ashe:

۱۱-۱۴-۲۰۱۶-۱۱-۵۵-۰۸-pm

۳ . نحوه چینش Runes مخصوص Ashe:

۴ . نحوه چینش Masteries مخصوص Ashe:

۵ . Spell های پیشنهادی برای Ashe:

 

۶ . Ashe در برابر قهرمان‌های زیر ضعیف است:

۷ . Ashe در برابر قهرمان‌های زیر قوی است:

***

* یاران Ashe:

* رقیبان Ashe:

***

* اسکین‌های Ashe:

***

* معرفی شیوه بازی و کمبوهای Ashe:

  • سعی کنید قدرت نهایی Enchanted Crystal Arrow Enchanted Crystal Arrow.png را دقیقا در مسیری که هدف شما در حال حرکت و رسیدن به آن است رها کنید بدین ترتیب درصد برخورد قدرت نهایی شما با دشمن در مسیرهای دور بالا می‌رود.
  • تیرهایی که با قدرت مخصوص Volley Volley.png رها می‌کنید با برخورد به اولین دشمن از بین می‌روند و از آنها عبور نمی‌کنند پس لازم است فاصله خود را طوری تنظیم کنید که همه تیرهای شما در زمان استفاده از این قدرت فقط به یک دشمن مانند تانک برخورد نکند.
  • قدرت مخصوص Hawkshot Hawkshot.png دشمنانی که در سبزه‌ها در کمین نشسته‌اند را برای شما مشخص می‌کند بدین ترتیب اگر نبردی در محیط Jungle بازی صورت بگیرد شما با استفاده از این قدرت می‌توانید خود و یارانتان را از وضعیت محیط آگاه بسازید.

* نکات مهم در زمان مبارزه در برابر Ashe:

  • Ashe از قابلیت‌های دفاعی و گریز خوبی برخوردار نیست و می‌تواند طعمه خوبی برای بازیکنان منطقه Junle در Gankها باشد.
  • زمانی که قدرت نهایی Ashe فعال است و او می‌تواند از Enchanted Crystal Arrow Enchanted Crystal Arrow.png استفاده کند همواره حواستان به نقشه باشد تا بصورت ناگهانی با این قدرت شکننده مواجه نشوید.

* اطلاعات عمومی Ashe:

  • Ashe قهرمانی است که در همان ابتدای کار برای بازیبازان تازه وارد به این بازی مراحل آموزش را برای آنها بازگو می‌کند و بازیکنان با او به تمرین در زمین Howling Abyss می‌پردازند.
  • پس از آموزش اولیه Ashe به همراه دو قهرمان Ryze Ryze و Garen Garen وارد زمین مبارزه تمرینی به همراه بازیباز می‌شوند.
  • Ashe اولین قهرمانی بود که پس از انتشار اولیه بعد از مدتی تمام شکل و اسکین‌های او دارای بروزرسانی ظاهری شد.
  • Ashe شباهت بسیار زیادی با شخصیت Ashelia B’nargin Dalmasca در بازی Final Fantasy XII دارد. هردوی این شخصیت‌ها اسم مشابهی دارند همچنین هر دو به عنوان ملکه شاخته می‌شوند و از سلاحی دوربرد استفاده می‌کنند.

 

دوستان عزیز معرفی کامل این قهرمان به پایان رسید و امیدوارم اگر به Ashe در بازی علاقه مند هستید این مقاله به شما کمکی در راه پیشرفت در بازی کرده باشد. اگر سوالی راجع به این قهرمان دارید در قسمت نظزات عنوان کنید تا پاسخ داده شود. در هفته آینده نیز راهنمای کامل یک قهرمان دیگر در بازی بزرگ League Of Legends برای شما عزیزان منتشر می‌شود. با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید