ایکس‌باکس وان برای چهارمین ماه متوالی پرفروش‌ترین کنسول ایالات متحده شد

۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۴

پلی استیشن ۴ در ابتدای عرضه خود توانست به‌صورت مداوم پرفروش‌ترین کنسول هرماه شود اما در این چند ماهه اخیر تغییرات بسیاری رخ داده است. ایکس‌باکس وان پس از کنفرانس E3 2016 خود به‌صورت مستمر پرفروش‌ترین کنسول ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا بوده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه شوید.

حتی عرضه پلی استیشن وی آر نیز نتوانست از سرعت فروش کنسول محبوب ایکس‌باکس وان بکاهد. مایکروسافت با عرضه تعداد بالای عناوین انحصاری هنگام سال ۲۰۱۶ توانسته کنسول خود را بیش از پیش محبوب کند و از کمبود عناوین انحصاری کنسول رقیب در امسال استفاده کند.

ایکس‌باکس وان از ماه جولای توانست پرفروش‌ترین کنسول ایالات متحده شود و سپس در آگوست با عرضه ایکس‌باکس وان اس بازهم توانست رتبه نخست را کسب کند. حال در ماه اکتبر هم کنسول غول ردموندی توانسته در ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا پرفروش‌ترین کنسول ماه شود. سونی نیز در این چهار ماهه پلی استیشن ۴ اسلیم و پلی استیشن وی آر را عرضه کرده اما این دو دستگاه جدید سونی نتوانستند جایگاه کنسول مایکروسافت را کسب کنند. باید دید با عرضه پلی استیشن ۴ پرو چه اتفاقی رخ می‌دهد. این کنسول روز گذشته به‌صورت رسمی با قیمت ۳۹۹ دلار عرضه شد.

در ادامه مایکروسافت جزئیات بیشتری را اعلام کرد. نخست آنکه Gears of War 4 در اکتبر پرفروش‌ترین بازی انحصاری بوده است و البته یکی از دلایل فروش بالای کنسول ایکس‌باکس وان همین بازی است. Forza Horizon 3 نیز به پرفروش‌ترین بازی سبک ریسینگ در سال ۲۰۱۶ تبدیل شده است که البته در نبود رقیبی در حد این بازی تحسین شده، اتفاق دور از انتظاری نبود.

گزارش کامل NPD در هفته گذشته انتشار می‌یابد و ما اطلاعات بیشتری از عملکرد دیگر کنسول‌ها دریافت خواهیم کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید