گیفت کارت
گیفت کارت

سونی معتقد است که بازی No Man’s Sky با گذر زمان میتواند جایگاه اصلی خود را پیدا کند

۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۴

شاون لیدن مدیر بخش سرگرمی‌های سونی اخیرا طی بیانیه‌ای اعلام کرده که همچنان به استدیو هلو گیمز و بازی No Man’s Sky ایمان دارد و معتقد است که بازی No Man’s Sky با گذر زمان میتواند جایگاه اصلی خود را پیدا کند.بازی No Man’s Sky چند ماهیست که در صدر بسیاری از بحث‌ها و گفتگو‌ها قرار دارد و نظرات مختلفی در مورد این بازی منتشر شده است و به تازگی رئیس بخش سرگرمی‌های سونی شاون لیدن با قدردانی و تمجید از استدیو هلو گیمز و بازی No Man’s Sky که کشت گذار در اعماق دور فضا را برای بازی باز فراهم میکند، از این بازی حمایت کرد.

وی در مصاحبه ای که اخیرا با Live with YouTube Gaming داشته است بیان کرد که او به شان موری (سازنده بازی No Man’s Sky) و تیمش ایمان دارد .

سازندگان ایده و تصویر ذهنی فوق العاده‌ای از آنچه قرار بود در مرحله‌ی ساخت قرار گیرد در سر داشتند و این ایده کاملا منحصر بود، وی ادامه داد: تا کنون هیچ بازی شبیه به آن ساخته نشده که این خود نشان دهنده‌ی قدمی بزرگ و جاه طلبانه برای تیمی کوچک و نوظهور است. با این حال نتیجه ی کار آنطور که عده ای پیشبینی کرده بودند نبود و شکست های کوچکی در ابتدای کار متوجه بازی شد ولی هلو گیمز کماکان در حال تلاش برای بهبود بازی و نزدیک کردن واقعیت بازی به تصور ذهنی و توقعات سازندگان از بازی است.

لیدن با تاکید بر خلاقانه بودن این سبک ادامه داد:

چیزی که در واقع از No Man’s Sky باید آموخت این است که نسل های بعدی بازی نیاز به خلاقیت بیشتری دارند و ما نباید جاه طلبی و نوآوری را از دسترس بازی ساز خارج کنیم و طبق سازکار های قدیمی و روتین همیشه بازی باز را بازی‌های شوتر و ماجراجویی و با روند های تکراری سرگرم کنیم و شاید با گذشت زمان بازی No Man’s Sky بتواند جایگاه اصلی خود را در میان بازی بازان پیدا کند.

لیدن سپس افزود که او شخصا از استدیو هلو گیمز در بریتانیا دیدن کرده تا یا تیم ۶ نفره ی سازنده بازی اشنا شود و با کسانی که در پشت پرده‌ی پروژه‌ای به این بزرگی  هستند را بهتر بشناسد. لیدن ادامه داد: صنعت ساخت بازی امروزه به اندازه‌ای پیشرفته و قوی شده که هر کسی با هر سلیقه‌ای میتواند از ایده‌های خود برای ساخت بازی های نوآورانه استفاده کند و یا به بازی سازان برای ساخت بازی‌های هرچه بهتر کمک کند.

و در آخر به عنوان آخرین دفاع از این بازی لیدن توضیح داد:

هیچ کس نمی تواند از عواقب یک ریسک و چالش بزرگ قسر در برود و زمانی که یک چالش بزرگ را می پذیرد یابد آماده‌ی رویارویی با مشکلات بعدی باشید و در این راه بیشترین دشواری متوجه پیشگامان است.

در اخبار مرتبط ، چندی پیش اکانت تویتر هلو گیمز بعد از ماه ها عدم فعالیت دوباره شروع به فعالیت کرد و تویتی مبنی بر اینکه “بازی No Man’s Sky یک اشتباه بزرگ است ” را منتشر کرد که بعدها مشخص شد این پیام در پی هک شدن صفحه توییتر این استدبو بوده و ارتباطی با عوامل این استدیو نداشته.

در کل، برای یک بازی که قرار بود انقلاب نوآوری در دنیای بازی‌ها باشد، No Man’s Sky ناامید کننده ظاهر شد. اما یک تجربه‌ی منحصر به فرد است زیرا مشابه‌اش قبلاً نبوده و می‌تواند الهام بخش عناوین بعد از خود باشد.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید