اسپنسر قصد عرضه‌ی کنسول جدید در هر دو سال را ندارد

۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۰

با عرضه‌ی ایکس‌باکس وان اس، پلی‌استیشن ۴ پرو و پراجکت اسکورپیو، خیلی‌ها از این متعجب هستند که در آینده، با چه سرعتی سخت‌افزارهای جدید وارد بازار می‌شوند و مدیر بخش ایکس‌باکس مایکروسافت یعنی اسپنسر محبوب به‌تازگی در گفت و گو با وب‌سایت گیم اینفورمر راجع به این موضوع صحبت کرده است. در ادامه همراه گیمفا باشید تا از جزئیات بیشتری آگاهی یابید.

کنسول‌های ارتقا یافته، به نوعی از روش رایانه‌های شخصی پیروی خواهند کرد یعنی کاربران سیستم خود را برای اجرای بازی‌ها تغییر می‌دهند و این رویه همچنان ادامه می‌یابد. کنسول جدید مایکروسافت که با نام رمز پراجکت اسکورپیو شناخته می‌شود، قرار است در سال آینده عرضه گردد و بدون اینکه عنوان انحصاری داشته باشد، بازی‌های ایکس‌باکس وان را با بالاترین رزولوشن و نرخ فریم اجرا کند.

با این حال، اسپنسر طی مصاحبه‌اش با وب‌سایت گیم اینفورمر گفته است که نمی‌خواهد هر دو سال یک بار، کنسول جدیدی عرضه شود:

من تمایلی به عرضه‌ی کنسول جدیدی در هر دو سال ندارم و این خارج از طبیعت و اصل کنسول‌هاست و فایده‌ای هم برایمان ندارد. بهترین مشتری من، کسی است که ایکس‌باکس و تمامی بازی‌هایش را خریداری می‌کند. از نظر سود خالص مالی، این نوع از مشتری بهترین است. من نیازی به این ندارم که شما را به خرید جدیدترین کنسول ترغیب کنم یا یک رویه‌ی خاص را ایجاد کنم؛ برای مثال هر دو سال یک بار کنسول جدیدی عرضه خواهم کرد تا شما خریداری‌اش کنید.

من تلاش نمی‌کنم که بازار کنسول‌ها را به بازار کارت‌ گرافیک تبدیل کنم، به‌طوری که انویدیا یا ای‌ام‌دی، اغلب کارت گرافیک جدیدی را وارد بازار کنند و اگر فردی علاقه به اجرای بازی‌ها با عملکرد و کیفیت بهتری را داشت، آن کارت گرافیک تازه را خریداری کند. به عقیده‌ی من، بازار کنسول‌ها متفاوت است.

اسپنسر همچنین گفته است که از وضعیت کنسول بعد از اسکورپیو آگاه نیست و نمی‌داند که چه اتفاقی خواهد افتاد:

ما برروی این موضوع فکر می‌کنیم و به دنبال این هستیم که چه عملکردی دربرابر مصرف‌کننده و مشخصات و قیمت کنسول ارائه دهیم و از خود می‌پرسیم که با چه عملکردی، باعث رضایت و اهمیت دادن کاربران به کنسول شویم.

پراجکت اسکورپیو طی تعطیلات سال ۲۰۱۷ راهی بازار خواهد شد و طبق ادعای مایکروسافت، “قوی‌ترین کنسول تاریخ” محسوب می‌شود.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید