عنوان Horizon Zero Dawn برروی پلی‌استیشن ۴ پرو چه مزیت‌هایی خواهد داشت؟

۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۳

زمانی تا عرضه کنسول جدید سونی با نام پلی‌استیشن ۴ پرو باقی نمانده است و قطعا بسیاری از بازی‌ها برروی این کنسول با  وضوح، نرخ فریم یا جلوه‌های گرافیکی بیشتر و بهتری اجرا خوهند شد. یکی از بازی‌هایی که سونی حساب ویژه‌ای برروی آن باز کرده، عنوان Horizon Zero Dawn است. اما این عنوان دقیقا برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو چه پیشرفت‌ها و مزیت‌هایی خواهد داشت؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر با وب‌سایت خبری، تحلیلی گیمفا همراه باشید.

امروز، سونی و گوریلا گیمز (Guerrilla Games) اطلاعات جدیدی از بهبود‌های عنوان Horizon Zero Dawn برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو اعلام کردند. شما می‌توانید در زیر این اطلاعات را به صورت طبقه بندی شده مطالعه کنید:

  • کاربران کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو که یک تلویزیون ۱۰۸۰p استاندارد دارند قادر هستند تا جلوه‌های بصری با کیفیت تری را مشاهده کنند. این مورد با supersampling و یک تکنیک anti-aliasing (کیفیت لبه‌ها) سطح بالا که اجازه می‌دهد بازی به صورت داخلی با رزولوشن بالاتری رندر شود (نزدیک به ۴K و پیش از این که به صورت ۱۰۸۰P افت کند)، محقق خواهد شد. جزئیات بیشتر در این مورد شامل لبه‌های نرم تر و جلوه‌های پایدار تر می‌شوند.
  • ویژگی‌های گرافیکی shadow maps و افزایش کیفیت antisotropic filtering در بازی وجود خواهد داشت. این مورد، کیفیت بافت‌ها را افزایش خواهد داد و جزئیات را در بافت‌های محیط بیشتر می‌کند.
  • برای کسانی که تلویزیون ۴K دارند، افزایش رزولوشن بازی اولین تغییر در آن خواهد بود. گوریلا گیمز این نسخه را به صورت ۲۱۶۰p رندر کرده است که باعث به وجود آمدن جزئیات بسیار دقیق خواهد شد؛ از دوخت‌های لباس Aloy گرفته تا تکان خودن و نوسان شاخه‌ها در باد به صورت تک تک و جزئیات بیشتر در ماشین‌ها و NPCها در دنیای بازی در این نسخه وجود خواهد داشت.
  • پشتیبانی از HDR  که طیف رنگ‌های درون بازی را افزایش داده و بهبود می‌بخشد.

عنوان Horizon Zero Dawn در تاریخ ۲۸ فوریه سال ۲۰۱۷ به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید