سونی: فروش کمتر پلی‌استیشن ۴ به علت صبر طرفداران برای پلی‌استیشن ۴ پرو و اسلیم بوده است

11 آبان 1395 - 19:00

در طول گزارش مالی سه ماهه سونی که در ۳۰ سپتامبر (جمعه ۹ مهر) به اتمام رسیده بود، یوشیدا، آتسوتو موراکامی و کازوهیرو تاکدا راجع به عملکرد پلی‌استیشن بیشتر صحبت کردند.

اول از همه، یوشیدا گفت “حرکت قدرت‌مند کسب و کار ادامه داشته” و یک دید کلی از فروش پلی‌استیشن وی‌آر ارائه داد. او همچنین در رابطه با پلی‌استیشن ۴ پرو هم صحبت کرد.

فروش پلی‌استیشن وی‌آر که در ماه اکتبر در دسترس قرار گرفته بود، طبق برنامه پیش‌ می‌رود. علاوه بر این، ما برنامه انتشار پلی‌استیشن ۴ پرو را در ماه جاری داریم؛ یک مدل جدید با ارزش بالا.

علاوه بر این، یوشیدا راجع به کاهش عرضه پلی‌استیشن ۴ به‌صورت سال به سال هم توضیحاتی را ارائه داد (حدودا ۱۰۰ هزار واحد). او می‌گوید مردم منتظر انتشار مدل‌های جدید این کنسول یعنی پلی‌استیشن ۴ اسلیم و پلی‌استیشن ۴ پرو بوده‌اند.

در ۱۵ سپتامبر (پنج‌شنبه ۲۵ شهریور)، مدل جدید پلی‌استیشن ۴ انتشار یافت و همچنین پلی‌استیشن ۴ پرو هم در ماه نوامبر (آبان ماه) منتشر می‌شود. از همین رو، مردم مدل قدیمی پلی‌استیشن ۴ را خریداری نکردند چراکه منتظر مدل‌های جدیدتر بودند. ما در ۱۵ سپتامبر (پنج‌شنبه ۲۵ شهریور) مدل جدید پلی‌استیشن ۴ را عرضه کردیم و روند فروش آن طبق انتظارات پیش می‌رود بنابراین با این مدل جدید پلی‌استیشن ۴ و همچنین پلی‌استیشن ۴ پرو، فروش امسال ما طبق پیش‌بینی‌های‌مان ۲۰ میلیون است و ما این حجم را تغییر نخواهیم داد.

ما همچنین صحبت‌هایی هم راجع به عملکرد پلی‌استیشن وی‌آر در پاسخ به سوالات در این خصوص شنیدیم:

ما هنوز مقدار کل فروش واحد را اعلام نکرده‌ایم اما احساس خوبی در این مورد داریم. از گرافیک‌های کامپیوتری تا اکشن زنده؛ اگر بتوانیم این را گسترش دهیم، پتانسیل زیادی برای گسترش اپلیکیشن‌ها به وجود می‌آید و یک تلاش جمعی و وسیع برای رسیدن به این هدف در کار است.

همان‌طور که می‌‌دانید، ما این محصول را در ۱۳ اکتبر (پنج‌شنبه ۲۲ مهر) منتشر کردیم. آمریکای شمالی، اروپا، ژاپن و آسیا…. در هر ناحیه‌ای فروش بسیار خوبی وجود داشت و برخی از فروشگاه‌ها به سطح موجودی کم دست یافتند. مشتریان به ما شهرت بسیار مطلوبی بخشیدند. ما هیچ عدد و ارقامی را فاش نکرده‌ایم.

از زمان عرضه، میزان فروش این محصول طبق برنامه پیش می‌رود و نیمه دوم برنامه تولید محصول به آرامی رو به جلو پیشروی می‌کند. کاربران فعلی پلی‌استیشن ۴، خصوصا بازی‌بازان حرفه‌ای… تعداد زیادی از آن‌ها وجود دارند… اما ما علاقه‌مند به این هستیم که مشتری‌های ما فقط برای بازی نباشند و در زمینه‌های دیگر هم برای پلی‌استیشن وی‌آر مشتری جذب کنیم بنابراین تلاش گسترده شرکت‌ها بروی این موضوع قرار دارد. چنین چیزی چگونه به حقیقت تبدیل خواهد شد؟ با همکاری توسعه‌دهندگان می‌خواهیم فروش وی‌آر را افزایش دهیم اما در حال حاضر بسیار برای گفتن یک چیز قطعی زود است.

در اصل برای شروع با پلی‌استیشن وی‌آر ما برروی بازی‌بازان حرفه‌ای تمرکز کردیم بنابراین ترجیحا به جای اینکه به دنبال مقیاس یا میزان باقی مانده باشیم، ما قصد ارائه سرویس برای بازی‌بازان حرفه‌ای را داشتیم. این‌گونه نیست که ما هدف خود را به نوعی پایین تر بیاوریم. این فقط هدف اصلی ما است و مشتریان، بازی‌بازان حرفه‌ای بوده‌اند.

موراکامی همچنین در پاسخ به یک سوال دیگر گفت که فروش نرم‌افزار و شبکه پلی‌استیشن ۴ “قدرت و لحظه‌های خوبی را نشان داده است”.

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید