مارک سرنی: پشتیبانی پلی‌استیشن۴ پرو تنها ۱ درصد کار اضافی برای سازندگان دارد

۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰

کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو زودتر از آن چه فکرش را بکنید عرضه می‌شود و باید روز ۱۰ نوامبر منتظر آن باشیم. با توجه به این که زمان زیادی تا عرضه این کنسول باقی نمانده است، سونی سعی می‌کند اطلاعات جدیدی را اعلام کند و بازی‌بازان و سازندگان را هر چه بیشتر متوجه این کنسول سازد. حال، در یک مصاحبه جدید با یک وب‌سایت ژاپنی، آقای مارک سرنی، معمار سیستم‌های سونی اطلاعات جدیدی را از کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو اعلام کرده‌اند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با وب‌سایت خبری، تحلیلی گیمفا همراه باشید.

سرنی در مصاحبه اشاره می‌کند که پشتیبانی از کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو برای سازندگان، تنها ۱ درصد کار بیشتر را برای آن‌ها به دنبال دارد (نسبت به کل زمان ساخت یک بازی).

سرنی همچنین توضیح می‌دهد که افزایش عملکرد فنی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو اندازه کنسول را به اندازه زیادی افزایش نداده است. ایشان دقیقا می‌گویند که کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو تنها ۱۹ درصد از پلی‌استیشن ۴CUH-1200 که در سال گذشته عرضه شد بزرگ تر است.

اما آقای سرنی در آخر اطلاعات جالب و مهمی را اعلام کردند. ایشان اشاره کردند که طبق تخمین و حدس شخصی خودشان، برای اجرای کامل بازی‌ها با رزولوشن ۴K نیتیو (Native) به حداقل ۸ ترافلاپس قدرت محاسبه‌ای نیاز است و این چیزی نیست که قیمت آن در سال جاری مناسب باشد. با این حال، کاربران قادر خواهند بود که تفاوت بین بازی‌ها برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو را به راحتی مشاهده کنند.

با این که بسیاری از افراد سونی را به خاطر عدم ارایه رزولوشن ۴K نیتیو سرزنش می‌کنند اما همان طور که آقای مارک سرنی در مصاحبه اشاره کردند، قیمت بالای یک کنسول آن هم در سال جاری نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد، هر چقدر هم سخت افزار قوی و قدرتمند باشد. در طرف دیگر اما کنسول اسکورپیو مایکروسافت قرار دارد که توان پردازشی بسیار بالاتری نسبت به پلی‌استیشن ۴ پرو دارد اما همان طور که مدتی پیش یکی از فروشگاه‌ها قیمت این کنسول را ۹۹۹ دلار برای پیش خرید اعلام کرده بود، پیش بینی می‌شود اسکورپیو قیمت بسیار بالایی دارد. با این حال باید منتظر عرضه کنسول‌های جدید سونی و مایکروسافت باشیم.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید