گیفت کارت
گیفت کارت

مقایسه رزولوشن و نرخ فریم بازی Battlefield 1 برروی کنسول‌های نسل هشتم

۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۲
اسلحه‌های جدیدی برای بازی Battlefield 1 منتشر خواهد شد

با انتشار بازی Battlefield 1 در هفته گذشته، Digital Foundry اقدام به انتشار گزارشی نموده است که جزئیاتی را در مورد عملکرد این بازی برروی کنسول‌های نسل هشتم پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان ارائه می‌دهد.

طبق اعلام Digital Foundry نسخه‌های مربوط به پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان، هر دو از یک dynamic framebuffer استفاده می‌کنند که منجر به تنظیم رزولوشن براساس اتفاقی که برروی صفحه نمایش رخ می‌دهد خواهد شد. تحت بارگذاری معمولی، نسخه مربوط به پلی‌استیشن ۴ خروجی‌هایی با کیفیت ۱۰۰۰p ارائه می‌دهد اما تحت بارگذاری‌های سنگین، این کیفیت به ۹۰۰p کاهش می‌یابد. این در حالی است که نسخه مربوط به ایکس‌باکس وان دارای رزولوشن پایه ۹۰۰p است که در برخی صحنه‌های خاص به ۷۲۰p کاهش می‌یابد. Digital Foundry در این مورد اعلام کرد:

این موضوع منجر به دریافت تصاویر واضح‌تری برروی پلی‌استیشن ۴ می‌شود، بطوریکه جزئیات پیچیده تکسچر بازی به شکل واضح‌تری برطرف خواهند شد. در واقع کیفیت ۱۰۰۰p بسیار شبیه به کیفیت ۱۰۸۰p بصورت نیتیو می‌باشد.

اگرچه نسخه مربوط به ایکس‌باکس وان در برخی مواقع قابلیت ارائه کیفیت ۱۰۰۰p را خواهد داشت که جایگاه آن را در کنار پلی‌استیشن ۴ قرار خواهد داد گرچه این موضوع در مواقع نادری روی می‌دهد و تنها در صحنه‌هایی که با جزئیات کمی برخورد داشته باشید روی خواهند داد.

در رابطه با نرخ فریم، بازی Battlefield 1 نرخ فریم ۶۰ را هدف قرار داده است اما این مقدار برروی هر دو پلتفرم تحت بارگذاری سنگین کاهش می‌یابد. Digital Foundry در این مورد اعلام کرد:

این مشکل یک مشکل اساسی نیست گرچه بدین معنی خواهد بود که در مواقع اکشن شاهد تصاویر نرم و واضحی نخواهید بود.

نرخ فریم نسخه مربوط به ایکس‌باکس وان شرایط بهتری را نسبت به نرخ فریم پلی‌استیشن ۴ که در برخی مواقع به کمتر از ۱۴ نیز کاهش یافته است نشان داده است اما طبق اعلام Digital Foundry این بازی همچنان قابلیت اجرای مناسب برروی پلی‌استیشن ۴ را خواهد داشت.

در ارتباط با حالت چندنفره، لگ‌های موجود در این قسمت برروی پلی‌استیشن ۴ منجر شده است که نرخ فریم بازی در حدود ۴۰ تا ۴۵ و در برخی مواقع به مقدار ۳۰ نیز کاهش یابد. وضعیت در مورد نسخه ایکس‌باکس وان بهتر بوده است و کاهش نرخ فریم کمتری گزارش شده است. Digital Foundry در این مورد اعلام کرد:

در زمان اجرای آنلاین بازی، امکان اجرای آن به شکل بهتری برروی ایکس‌باکس وان وجود داشته است.

Digital Foundry در نهایت اعلام کرد:

بطورکلی عملکرد این بازی برروی کنسول ایکس‌باکس وان عملکرد بهتری بوده است گرچه باید خاطر نشان کرد که این بازی همانطور که گفته شد با رزولوشن با کیفیت پایین‌تری برروی ایکس‌باکس وان اجرا شده و منجر به کاهش وضوح تصاویر شده است. مسابقات آنلاین نیاز به نرخ فریم بالا و ثابتی دارند و شرایط برای هیچ‌یک از دو پلتفرم مد نظر ایده‌آل نیست گرچه وضعیت از نظر نرخ فریم برروی ایکس‌باکس وان بهتر بوده است اما از سوی دیگر رزولوشن بازی نیز برروی پلی‌استیشن ۴ بهتر بوده است.

بنظر می‌رسد که عملکرد بازی Battlefield 1 برروی رایانه‌های شخصی بهترین عملکرد در میان نسخه‌های مربوط به کنسول‌ها بوده است.

بازی Battlefield 1 در تاریخ ۲۱ اکتبر برای کلیه پلتفرم‌ها در دسترس قرار گرفت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید