تعداد بازیکنان نسخه پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان بازی Star Trek Online از مرز یک میلیون بازیکن عبور کرد

۷ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۲

نسخه کنسولی بازی Star Trek Online در ماه سپتامبر منتشر شد و بنطر می‌رسد به نقطه قابل توجهی از نظر تعداد بازیکنان دست یافته است. سازنده این بازی اعلام کرد که تعداد بازیکنان این بازی به ۱٫۱ نفر برروی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان رسیده است.

در یک اینفوگرافیک، سازنده بازی نشان داده است که ۵۹ درصد از افراد در نقش افسر فرماندهی، ۲۲ درصد به عنوان مهندس و ۱۹ درصد به عنوان افسر علوم به اجرای بازی پرداخته‌اند. این بازی دارای ۳ دسته می‌باشد که شامل Starfllet ،Klingon و Romulan می‌شوند، براساس اطلاعات سازنده بازی محبوب‌ترین دسته از میان این ۳ دسته، StarFllet است که ۶۸ درصد از بازیکنان یعنی ۷۵۲ هزار نفر را به خود اختصاص داده است، دسته Kingon بیست درصد بازیکنان یعنی ۲۲۰ هزار نفر و دسته Rolulan حدود ۱۲ درصد یعنی ۱۳۲ هزار نفر را به خود اختصاص داده است.

کشتی‌های فضایی مورد استفاده در نسخه پلی‌استیشن ۴ که از تعدد بیشتری برخوردار بوده‌اند شامل کشتی‌های Negh’Var Heavy Battlecruiser ، Malem Light Warbird و Tactical Escort می‌شوند اما کشتی‌های محبوب برروی نسخه ایکس‌باکس وان شامل کشتی‌های Negh’Var Heavy Battlecruiser ،Scimitar Dreadnaught و Eclipse Intel Cruiser می‌شوند.

بازی Star Trek Online یک بازی free-to-play می‌باشد که در اصل در سال ۲۰۱۰ برای رایانه‌های شخصی عرضه شده بود. این بازی دارای بیش از ۱۳۰ ماموریت داستانی است و از ویژگی‌های آن می‌توان به حضور شخصیت‌های کلاسیک فیلم‌های Star Trek نظیر Jeri Ryan ،Michael Dorn و Tim Russ اشاره کرد. دو بسته گسترش دهنده ابتدایی این بازی و همچنین بروزرسانی اصلی این بازی هم اکنون برای نسخه‌های کنسولی آن در دسترس هستند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید