گیفت کارت
گیفت کارت

تاتسومی کیمیشیما از بازخورد منفی سرمایه‌گذاران نسبت به نینتندو سوئیچ شگفت‎زده شده است

۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۵

بتازگی شرکت نینتندو اعلام کرده است که تا ماه ژانویه سال آینده جزئیات جدیدی را در مورد نینتندو سوئیچ اعلام نخواهد کرد اما آقای تاتسومی کیمیشیما (Tatsumi Kimishima) به عنوان رئیس شرکت نینتندو در صحبت با Bloomberg ضمن ابزار شگفتی خود از واکنش منفی سرمایه‌گذاران به معرفی نینتندو سوئیچ، در مورد محتویات اضافه آن نیز جزئیاتی را ارائه کرده است.

بنظر می‌رسد که کنسول بازی جدید شرکت نینتندو یعنی سوئیچ جزئی از برنامه بزرگ این شرکت است که دارای لوازم جانبی و بازی‌های مخصوص به خود خواهد بود. در اولین مصاحبه آقای کیمیشیما در مورد این کنسول، او اعلام کرد که این کنسول دارای محتویات اضافه‌ای (add-ons) در سال جدید خواهد بود.

آقای کیمیشیما در صحبت خود در مورد ویدئوی هفته گذشته اعلام کرد که این ویدئو همه چیز را به نمایش نگذاشته بود و این ویدئو هسته اصلی این دستگاه را نمایش می‌داد.

آقای کیمیشیما اعلام کرد که برنامه‌هایی برای توسعه سخت افزاری این کنسول وجود دارد که در ویدئوی معرفی نشان داده نشده بودند. او گفت:

شاید بهتر باشد که آنها را لوازم جانبی بنامیم یا بهتر آنکه آنها را محتویات اضافه کنسول نام‌گذاری کنیم. شاید نام‌گذاری دوم بهتر باشد. می‌توانید اینطور فرض کنید که محدوده گسترده‌ای از این موضوع وجود خواهد داشت.

اینکه منظور آقای کیمیشیما دقیقاً چه چیزی است و او به چه چیزی اشاره دارد دقیقاً مشخص نیست. شاید او در مورد جایگزین‌هایی برای کنترلرهای Joy-Con صحبت می‌کند.

موضوع دیگر در صحبت‌های آقای کیمیشیما به پاسخ منفی سرمایه‌گذاران پس از ویدئوی معرفی کنسول جدید مربوط بوده است که شاهد کاهش ارزش سهام این شرکت به میزان ۶٫۵ درصد بوده‌ایم. آقای کیمیشیما در این مورد اعلام کرد:

اگر بخواهم حقیقت را به شما بگویم، من شگفت‌زده شده بودم، من نمیدانم علت چیست.

همانطور که شرکت نینتندو اعلام کرده بود در سال جاری جزئیات دیگری از کنسول جدید آنها اعلام نخواهد شد و شرکت نینتندو تایید کرده است که قیمت، لیست بازی‌ها، مشخصات سیستم و سایر جزئیات کنسول نینتندو سوئیچ در رویداد ماه ژانویه اعلام خواهند شد. گرچه هم اکنون می‌دانیم که بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild در حال ساخت برای این کنسول است اما بیش از این اطلاعاتی در دسترس نیست چراکه حتی بازی‌های حاضر در ویدئوی معرفی این کنسول نظیر Skyrim نیز برای آن تایید نشده‌اند.

آقای کیمیشیما در ادامه اعلام کرد:

چیزی که در حال حاضر نمی‌توانیم اعلام کنیم لیست بازی‌های این کنسول است، ما دوست داریم که مردم در ماه ژانویه با این کنسول آشنایی بهتری پیدا کنند و خودشان بازی‌ها را برروی آن تجربه کنند.

در پاسخ به این سوال که آیا سوئیچ قادر خواهد بود تا با سخت افزارهای سایر شرکت‌ها کار کند یا خیر، او گفت:

ما به واقعیت مجازی علاقه‌مندیم.

واقعیت مجازی راه‌های جدیدی را برای اجرای بازی‌ها به ارمغان آورده است اما این موضوع به سخت افزاری که برای استفاده از آن هم استفاده می‌شود بستگی دارد. اگر شما از ما بپرسید که احتمال ارتباط با سایر سخت افزارها وجود دارد یا خیر، ما نمی‌توانیم بگوییم نه. این فرصتی را برای ما ایجاد خواهد کرد تا عناوینی را بر پایه واقعیت مجازی بسازیم.

 

 

کنسول نینتندو سوئیچ در ماه مارس سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید