سازنده بازی Evolve دیگر برروی این بازی کار نمی‌کند

۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷

استودیوی ترتل راک به عنوان سازنده بازی Evolve به کار خود برروی این بازی پایان داد و اعلام کرد که ۲۵ اکتبر آخرین روزی بوده است که به عنوان سازنده برروی این بازی کار کرده است.

کریس اشتون (Chris Ashton) و فیل راب (Phil Robb) به عنوان موسسین استودیوی ترتل راک در بیانیه‌ای اعلام کردند:

همواره رها کردن یکی از بازی‌هایمان سخت بوده است. این قضیه شامل بازی Left 4 Dead نیز می‌شد و اکنون نوبت به بازی Evolve رسیده است. پروژه‌های اسبق ما همواره جایگاهی در قلب‌های ما خواهند داشت. مهم نیست که چه اتفاقی برای بازی Evolve در آینده خواهد افتاد، ما می‌دانیم که این بازی در استودیوی ما متولد شد و توسط تیم ما در کنار طرفداران خوب آن توسعه داده شد.

فرانچایز Evolve به استودیوی ترتل راک تعلق ندارد. شرکت تیک تو با پرداخت ۱۰٫۸۹ میلیون دلار حقوق این فرانچایز را در زمان ورشکستگی شرکت تی‌اچ‌کیو خریداری کرد. استودیوی ترتل راک نیز پیشنهاد خرید حقوق این فرانچایز را به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار داده بود اما این مبلغ برای خرید این فرانچایز کافی نبود.

اشتون و راب در بیانیه خود ادامه دادند:

این دوران سازندگان بازی‌های AAA است که بودجه بازی‌ها توسط خودشان تامین نشده و آی‌پی به آنها تعلق ندارد. ما خوشحالیم که فرصت آن را داشتیم تا برروی چنین چیز خطرپذیر، جدید و نوآورانه‌ای کار کردیم. ما برند جدیدی را در دنیای علمی تخیلی خلق کردیم. ما به سیاره Shear سفر کردیم و با flora و fauna بیگانه ارتباط برقرار کردیم. ما شکار کردیم، تله گذاشتیم و موجودات غول پیکر را در کنار یکدیگر نابود کردیم. تجربه بی‌نظیری بود.

براساس حساب توئیچ در تاریخ ۲۷ اکتبر (۶ آبان ماه) شاهد استریم زنده‌ای از ترتل راک خواهیم بود که از بازی Evolve خداحافظی خواهد کرد. اشتون و راب اعلام کردند:

ما در این استریم زنده حاضر خواهیم بود و در مورد تجربیات خود در مورد این پروژه صحبت خواهیم کرد و به بسیاری از سوالات شما تا آنجا که بتوانیم پاسخ خواهیم داد.

اشتون و راب در بیانیه خود ادامه کردند:

کارهای بسیاری وجود داشت که قصد انجام آنها را داشتیم، مخصوصاً کار برروی Stage 2 برای کنسول‌ها اما بنظر می‌رسد که قرار نیست این کار انجام شود.

به آنانکه کارهای استودیوی ترتل راک را دنبال می‌کنند باید بگوییم که این به معنی خداحافظی نیست، کارهای بسیاری توسط ترتل راک در دست انجام قرار دارند که امیدواریم از آنها لذت ببرید.

ما همه شما را بعداً دوباره خواهیم دید، در زمانی دیگر و در دنیایی دیگر.

با این وجود بازی Evolve همچنان در دسترس خواهد بود چراکه توسعه این بازی به یک استودیوی داخلی توکی منتقل شده است. در بیانیه‌ای که توسط توکی منتشر شده است، اعلام شد که نسخه کنسولی رایگان بازی Evolve همچنان مورد توجه خواهد بود اما تمرکز اصلی آنها برروی جذب مخاطبین بیشتر برروی نسخه رایانه‌های شخصی خواهد بود.

هیچگونه بروزرسانی برای بازی Evolve در برنامه قرار ندارد.

حساب توییتر بازی Evolve اعلام کرد:

امکان دارد کارهای توسعه‌ای پایان یافته باشند اما سرورهای بازی همچنان آنلاین خواهند بود.

شرکت تیک تو توضیح داده بود که فرانچایز Evolve همچون GTA و Red Dead یک فرانچایز دائمی است بنابراین احتمال وجود بازی‌های بیشتر از این سری در آینده امکان پذیر است. استراس زلنیک (Strauss Zelnick) به عنوان مدیرعامل تیک تو اعلام کرد که تمرکز این بازی همچنان برروی حالت چندنفره خواهد بود و کارهایی نیز برروی بخش تک‌نفره آن انجام خواهد شد. او همچنین اعلام کرد که Evolve یک فرانچایز کلیدی بلند مدت برای شرکت تیک تو محسوب می‌شود.

بازی Evolve بیش از ۲٫۵ میلیون نسخه فروش داشته است. در اوایل سال جاری شاهد رایگان شدن این بازی بودیم.

در اخبار مرتبط دیگر، ترتل راک در اوایل این ماه یک بازی واقعیت مجازی به نام Face Your Fears را معرفی کرده بود که تجربه‌های ترسناکی را برای بازیکنان به ارمغان خواهد آورد. یکی از این تجربه‌ها بازیکنان را بصورت ایستاده در لبه یک آسمان خراش قرار خواهد داد که همزمان شاهد بالا آمدن یک رباط غول پیکر از آسمان خراش، بسوی خود خواهند بود. این عنوان دارای صحنه‌های دیگری نیز می‌باشد که فارغ از وجود این آسمان خراش، تنها از یک صحنه دیگر اطلاع داریم و آن صحنه تجربه حضور بازیکنان در اتاق خواب یک بچه است که یک روح در آن حضور دارد و قصد شکار بازیکنان را خواهد داشت.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید