گیفت کارت
گیفت کارت

طراح بازی Doom در مورد بازی‌های ویدئویی و خشونت موجود در آنها جزئیاتی را ارائه کرد

۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۴

خشونت موجود در بازی‌های ویدئویی و تاثیرات آن برروی افراد موضوعی است که سال‌ها مورد بحث قرار داشته است. اکنون طراح بازی Doom که یکی از بازی‌هایی است که در زمان صحبت در مورد خشونت در بازی‌ها سکوی نخست را به خود اختصاص خواهد داد، در مورد موضوع خشونت در بازی‌ها و تاثیر آنها جزئیاتی را ارائه کرده است.

جان رومرو در مدت کنفرانس GameOn Ventures شهر تورنتو اعلام کرد که فرهنگ جامعه برروی افزایش خشونت تاثیر داشته است نه بازیکنان بازی‌های ویدئویی، او اعلام کرد:

من اعتقاد دارم که بازی‌ها جنبه فرهنگی و تربیتی دارند و خشونتی که در جهان شاهد آن هستیم چیزی فراتر از بازی‌های ویدئویی است. کشورهای مختلفی نظیر کانادا، آلمان، ژاپن ، انگلستان، ایرلند و … این بازی‌ها را اجرا می‌کنند و جزو مصرف کنندگان سرسخت بازی‌های ویدئویی هستند اما در حال حاضر شاهد خشونت مشابهی در این کشورها نیستیم. این موضوع ربطی به بازی‌ها ندارد به سلاح‌ها بستگی دارد. این موضوعات ارتباطی با کامپیوتر ندارد به فرهنگ ربط دارد. این‌ها ربطی به بازیکنان بازی‌های ویدئویی ندارند.

همچنین آقای رومرو در مدت صحبت‌های خود اشاراتی به بازی‌های Gone Home ،Her Story و Life is Strange داشته است. او گفت:

بازی‌های ویدئویی براساس مردمی نیست که در دهه ۷۰ و ۸۰ بازی‌های ویدئویی را اجرا می‌نمودند. با توسعه مرزهای بازی‌ها افرادی هستند که این سوال را می‌پرسند، آیا اصلا این یک بازی ویدئویی است؟ آیا بازی‌های Gone Home ،Life is Strange و Her Story بازی‌های ویدئویی هستند؟ بله، فکر می‌کنم باشند.

زمانیکه مرزهای بازی‌ها را جابجا می‌کنیم، زمانیکه در محیطی قرار خواهیم گرفت تا ببینیم اکنون قادر به انجام چه کاری خواهیم بود، همواره افرادی وجود خواهند داشت که در مورد کار جدید بگویند که این کار همچنان دارای محدودیت‌هایی است، این در حالی است که این بازی پس از توسعه مرزها خلق شده است.

 

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید