کنترلر الیت برای پلی‌استیشن ۴ عرضه نخواهد شد

۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲

کنترلر الیت (Elite) ایکس‌­باکس، با این که قیمت بالایی دارد، در میان بازی­‌بازان ایکس‌­باکس و رایانه­‌های شخصی محبوبیت زیادی پیدا کرد. اما بازی­‌بازان پلی­‌استیشن ۴ که به کنترلری شبیه به کنترلر الیت علاقمند هستند، نباید نفس­‌هایشان را حبس کنند. برای جزئیات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه باشید.

رئیس طراحی سیستم، مارک سرنی (Mark Cerny)، در طی یک رویداد خبری در هفته گذشته اعلام کرد که چنین چیزی در حال حاضر توسط سونی در نظر گرفته نشده است.

«ما می‌­خواهیم پلی­‌استیشن ۴ را به عنوان یک کنسول با مخاطبان یک‌دست حفظ کنیم. ما باید خیلی مراقب بهبودهایی که به کنترلر اضافه می­‌کنیم، باشیم. اما این از دسته چیزهایی نیست که تنها شامل دارد یا ندارد شود.»

این قطعا موضع عجیب و غریبی است، به خصوص به این دلیل که سونی قرار است با انتشار پلی­‌استیشن ۴ پرو در ماه آینده، مخاطبانش را به دو دسته تقسیم کند. معرفی یک کنترلر الیت آنقدرها هم مشکل ساز نخواهد شد، مخصوصا که چیزی جلوی سازندگان دیگر را از انجام چنین کاری نمی­‌گیرد، چرا که تقاضا برای آن وجود دارد.

پلی‌­استیشن ۴ پرو به همراه یک کنترلر دوال شاک ۴ (DualShock 4) که اندکی تغییر یافته است عرضه می­‌شود. این تغییرات شامل یک نوار نوری اضافه روی قسمت تاچ پد و ارتباط مستقیم از طریق USB است که به گفته مارک سرنی این قابلیت به دلیل کاهش تاخیر (Latency) برای بازی­‌های مبارزه­‌ای مثل بهشت است. در اخبار مرتبط با دوال شاک ۴، ولو (Valve) اعلام کرد که برای کنترلر رسمی پلی­‌استیشن پشتیبانی نیتیو را به استیم اضافه خواهد کرد.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید