ارزش سهام نینتندو ۶٫۵% افت کرد

۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۳

وقتی که دیروز ویدیوی معرفی نینتندو سوییچ منتشر شد، همراه این معرفی سر و صدای زیادی ایجاد شد اما ظاهرا همه افراد هم خیلی راضی نبودند. در آخر، Tokyo Stock Exchange اعلام کرد که سهام این شرکت بعد از معرفی این کنسول ۶٫۵% سقوط داشته است. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با گیمفا همراه باشید.

آنالیزور، دکتر سرکان توتو (Serkan Toto) در مصاحبه‌­ای با Games Industry International درباره این سقوط تعجب برانگیز گفت: «ببخشید، اما آیا واقعا یک کنسول خانگی/قابل حمل در سال ۲۰۱۶ نوآوری بزرگی محسوب می­‌شود؟ من بیشتر از همه درباره گروه هدف این کنسول نگرانم. به جز طرفداران دو آتشه­‌ی نینتندو، چه کسی نینتندو سوییچ را خریداری خواهد کرد؟»

دکتر سرکان توتو اضافه کرد: «نینتندو سوییچ از عدم وجود یک ویژگی متمایز کننده رنج می‌­برد و به نظر بنده برای نینتندو خیلی سخت خواهد بود که گیمرهای سبک casual را که اکثرا به تلفن‌­های همراه روی آورده‌­اند، دوباره جذب کند. برای مثال در ژاپن، بخش بازی تلفن‌­های همراه دو تا سه برابر بزرگتر از کنسول‌­ها است. حتی پلی‌استیشن ۴ هم در اینجا با مشکلاتی روبه­‌رو است. تغییر این تمایل چالش بسیار بزرگی خواهد بود.»

توتو همچنین اعلام کرد که فکر نمی­‌کند عناوین تلفن همراه نینتندو مثل Super Mario Run باعث شود بازی­‌بازان تلفن­‌های همراه برای بازی­‌های کنسول پولی خرج کنند. «برای من تصور این خیلی سخت است که تعداد زیادی از کاربران تلفن همراه که به رایگان بازی می­‌کنند، به کنسول و صرف صدها دلار برای خرید سخت افزار و نرم افزار روی آورند. این‌­ها بازارهای جداگانه‌­ای است و بسیار سخت است که بین آن‌­ها ارتباطی برقرار کرد.»

مسلما این‌­ها نکته‌­های خوبی هستند و نینتندو باید جواب‌­های خوبی برای آن‌­ها بیابد. Wii U قربانی شوق بازی با تلفن همراه بود و این واقعیت که نینتندو سوییچ هم قابل حمل است به این معنا نیست که کاربران تلفن همراه حاضرند پول قابل توجهی را صرف خرید دستگاهی جداگانه و بازی‌­هایش کنند.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید