سونی: پلی استیشن ۴ پرو از یک گیگابایت رم DDR3 اضافه بهره می‌برد

۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷

زمانی که برای نخستین بار پلی اسیتشن ۴ پرو معرفی شد، سونی به این نکته اشاره کرد که مقدار رم پرو همان ۸ گیگابایت GDDR5 خواهد بود و البته پهنای باند آن افزایش یافته است. حال مارک سرنی اعلام کرد که پلی استیشن ۴ پرو از یک گیگابایت رم اضافی بهره خواهد برد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه شوید.

در کنار استفاده از هشت گیگابایت رم GDDR5 با افزایش پهنای باند، پلی استیشن پرو از یک گیگابایت رم GDDR3 کندتر نیز بهره می‌برد. مارک سرنی به یوروگیمر چنین گفت:

ما حس کردیم که بازی‌ها حافظه و رم بیشتری را نیازمندند، حدود ۱۰ درصد بیشتر، پس یک گیگابایت رم GDDR3 به پرو اضافه کردیم. برروی کنسول‌های استاندارد پلی استیشن ۴ وقتی از بازی به برنامه‌ای چون Netflix می‌روید و سپس به بازی برمیگردید، Netflix هنوز برروی حافظه رم قرار دارد. ما از این معماری استفاده کردیم چراکه به کاربر اجازه می‌دهد که به‌سرعت بین برنامه‌ها و بازی‌ها تعویض کند، کاربر زمان بارگزاری را نیز نمی‌بیند چراکه برنامه و بازی برروی مموری حضور دارند.

برروی پلی استیشن ۴ پرو اوضاع تغییر می‌کند. وقتی شما از برنامه خود دیگر استفاده نمی‌کنید، این برنامه به یک گیگابایت رم GDDR3 می‌رود و حال یک گیگابایت از رم GDDR5 پلی استیشن خالی می‌شود و در اختیار بازی قرار می‌گیرد سپس ۵۱۲ مگابایت از آن نیز برای خالی کردن رم استفاده می‌شود و حال به‌جای ۵ گیگابایت رم، ۵.۵ گیگابایت رم GDDR5 در اختیار بازی‌ها قرار میگیرد. بقیه رم GDDR5 نیز برای سیستم عامل مصرف می‌شود تا رابط کاربری پلی استیشن ۴ پرو به‌جای ۱۰۸۰ در کیفیت ۴K اجرا شود.

سرنی همچنین به این نکته اشاره کرد که توسعه دهندگان درصورت نیاز می‌توانند از آن یک گیگابایت رم اضافی برای بازی‌های خود بهره ببرند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید