مایکروسافت انتظار عملکرد قوی ایکس‌باکس را در تعطیلات امسال دارد

۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶

در گزارش مالی اخیری که مایکروسافت انتشار داده است، مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت ساتیا نادلا و مدیرعامل مالی مایکروسافت امی هود به این نکته اشاره داشتند که با توجه عناوین انحصاری مایکروسافت، این شرکت انتظار عملکرد قوی ایکس‌باکس در تعطیلات را دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه شوید.

در ابتدا نادلا درمورد افزایش چشم‌گیر بازی‌بازان برروی ویندوز ۱۰ سخن گفت:

بازی کردن یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش چشم گیر کاربران ویندوز ۱۰ است و تجربه متفاوتی را نسبت به دیگر ویندوزها ارائه می‌کند. در سه ماه گذشته کنسول ایکس باکس وان پرفروش‌ترین کنسول ایالات متحده بوده است و این پیروزی‌ها کنسول را آماده ورود به تعطیلات می‌کند.

سال به سال شاهد افزایش تعداد کاربران ایکس‌باکس لایو برروی دستگاه‌هایی چون ویندوز، اندروید و iOS هستیم و  امسال نیز ۲۱ درصد نسبت به سال پیش افزایش کاربر داشته‌ایم. ما حال بیش از ۲۰ میلیارد ساعت بازی کردن برروی رایانه‌های شحصی و تبلت‌های ویندوز ۱۰ داریم که بازهم افزایش ۵ درصدی را نشان می‌دهند.

امی هود نیز به این نکته اشاره کرد که کاربران فعال ایکس‌باکس لایو نسبت به سال گذشته افزایش چشم گیر ۲۱ درصدی را داشته‌اند. در آخر نیز هود به این نکته اشاره کرد که ما ایکس باکس عملکرد قوی در تعطیلات خواهد داشت اما درآمد کمتر خواهد شد چراکه قیمت‌ها کاهش می‌یابند و مشتریانی از ایکس‌باکس ۳۶۰ به ایکس باکس وان می‌آیند.

در بحث فروش بازی و کنسول ما انتظار عملکرد قوی ایکس‌باکس در تعطیلات را داریم. این عملکرد قوی در بازارهای اصلی چون بریتانیا و ایالات متحده بیش از پیش خواهد بود؛ اما درآمد با کاهش روبه‌رو می‌شود چراکه تخفیفات در این ماه زیاد بوده و تعداد زیادی از ایکس‌باکس ۳۶۰ به ایکس‌باکس وان خواهند آمد.

به‌صورت کلی انتظار می‌رود تعامل و مقدار ساعت حضور در ایکس باکس لایو افزایش بسیار زیادی داشته باشد.

شما می‌توانید گزارش کامل درآمدی سه ماهه مایکروسافت از بخش بازی را در اینجا مشاهده کنید.

همچنین پرفروش‌ترین عناوین و سخت افزارهای ایالات متحده مشخص شدند که NBA 2K17 در صدر نرم افزار و ایکس‌باکس وان در صدر سخت افزار است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید