گزارش مالی مایکروسافت تا پایان ماه سپتامبر منتشر گردید

۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱

مایکروسافت گزارش مالی خود را تا پایان ۳۰ سپتامبر اعلام کرد. این شرکت گرچه دیگر مقدار فروش دقیق ایکس‌باکس وان را اعلام نمی‌کند اما اطلاعات بسیاری از این گزارش بدست آمد که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

درآمد مایکروسافت از بخش بازی خود شاهد کاهش ۵ درصدی و ۱۱۰ میلیون دلاری نسبت به سال گذشته بوده است. دلیل اصلی آن کاهش مقدار درآمد از کنسول‌های ایکس‌باکس بوده است؛ اما دربحث فروش بازی‌ها شاهد افزایش فروش به مراتب بهتری چه‌ به‌صورت فیزیکی و چه از طریق ایکس‌باکس لایو بوده‌ایم. به‌صورت کلی شاهد کاهش ۲۶ درصدی فروش کنسول‌های ایکس‌باکس (ایکس‌باکس ۳۶۰ و ایکس‌باکس وان) بوده‌ایم.

این درحالی است که در بحث فروش بازی‌ها مایکروسافت افزایش ۶ درصدی را دیده و درآمد از نقل و انتقالات ایکس‌باکس لایو افزایش داشته است. همچنین مایکروسافت تایید کرده است که ۴۷ میلیون کاربر فعال ایکس‌باکس لایو برروی کنسول‌های ایکس‌باکس خود دارد که در مقایسه با سه ماه سال گذشته افزایش ۸ میلیونی داشته است اما در مقایسه با سه ماهه پیش کاهش ۲ میلیون را تجربه می‌کند. کاربر فعال شامل کاربرانی می‌شود که ۳۰ روز گذشته وارد حساب ایکس‌باکس خود شده‌اند و این نکته نیز قابل توجه است که به غیر از کاربران ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس ۳۶۰، افزادی که در ویندوز ۱۰ خود با ساخت حساب ایکس‌باکس وارد آن می‌شوند هم بخشی از این آمار هستند.

سود کلی شرکت مایکروسافت مثبت بوده است. این شرکت به‌صورت کلی ۲۰.۵ میلیارد دلار در این سه ماهه درآمد داشته که ۴.۷ میلیارد آن سود خالص بوده است. این درحالی‌ست که در سال گذشته شاهد درآمد کلی ۲۰.۴ میلیارد و سود کلی ۴.۶ میلیارد بودیم.

همچنین طبق اطلاعاتی که BusinessInsider اعلام کرده است،‌ مقدار ارزش سهام شرکت مایکروسافت به بالاترین حد خود از سال ۱۹۹۹ رسیده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید