پرفروش‌ترین عناوین ماه سپتامبر در ایالات متحده مشخص شد

۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۵

شرکت آماری NPD امروز به‌صورت رسمی آمار پرفروش‌ترین عناوین فیزیکی و دیجیتالی سپتامبر ۲۰۱۶ را اعلام کرد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه شوید.

بازی‌های ورزشی پادشاه عناوین پرفروش سپتامبر بودند، چهار بازی ورزشی NBA 2K17 ،Madden NFL 17 ،FIFA 17 و NHL 17 به‌ترتیب رتبه‌های نخست تا چهارم را بدست آوردند. توجه داشته باشید که رتبه بندی NPD براساس تعداد فروش نبوده و براساس مقدار دلار بدست آمده است. BioShock: The Collection و Destiny: The Collection نیز به‌ترتیب رتبه‌های پنجم و ششم را دارا هستند و عناوین غیرورزشی برتر این ماه هستند. مقدار فروش Destiny: The Collection قابل توجه است چراکه برای کنسول‌های نسل هفتم عرضه نشده و همچنین بازی است که بارها باز عرضه شده اما همچنان شاهد فروش فوق العاده آن هستیم. Grand Theft Auto V و Overwatch نیز از رتبه‌های بالای ماه خود به رتبه‌های هفتم و هشتم سقوط کردند، البته قابل ذکر است که مقدار Overwatch برروی رایانه‌های شخصی از طریق سایت Battle.net حساب نشده است. Call of Duty: Black Ops III نیز در رتبه دهم حضور دارد.

یکی از مهم‌ترین عناوین عرضه شده در سپتامبر Forza Horizon 3 است. این بازی که انحصاری پلتفرم‌های مایکروسافت است، توانسته بدون احتساب فروش دیجیتالی در رتبه نهم قرار گیرد. احتمالا با حساب رتبه دیجیتالی شاهد افزایش رتبه آن بودیم. این اولین بار است که شاهد عرضه بازی جدیدی از سری Forza برروی رایانه‌های شخصی هستیم و این بازی دومین بازی از برنامه Xbox Play Anywhere شرکت مایکروسافت است، این برنامه به کاربران اجازه خواهد داد تا با خرید نسخه دیجیتالی بازی مورد نظر برروی یکی از پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی یا ایکس‌باکس وان، یک نسخه رایگان از آن را برروی پلتفرم دیگر به رایگان دریافت کنند. کلیه پیشرفت‌ها و دستاوردهای شما بین هر دو پلتفرم مشترک خواهد بود، بنابراین قابلیت اجرای بازی مورد نظر خود را در هر زمان و هر مکان و برروی هر پلتفرمی از این دو خواهید داشت و نیازی به شروع مجدد بازی نخواهد بود. نکته قابل توجه درباره Forza Horizon 3 آن است که این بازی در ۲۷ سپتامبر عرضه شده و پس تنها توانسته در ۴ روز چنین فروشی را آز آن خود کند که بسیار قابل توجه است.

وقتی عملکرد این ماه سپتامبر را با سپتامبر سال گذشته مقایسه میکنیم شاهد کاهش ۲۲درصدی فروش نرم‌افزار برروی کنسول‌ها و کنسول‌های دستی هستیم. ۴۵۳ میلیون دلار در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ از فروش نرم‌افزار بدست آمده که در سپتامبر ۲۰۱۵ شاهد فروش ۵۸۱ میلیون دلاری بودیم؛ اما فروش نرم‌افزار برروی رایانه‌های شخصی افزایشی ۳ درصدی داشته و از ۱۹.۳ میلیون دلار به ۱۹.۸ رسیده است.

سم ناجی تحلیلگر NPD دلیل این کاهش فروش را عدو قدرتمند نبودن عناوین عرضه شده در مقایسه با سال گذشته دانست. NBA 2K17 ،Madden NFL 17 ،FIFA 17 و NHL 17 درکنار Forza Horizon 3 جدیدترین عناوین عرضه شده در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ بودند، این درحالی‌ست که در سپتامبر ۲۰۱۵ شاهد عرضه چنین عناوینی بودیم؛ NBA 2K16 ،FIFA 16 ،NHL 16 ،Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ،Destiny: The Taken King ،Mad Max ،Disney Infinity 3.0، و Super Mario Maker برای Wii U که بسیار بیشتر و موردانتظارتر بوده‌اند. همچنین نیتندو در بیانه‌ای اعلام داشت که فروش بازی‌ها برروی کنسول ۳DS افزایش ۳۰ درصدی داشته است.

در ادامه نگاهی به پرفروش‌ترین عناوین ماه سپتامبر در ایالات متحده می‌اندازیم:

پرفروش‌ترین عناوین سپتامبر ۲۰۱۶ در ایالات متحده:

  1. NBA 2K17
  2. Madden NFL 17
  3. FIFA 17
  4. NHL 17
  5. BioShock: The Collection
  6. Destiny: The Collection
  7. Grand Theft Auto V
  8. Overwatch (فروش بازی برروی سایت Battle.net حساب نشده است)
  9. Forza Horizon 3 (فروش دیجیتالی بازی حساب نشده است)
  10. Call of Duty: Black Ops III
0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید