تورنمنت افسانه ها، لیگ ستارگان | معرفی جامع بازی League Of Legends (قسمت اول)

3 آبان 1395 - 16:00

مطمعنآ در مورد بازی League Of Legends شنیده‌اید، عنوانی که در مدت زمانی نه چندان طولانی پس از انتشار توانست در میان علاقه مندان به بازی‌های آنلاین از محبوبیت بالایی برخوردار شود. وجود گیم پلی اعتیاد آور، شخصیت سازی بسیار خوب قهرمانان بازی، سرورهای قدرتمند و … همگی دست به دست هم داده اند تا عنوان League Of Legends را به محبوب ترین بازی آنلاین در سطح جهانی تبدیل کنند. به یاد داشته باشید که این بازی بصورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد. تصمیم گرفته‌ایم تا در قسمت‌های مختلف شما را با این بازی بیشتر آشنا کنیم. در هر قسمت یک قهرمان بازی بصورت کامل برای شما عزیزان معرفی می‌شود. این معرفی شامل زندگینامه قهرمان مورد نظر، اسکین‌ها، کمبوهای مختلف، آیتم‌های مخصوص هر قهرمان، نقش قهرمان در بازی و … می‌شود.

در قسمت اول این مقاله در نظر گرفته‌ایم تا شما را با اساس بازی آشنا کنیم و در قسمت‌های بعدی به معرفی قهرمانان می‌پردازیم. پیشنهاد می‌کنم اگر طرفدار بازی‌های آنلاین تیمی هستید و تا به حال عنوان League Of Legends را تجربه نکرده‌اید، زمان را از دست ندید !

معرفی بازی League Of Legends

شرکت Riot با ساخت بازی League Of Legends در سال ۲۰۰۹ نوانست راه صد ساله را در یک شب طی کند! League Of Legends الهام گرفته از بازی معروف Dota می‌باشد اما به لطف نوآوری‌ها و گیم پلی جذاب‌تر توانست از رقیب دیرینه خود فاصله زیادی بگیرد. سبک بازی بصورت نبردهای تیمی و میدانی آنلاین ( RPG MOBA ) می‌باشد و مشارکت در کارهای تیمی برای رسیدن به پیروزی یکی از نکات کلیدی بازی محسوب می‌شود. طراحی بازی بصورت فانتزی و با استفاده از ایده‌های تخیلی و افسانه‌ای انجام شده است.

شما پیش از شروع بازی یک قهرمان برای خود انتخاب می‌کنید و به کنترل آن تا پایان هر بازی می‌پردازید. می‌توانید بازی را بصورت تک نفره پیش ببرید و یا از قسمت مخصوصی که در نظر گرفته شده است دوستان خود را به بازی دعوت کنید و به مقابله با حریفان بروید. در بازی بیش از ۱۲۰ قهرمان وجود دارد و شما با توجه به نقش مورد علاقه خود می‌توانید یک قهرمان را انتخاب کرده و به مبارزه با حریفان خود بپردازید. تعداد قهرمانان بازی League Of Legends همواره در حال افزایش است زیرا شرکت Riot در بازه‌های زمانی مختلف اقدام به معرفی و عرضه یک قهرمان جدید برای این عنوان می‌کند. قهرمانان بازی دارای دو نوار سلامتی ( HP ) و مانا ( Mana ) می‌باشند، نوار سلامتی شما با وارد شدن ضربات و قدرت‌های حریفان کم می‌شود و نوار مانای شما نیز با استفاده از قدرت‌های اصلی و نهایی کاهش پیدا می‌کند که البته در مواقع کاهش این دو نوار با بازگشت به مکان اولیه خود در بازی می‌توانید سلامتی و مانای خود را دوباره بدست آورید. هر قهرمان دارای یک قدرت پنهان ( Passive ) و سه قدرت مخصوص و یک قدرت نهایی ( Ultimate ) می‌باشد. قدرت پنهان ( Passive ) نیازی به ارتقا یا فعالسازی ندارد و بصورت خودکار در ابتدا برای هر قهرمان فعال است، سه قدرت اصلی و قدرت نهایی شما نیاز به فعالسازی و ارتقا در طی انجام بازی دارند. قدرت‌های مخصوص دارای پنج سطح و قدرت نهایی دارای سه سطح خواهد بود، در طول بازی شما امتیاز XP دریافت خواهید کرد و با رسیدن به حداکثر XP در هر مرحله از بازی سطح شما افزایش پیدا می‌کند و یک امتیاز به شما تعلق می‌گیرد که به وسیله آن شما قادر خواهید بود یکی از قدرت‌های خود را ارتقا ببخشید.

برای درک بهتر زاویه دید و محیط بازی می‌توانید این تصویر را مشاهده کنید.

برای درک بهتر زاویه دوربین و میحط بازی می‌توانید این تصویر را مشاهده کنید.

نقشه‌های بازی:

بازی در حالت‌های دو تیم پنج نفره و یا دو تیم سه نفره در قالب دو تیم قرمز و آبی دنبال می‌شود و برای هر دو حالت یک زمین مبارزه مجزا در نظر گرفته شده است، شما فقط با نابود ساختن مقر مرکزی حریف خود ( Nexus ) می‌توانید به پیروزی برسید که برای رسیدن به این مهم باید از شیو‌ه‌های مختلف و کارهای تیمی برنامه ریزی شده‌ای استفاده کنید.

* حالت پنج به پنج در بازی به دو بخش تقسیم می‌شود: Classic و Aram.

 نقشه حالت پنج به پنج Classic با نام Summoner’s Rift شناخته میشود. از آنجایی که بیشتر بازیکنان به انجام بازی در این نقشه می‌پردازند، توضیحات کامل این نقشه برای شما آماده شده است.

این نقشه از چهار بخش تشکیل شده است و بازیکنان با توجه به انتخاب قهرمان مورد نظر در یکی از این بخش ها قرار می‌گیرند. این بخش‌ها عبارتند از: Top ( لاین بالای نقشه )، Mid (لاین وسط نقشه )، Bottom ( لاین پایین نقشه ) و Jungle ( قسمت‌های میان لاین‌ها ). در نقشه هر تیم دارای یک مقر مرکزی ( Nexus ) می‌باشد که برای رسیدن به این مقرها شما باید ابتدا برج‌هایی ( Turret ) که در لاین‌های بازی وجود دارند را از بین ببرید و مسیر رسیدن به مقر مرکزی حریف را برای خود فراهم سازید. در ابتدای هر لاین حریف یک سازه بنام inhibitor وجود دارد که با خراب کردن آن نوع قدرتمندی از Minionها برای شما آزاد می‌شود.

در بازه‌‌های زمانی از قبل تعیین شده از مقر مرکزی دو تیم موجودات ریزی با نام Minion خارج می‌شوند که با کشتن آنها، کشتن حریف مقابل خود و یا از بین بردن هیولاهای بازی و برج‌های حریف در هر بخش می‌توانید سکه طلا دریافت کنید، شما این سکه‌ها را می‌توانید با بازگشت به مکان اولیه خود مبادله کنید و در ازای آن خود را مجهز به آیتم‌هایی کنید که سبب می‌شود قدرت شما در همه زمینه‌ها افزایش یابد، به یاد داشته باشید هر قهرمانی که سکه بیشتری بتواند کسب کند در نتیجه زودتر به آیتم‌های قدرتمند میرسد و می‌تواند بازی را به نفع خود و تیم خود به پایان برساند. شما با فشردن کلید B در هر کجای نقشه که باشید می‌توانید به مکان اولیه بازی بازگردید ( Recall ). در بخش Jungle بازی هیولاهایی وجود دارند که بازیکنان این بخش از نقشه با کشتن آنها می‌توانند سکه‌های طلا دریافت کنند، بازیکنانی که در بخش Jungle قرار می‌گیرند می‌توانند به صورت ناگهانی به یاری هم‌تیمی‌های خود در لاین‌های مختلف بازی برسند و شرایط دو به یک یا سه به دو را در مبارزه برای دشمن فراهم سازند در اصطلاح بازی به این حرکت Gank می‌گویند.

Summoner’s Rift محبوب ترین نقشه بازی محسوب می‌شود و دارای سه لاین و یک منطقه Jungle می‌باشد.

در این نقشه موجوداتی وجود دارند که در بازه‌های زمانی از قبل تعیین شده در مکان‌های مخصوصی از نقشه ظاهر می‌شوند و هرتیمی که بتواند زودتر این موجودات را از بین ببرد، قدرت مخصوصی به تمام اعضای همان تیم تعلق می‌گیرد. این موجودات عبارتند از:

Dragons . 1: پنج نوع اژدها در این نقشه وجود دارد که بصورت تصادفی در بازه‌های زمانی از قبل مشخص شده در بازی ظاهر می‌شوند. هر اژدها یک امتیاز خاص به تیمی که او را از بین میبرد، اعطا می‌کند. این پنج اژدها عبارتند از:

۱ . Fire Dragon: با کشتن این اژدها قدرت‌های قهرمان‌های تیم شما در مبارزات مقداری افزایش می‌یابد.

۲ . Earth Dragon: با کشتن این اژدها مقدار آسیب قهرمانان تیم شما به برج‌های حریف و هیولاهای بزرگ در بازی مقداری افزایش می‌یابد.

۳ . Water Dragon: با کشتن این اژدها نوار سلامتی و مانای شما با سرعت بیشتری بازیابی می‌شود. 

۴ . Air Dragon: با کشتن این اژدها سرعت شما زمانی که در مبارزات حضور ندارید افزایش می‌یابد.

۵ . Elder Dragon: بعد از گذشت سی و پنج دقیقه در بازی ظاهر می‌شود، تمام اژدهاهای بالا پیش از این اژدها ظاهر می‌شوند، کشتن این اژدها بسیار سخت تر است اما پس از کشتن آن قدرت سوزاندن حریف پس از استفاده از هر قابلیت قهرمانان شما در بازی به تیم شما تعلق می‌گیرد. این اژدها قدرتمندترین و بهترین اژدهای بازی شناخته می‌شود.

Baron Nashor . 2: هیولایی که پس از گذشت بیست دقیقه از بازی در جایگاه مخصوص خود ظاهر می‌شود، کشتن این هیولا اصلا کار آسانی نیست اما در عین حال امتیاز بسیار خوبی نیز به تیمی که این هیولا را از پای در بیاورد اعطا خواهد شد. امتیازهای این هیولا شامل افزایش قدرت کلی تیم شما، افزایش سرعت بازگشت شما به مکان اولیه بازی و تغییر در ساختار Minionهای تیم شما بصورتی که آسیب کمتری دریافت می‌کنند و قادر خواهند بود از فاصله دورتری دشمنان شما و برج‌های حریف را نشانه گیری کنند، می‌باشد. گرفتن امتیاز Baron Nashor یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن برج‌های تیم مقابل و رسیدن به مقر مرکزی حریف می‌باشد.

۳ . Rift Herald: هیولایی که پیش از ظاهر شدن Baron Nashor در جایگاه او حضور می‎یابد. از پای در آوردن این هیولا توسط یک قهرمان در اوایل شروع بازی تقریبا غیر ممکن است پس نیاز به هم تیمی‌های خود برای انجام اینکار دارید. با کشتن این هیولا امتیاز آن فقط به یک نفر از تیم تعلق می‌گیرد و برخلاف دیگر هیولا‌ها شامل کل تیم نمی‌شود. با گرفتن امتیاز Rift Herald، قدرت شما وقتی که کسی از هم تیمی‌هایتان در کنارتان نیست افزایش می‌یابد.

در قسمت پایانی، شما با انواع Minion‌های موجود در این نقشه آشنا می‌شوید. همانطور که در ابتدا به عرضتان رساندم، از مقر مرکزی هر دو تیم در بازه‌های زمانی مشخص یک گروه از Minion‌ها خارج می‌شوند. در بازی چهار نوع Minion‌ وجود دارد:

۱ . Melee: تجهیزات این گروه شمشیر و سپر می‌باشد و از فاصله نزدیک با حریفان مبارزه می‌کنند. با کشتن هر یک از این Minion‌ها مقدار بیست سکه طلا به شما تعلق می‌گیرد.

Minionها نیز به دو تیم قرمز و آبی تقسیم ‌می‌شوند

Minionها نیز به دو تیم قرمز و آبی تقسیم ‌می‌شوند.

۲ . Caster: این گروه به وسیله شلیک‌های جادویی و از فاصله دور با حریفان مبارزه می‌کنند. با کشتن هر یک از این Minion‌ها مقدار هفده سکه طلا به شما تعلق می‌گیرد.

۳ . Siege: در هر گروه سوم از Minionها که از مقر مرکزی تیم‌ها خارج می‌شوند، شما می‌توانید این Minion را مشاهده کنید. به وسیله یک توپ جنگی و از فاصله دور با حریفان مبارزه می‌کنند. با کشتن هر یک از این Minion‌ مقدار چهل و پنج سکه طلا به شما تعلق می‌گیرد.

با توجه به مقدار طلایی که در اختیار شما قرار می‌دهند، از بین بردن این نوع از Minionها از اولویت بیشتری برخوردار است.

۴ . Super: فقط زمانی که بتوانید هریک از Inhibitor‌های دشمن را خراب کنید، در همان لاین این نوع از Minion برای شما آزاد می‌شود و از قدرت بسیار بالایی نسبت به بقیه Minionها برخوردار هستند. با کشتن هر یک از این Minion‌ها مقدار چهل سکه طلا به شما تعلق می‌گیرد.

این Minionها از میزان سلامتی بالایی برخوردار هستند.

نقشه حالت پنج به پنج Aram با نام Howling Abyss شناخته می‌شود.

این نقشه فقط دارای یک لاین برای مبارزه می‌باشد

این نقشه فقط دارای یک لاین برای مبارزه می‌باشد.

نقشه حالت سه به سه در بخش Classic و با نام Twisted Treeline شناخته می‌شود.

این نقشه دارای دو لاین و یک منطقه میانی میباشد

این نقشه دارای دو لاین و یک منطقه میانی میباشد.

معرفی کلاس‌های قهرمانان:

کلاس‌های بازی به شش دسته تقسیم می‌شوند.

 ۱ . Slayers: قهرمانان این دسته در برابر آسیب‌های زیاد شکننده‌اند اما در عین حال بسیار سریع و چابک در مبارزات عمل می‌کنند و در مدت زمانی کوتاه می‌توانند هدف خود را از پای در بیاورند، بیشترین آسیب وارد شده به حریفان را از راه نزدیک و تن به تن وارد می‌کنند. قهرمانان این دسته به دو گروه Assassins و Skirmishers تقسیم می‌شوند.

معرفی Assassins: تخصص این گروه از قهرمانان نفوذ سریع در قلب تیم حریف می‌باشد و با توجه به قابلیت گریز بالایی که دارند با سرعت بالایی می‌توانند هدفی که در تیم دشمن از اولویت بیشتری برخوردار است را از پای در بیاورند و بلافاصله از سایر دشمنان دور شوند. با توجه به این موضوع که Assassinsها در مبارزات نزدیک قدرت بیشتری دارند، با قرار گیری در موقعیت مکانی خطرناک در برابر دشمنان باید وظیفه خود را به اتمام برسانند، قهرمانان این گروه از ویژه‌گی‌های مخصوصی برای فرار از این شرایط برخوردارند که اگر از آنها هوشمندانه استفاده کنید می‌توانید با کمترین آسیب وارد شده هدف را از بین ببرید و از منطقه خطر فرار کنید، به عنوان مثال دو قهرمان Fizz و Zed در این گروه قرار می‌گیرند.

* معرفی Skirmishers: برخلاف قهرمانان دسته Assassins، این دسته از قهرمانان قادر خواهند بود هر دشمنی که به آنها نزدیک می‌شود را مورد هدف قرار داده و حریف خود را از پای در بیاورند زیرا Skirmishers از ضربات اساسی و کوبنده بسیار بالایی در مدت زمان بسیار کوتاه برخوردار نیستند و برای آنها هدف قرار دادن دشمنی که در تیم حریف از اولویت بیشتری برخوردار است، اندکی دشوار به نظر می‌رسد اما در برابر این ضعف آنها مجهز به حرکات دفاعی بسیار قوی هستند تا در نبردها بتوانند آسیب بسیار کمی دریافت کنند و با استفاده از قدرت بالای ضربات خود حتی قوی ترین و بادوام ترین حریف را در گروه دشمن از بین ببرند، به عنوان مثال دو قهرمان Fiora و Yasuo در این گروه قرار می‌گیرند.

 

۲ . Tanks: قهرمانان این گروه در طول بازی از افزایش میزان سلامتی ( HP ) بالایی برخوردار می‌شوند، در برابر ضربات حریف آسیب زیادی دریافت نمی‌کنند و در مقابل آسیب زیادی نیز بر حریفان در مدت زمان کوتاه وارد نمی‌کنند. وظیفه اصلی این قهرمانان مختل کردن مبارزات تیمی حریف و مهیا کردن شرایط مبارزه برای هم تیمی‌های خود میباشد، از دیگر وظایف این دسته می‌توان به حمایت از هم‌ تیمی‌هایی که در اولویت دشمن قرار دارند، اشاره کرد. قهرمانان این دسته به دو گروه Vanguards و Wardens تقسیم می‌شوند.

* معرفی Vanguards: این گروه به عنوان قهرمانان offensive tanks ( تانک‌های حمله‌ای ) در بازی شناخته می‌شوند. قهرمانان این گروه هدایت و رهبری مبارزات را بر عهده دارند و بیشتر اوقات اعلام زمان شروع جنگ با آنهاست. با آسیب‌ها و قابلیت‌های کوبنده نظم تیم حرف را برهم می‌زنند و این شرایط را به وجود می‌آورند که هم‌تیمی‌ها از این فرصت استفاده کرده و نبرد را به سود خود پیش ببرند. به عنوان مثال دو قهرمان Leona و Malphite در این گروه قرار می‌گیرند.

  * معرفی Wardens: این گروه به عنوان قهرمانان defensive tanks ( تانک‌های دفاعی ) در بازی شناخته می‌شوند. ایستادگی بالایی در برابر ضربات حریفان دارند، با استواری خاصی در خط اول تیم خود می‌ایستند و اجازه عبور دشمنان و رسیدن به هم تیمی‌ها را نمی‌دهند. قهرمانان Wardens هم‌ تیمی‌های خود را از آسیب‌های دشمنان حفظ نگه میدارند و این شرایط را فراهم میسازند که یاران آنها در شرایطی امن به مبارزه بپردازند. به عنوان مثال دو قهرمان Shen و Braum در این گروه قرار می‌گیرند.

۳ . Fighters: قهرمانان این گروه از پایداری بالایی در نبردها برخوردارند. از راه نزدیک به مبارزه می‌پردازند و توانایی مبارزه در میان چند دشمن را دارند. قهرمانان این دسته به دو گروه Juggernauts و Divers تقسیم می‌شوند.

معرفی Juggernauts : قهرمانانی غول پیکر هستند که از راه نزدیک با دشمنان مبارزه می‌کنند، آنها در نبردها خستگی ناپذیر نشان می‌دهند و توانایی از بین بردن هر دشمنی که در برابر آنها ایستادگی کند را دارند. تنها گروهی هستند که آسیب بسیار زیادی به دشمنان وارد می‌کنند و در مقابل آسیب کمی از دشمنان دریافت می‌کنند، تنها نقطه ضعف این گروه عدم رسیدن سریع به دشمنان بخاطر کمبود قابلیت‌های سرعتی و فرز می‌باشد. به عنوان مثال دو قهرمان Darius و Nasus در این گروه قرار می‌گیرند.

* معرفی Divers: این گروه از قهرمانان چابک تر و فرز تر از گروه Juggernauts می‌باشد و برای هدف قرار دادن اصلی ترین دشمنان در تیم حریف از قابلیت‌های بیشتری برخوردارند و با توجه به قدرت بالایی که دارند حریف را وادار به مبارزه سخت و یا عقب نشینی می‌کنند، Diverها از پایداری بسیار بالایی برخوردار نیستند. به عنوان مثال دو قهرمان Vi و Xin Zhao در این گروه قرار می‌گیرند.

۴ . Mages: قهرمانانی بسیار قدرتمند که با استقاده از سحر و جادوهای خود دشمنان خود را از بین می‎برند اما در نقطه مقابل نیاز به جایگیری خوب در بازی دارند زیرا بیشتر اوقات هدف اول دشمنان شناخته می‌شوند و پایداری بالایی ندارند. این دسته به سه گروهBurst Mages  ،Battle Mages و Artillery Mages تقسیم می‌شوند.

* معرفی Burst Mages: قهرمانان این گروه قادر خواهند بود تا حریفی که آسیب پذیر تر جلوه می‌دهد را با استفاده از قدرت بالای جادوی خود در زمان کوتاه و از فاصله دور مورد هدف قرار بدهند و موجب از بین رفتن دشمن شوند. این قهرمانان در برابر حریفانی که از پایداری بالایی برخوردارند با توجه به میزان سلامتی پایین خود کار سختی را در پیش دارند. به عنوان مثال دو قهرمان Lux و Veigar در این گروه قرار می‌گیرند.

* Battle Mages: این قهرمانان در درون میدان مبارزه تاثیر بیشتری از خود نشان می‌دهند و با جایگیری درست می‌توانند آسیب جادویی بسیار بالایی به کل تیم حریف وارد کنند. برخلاف گروه اول، Battle Magesها ترجیح میدهند از فاصله نسبتا نزدیک با حریفان مبارزه کنند و برای رساندن حداکثر آسیب خود به دشمنان به زمان بیشتری نیاز دارند و از قابلیت‌های دفاعی خوبی نیز برخوردارند. به عنوان مثال دو قهرمان Vladimir و Karthus در این گروه قرار می‌گیرند.

Artillery Mages: این قهرمانان استاد مبارزه از راه دور می‌باشند و این ویژه‌گی را دارند که بدون نفوذ به درون تیم دشمن از فاصله دور با استفاده از قدرت‌های جادویی خود هدف را از پای در بیاورند و در مقابل در نبردهای تن به تن بسیار شکننده نشان می‌دهند و باید همیشه از خطر به دور باشند و از قابلیت‌های گریز سریع برخوردار نیستند. به عنوان مثال دو قهرمان Xerath و Ziggs در این گروه قرار می‌گیرند.

۵ . Marksmen: قهرمانان این دسته توانایی بالایی در وارد کردن آسیب‌های دامنه دار و پشت سرهم از فاصله دور به حریفان دارند و بخاطر این ویژه‌گی همواره در خطر قرار دارند و باید موقعیت خوبی را برای حمله انتخاب کنند. اکثر قهرمانان این دسته از ویژه‌گی های خوبی برای دفاع از خود برخوردارند با این حال به دلیل میزان سلامتی کم به شدت نیاز به حمایت از سوی هم تیمی‌های خود دارند.  به عنوان مثال دو قهرمان Ashe و Vayne در این گروه قرار می‌گیرند.

۶ . Controllers: قهرمانانی هستند که بیشتر خاصیت دفاعی دارند و به نوعی نظارت بر شرایط مبارزات دارند، از هم‌تیمی‌های خود در برابر حملات دشمن دفاع می‌کنند و با استفاده از قابلیت‌های خود فرصت وارد کردن ضربات مهلک به دشمن را برای یاران خود مهیا می‌کنند. قهرمانان این دسته به دو گروه Enchanters و Disruptors تقسیم می‌شوند.

* معرفی Enchanters: این قهرمانان تمایل دارند که بصورت مستمر یاران خود را تقویت کنند و با استفاده از قابلیت‌های خود آنها را از خطرهای موجود دور کنند. Enchanters آسیب زیادی به دشمنان وارد نمی‌کنند و قدرت واقعی خود را فقط زمانی نشان می‌دهند که در کنار یاران خود قرار دارند. به عنوان مثال دو قهرمان Lulu و Janna در این گروه قرار می‌گیرند.

* معرفی Disruptors: قهرمانانی با قدرت جادویی بالا که گاها می‌توانند حریف رو به رو را به تنهایی منهدم سازند و یا با استفاده از قدرت خود در کل نبرد تاثیرگذار باشند، بر خلاف گروه اول به یاران خود متکی نیستند و قهرمانانی شکننده با قابلیت‌های دفاعی و گریز خوب به شمار می‌آیند. به عنوان مثال دو قهرمان Anivia و Zyra در این گروه قرار می‌گیرند.

توضیحات سایر قسمت‌های بازی:

* تعریف Runes: شما با تهیه Runes از قسمت مشخص شده بازی، می‌توانید یک سری قدرت‌های اضافه به قهرمان خود در بازی اضافه کنید، این ویژه‌گی ها از تنوع بالایی برخوردار هستند و شما باید با توجه به قهرمان خود از Runesهای مختلف استفاده کنید. Runesها در دو دسته Tier 2 و Tier 3 طبقه بندی می‌شوند.

تصویری از قسمت مخصوص چینش Runes دلخواه پیش از انحام بازی

تصویری از قسمت مخصوص چینش Runes دلخواه پیش از انحام بازی

* تعریف Masteries: در این قسمت شما یک سری ویژه‌گی‌های مخصوص مشاهده می‌کنید که با فعال کردن هر کدام از آنها پیش از شروع بازی، قابلیت‌های آن بر روی قهرمان شما اثر گذار خواهد بود. باید توجه داشته باشید که این قابلیت‌ها را با توجه به کلاس و قدرت‌های قهرمان خود باید انتخاب کنید تا تاثیر گذار ظاهر شوند.

تصویری از قسمت مخصوص چینش Masteries دلخواه پیش از انحام بازی

تصویری از قسمت مخصوص چینش Masteries دلخواه پیش از انحام بازی

* سطح بازیکنان: بازیکنان با انجام بازی می‌توانند سطح خود را افزایش ببخشند، حداقل سطح برای یک تازه وارد یک و حداکثر سطح برای بازیکنان حرفه‌ای سی می‌باشد. شما با افزایش سطح خود می‌توانید از Runes و تعداد Masteries بیشتری برخوردار شوید و حالت‌های بیشتری از بازی را برای خود آزاد کنید. با رسیدن به سطح سی، شما می‌توانید به انجام مسابقات Rank ( رده بندی ) بپردازید و جایگاه و سطح خود را با دیگر بازیکنان مقایسه کنید.

* آیتم‌ها: در جریان بازی پس از کسب سکه طلای مورد نظر با بازگشت به مکان اولیه خود، می‌توانید با باز کردن پنل مخصوص خرید، آیتم‌های مورد نظر خود را خریداری کنید. هر آیتم به شما یک سری ویژه‌گی می‌دهد و قدرت مهارت‌های شما را افزایش می‌بخشد. با پیشرفت در بازی و کسب طلای بیشتر می‌توانید آیتم‌های موثرتری خریداری کنید و در نتیجه قهرمان خود را قدرتمندتر سازید.

پنل مخصوص خرید آیتم در بازی

پنل مخصوص خرید آیتم در بازی

* آشنایی با مفهوم IP و RP در بازی: RP به معنای Riot Point میباشد و به نوعی نقش واحد پول در بازی League Of Legends را ایفا می‌کند، شما برای بدست آوردن مقدار مورد نظر RP خود باید به شرکت Riot پول بپردازید. از RP برای خرید اسکین‌های قهرمانان موردنظر خود و خرید قهرمانان بصورت مستقیم می‌توانید استفاده کنید که البته شما فقط در صورت رضایت می‌توانید اینکار را انجام دهید و اجباری در خرید آن نیست. IP مهم ترین دارایی شما در بازی است که با بازی کردن بدست می‌آورید، از IP می‌توانید برای آزاد کردن قهرمانان مختلف یا خرید Runes ها استفاده کنید.

دوستان عزیز معرفی بازی League Of Legends به پایان رسید و امیدوارم یک تصویر کلی از محیط و چگونگی بازی در ذهن شما ایجاد شده باشد. در قسمت‌های بعدی به معرفی کامل و راهنمای استفاده از قهرمانان منحصر به فرد این بازی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Ali TNT گفت:

  سلام
  اقای اعتمادیان تشکر از مقاله خوبتون
  پیشنهاد میکنم برای معرفی و راهنمای استفاده از هیرو از yasuo شروع کنید

  • phoenix گفت:

   چه چمپ اسونی برای شروع 😀 😀 😀
   با یاسو شروع کنن که دنیای موبا رو میبوسن میرن کنار
   بهتره با دو چمپ سنتی تازه واردا یعنی گرن و ashe شروع کنن. البته اگر بخوان برای همه چمپ ها راهنما بدن که غیرممکن به نظر میاد

   • Ali TNT گفت:

    راست میگی یاسو اصلا برای تازه کارا خوب نیست طرفو فید میدن بازی خراب میشه حوصلشونم سر میره همون با ashe بازی کنن بهتره من خودم دهنم سرویس شد تا یاد گرفتم باهاش بازی کنم

 • ArminDR@AGoon گفت:

  اینو میگمو بحثو تموم میکنم.
  متای دوتا۲=۹۰
  متای لول=۷۸

  • phoenix گفت:

   همین که متای همچین بازی ای ۷۸ ه یعنی متا اشغاله. یعنی ۱۰۰ میلیون بازیکن کشک و هویجن که لول بازی میکنن و به جرئت میگم از هر ده تا حداقل یکیشون پرو هستش؟
   تا بحث هم میشه میگن لول اسونه مردم بیشتر لول بازی میکنن :rotfl: . بعد ته تهش تو بازی ۳ تا کیل بگیره و مثل هویج فارم کنه ۴ ۵ تا هم گنک میخوره و تو جنگلم ول میچرخه شانسکی مانستر ها رو میکشه :laugh:
   گرچه فک کنم بیشتر به خاطر اورپاور بودن های اون اوایل کم کردن. از اون موقع کلی بازی تغییر کرده. متای دوتا ۲ هم به نظرم حقه ولی اگه دوتا ۲ نود باشه لول باید حداقل ۸۸ باشه (حداقل).
   بعد هم در نظر بگیرین دوستان اینا شاخص ترین انحصاری های پی سی (و در سبک موبا) هستن. به طرز بینظیری خوبن به قدری که انتخاب بینشون تنها و تنها به سلیقه و پلی استایل طرف بستگی داره.

  • Tolkien گفت:

   منم اینو میگمو تموم
   متا برای همچین بازیایی تقریبا اهمیت نداره چون چنینی بازیایی تو طول آپدیت ها به شدت تغییر میکنن :heh:

 • ArmaaeeL گفت:

  به گرد پای Dota2 نخواهد رسید.
  من هر دو رو بازی کردم.

  • Cp.Mahdi گفت:

   یکی از مهم ترین دلایل بیشتر بودن پلیرای لول دسترسی آسونتره که دوتا حجمش سنگینه لول سبک و بحث استیم و این چیزا و اینکه لول قدیمی تره وگرنه هر دو mobaعند ولی این کجا و آن کجا؟!
   یه بچه هشت ساله هم میتونه بازی بسازه متای بازیش ۷۸ بشه ولی متای ۹۰ کار هر بوزینه نیست!
   متا پرست هم نباشیم همیشه بازیای valve شاهکارن. 😎

 • Tolkien گفت:

  هیروی محبوبم master yi هستش ولی نمیدونم تازگیا چرا نمیتونم باهاش خوب بازی کنم :struggle: . گرن هم با اینکه هیروی خیلی آسونیه با این حال از نظر من یکی از بهترین هیرو هاست. :yes: :yes: تو adc ها هم jhin و jinx , kog عالین. تو میج هم veigar واقعا عالیه 😎

 • Tolkien گفت:

  راستی اگه میشد نحوه چینش runes و مستریز رو برای کلاس های مختلف میزاشتید عالی میشد

 • soheil_at گفت:

  لیپ بازی هست که از روی دوتا کپی شده و در برتری دوتا نسبت به لیگ حرفی نیست کسایی که میگن دوتا بازی میکردنو بعد رفتن لیگ به این حقیقت رسیدن که هیچوقت دوتا شون خوب نمیشه چون دوتا خیلی رفلکسی تر از لیگه اولین روزی که لیگ بازی کردم پنتا کیل گرفتم هونجا فهمیدم این بازی ارزش بازی کردن نداره

  • soheil_at گفت:

   چیز دیگه که بادم رفت بگم اینه که توی لیگ برای ازاد کردن شخصیت ها باید پول بدی ولی دوتا مجانیه
   توی دوتا میتونی اسکین بخری با کمتر از ۲هزار تومن هر شخصیت هم کلی اسکین داره + ایمورتال و خیلی چیزای دیگه که تو جزییات نمیرم ولی لیگ …

 • omidzb گفت:

  عالی بود ب نظر من بهترین چمپ های بازی تو هر لن
  top:darius ekko
  jung: vi elise
  mid: yasuo swain
  supp : theresh blitz
  adc: vayne jinx